Kuhanje kave

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

7. sep 2006 15:30

He he, Dragička, pa nismo vsi taki kofetarji kot ti!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. sep 2006 15:33

Jaz bi uporabila steklen kozarec. Pa uni od tadrage firme s plastiko imajo krasne, da se spravi kava notri in ne izgubi arome. Sem včeraj na predstavitivi videla... A pa malo počakaš, da se kava usede, ko je kuhana? Pa pazi, kakšno kavo kupuješ. Tudi mlete se da dobit vseh živih okusov in zrnatosti, tako da... Jaz je sicer ne pijem, jo pa skuham, če jo kdo zaželi...

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

7. sep 2006 16:31

Kava (npr. 100 g) zadrži dišečo aromo, če jo daš v posodo skupaj z eno čajno žličko sladkorja. mamka

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

7. sep 2006 16:44

nenika14, ali kuhaš Illy kot turško ali na kavomat? Kolegica mi je za rojstni dan podarila Illy, pa jo kuham kot turško, čeprav mislim, da bi bilo bolje expresso. jessy6

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

7. sep 2006 19:32

Jaz ravnotako uporabljam Barcaffe in nič ne prelivam/zalivam z mrzlo vodo. Enostavno počakam, da voda zavre(kdaj pa kdaj tudi povre, ker sem čvekla in se začvekam), vanjo dam zvrhano žličko kave (za 1 osebo), dobro premešam in pustim da se 3-krat dvigne (-to dviganje pa imamo itak vse rade, čim večkrat tem bolje). Kava je ena izmed prvih stvari, ki sem se jo naučila kuhat in se ne zgodi pogosto, da bi njeni delci plavali. alexis

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

7. sep 2006 19:41

Jaz kuham kavo Loka in sicer : v džezvo dam vodo in pustim zavret.Kadr kuham sladko dodam sladkor potem ,ko zavre in pusti da še enkrat prevre.Odstavim ,dodam kavo premešam in pristavim da se še enkrat dvakrat dvigne.To je to Radi pa lepšo se imejte . ursa40

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. sep 2006 20:03

Čao, meni je pa prav vseeno, katera vrsta kave je, samo da je ornk doza grenke, močne turške kave s kapljico mleka ali pa brez, vsako jutro po zajtrku. Porabim vso, kar je dobim, kupujem pa ponavadi tropic. Kljub temu, da ponavadi nimam kakšne zelo kvalitetne kave (barkofe je najbrž še najboljša od tega, kar kuham), nimam težav, da ne bi bilo usedline ali pa bi plavali delčki kave. Vodo dobro zavrem, odstavim, dodam kavo, rahlo premešam - se ne sme preveč mešati, je nasvet moje prababice, pristavim na ploščo da čisto rahlo zabrbota, odstavim, še enkrat narahlo premešam, nato pa malo počakam, da se usede, ni pa nujno, če se mudi. Če kuham sladko, dodam sladkor pred kavo. Bom pa enkrat poskusila "južnaški" način kuhanja, se pravi, da kavo popražiš, preden jo zaliješ z vodo. Najbrž je res bolj aromatična. Lep pozdravček, S.

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

7. sep 2006 20:49

To kar vsi opisujete kot kuhanje turške kave, dejansko ne drži. Temu načinu kuhanju kave v Bosni pravijo Srbska kava. Dejansko se kuha prava turška kava v bakreni džezvici. Postopek je sledeč: V bakreno džezvico doliješ mrzlo vodo in takoj dodaš mleto kavo, med kuhanjem nenehno mešaš, dokler tekočina ne zavre, potem odstaviš in počakaš da se usedlina usede, tako, da nimaš "zoca" v skodelici. Levinjav

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

8. sep 2006 5:39

Od Tupperware-a obstaja ena posoda (0,7 l ali 1,5 l drži), ki zadrži svetlobo in 100 % vso aromo, le toliko jo uide, ko jo pretreseš iz vrečke in ko jo vzemaš ven, ko jo zakuhavaš. To zato, ker ima pokrov kavčukov rob in zato zelo dobro tesni. Ima le to slabo lastnost, da se ji reče "eleganca" in je tako lepa, da ti jo bo najbrž žal imeti spravljeno v omarici in jo boš imela rajši za kakšne piškotke, da jo bodo vsi videli na mizi. Za več informacij me kontaktiraj s privat sporočilom, da ne bo spet hude krvi, da oglašujem. Pa veliko užitkov vam želim pri kavi! JAMONI

nenika14  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

8. sep 2006 7:55

Jessy6, ja včasih smo kuhali kavo v mašinci in je okus super, pa tudi veliko bolj močna je. Jaz jo itak pijem 1-2 krat tedensko malo za posladkat, mašince zaenkrat nimam, mi je pa zaradi tega ostalo to, da jo precedim. Je pa res, da najboljšo kavo skuha od sestrične mož, ki se je tega naučil v vojski v Bosni. V bakreno džezvico da kavo in sladkor in to za kratek čas praži nad ognjem, več kot le 2 sekundi, da lepo zadiši, pa tudi sladkor se že rahlo začne topiti. Potem zalije z vodo in zavre. Ko je kava kuhana, pa z džezvico še rahlo tapka po plutovinastem podstavku, ali pa po kuhinjski krpi, Kake pol minutke, da se usedlina "zabetonira" na dnu. V tej kavi ne plava niti eno zrnce, ima zelo malo "zoca" v skodelici, je pa taka gladka na jeziku in opojno sladka. nenika14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti