Kompoti

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 6. sep 2006 13:38 | ogledi: 3.995 | odgovori: 4

Pozdravljeni

zanima me če delate kaj domačih kompotov ....potrebujem recept za breskvin kompot...jutri mi brat prinese nekaj domačih breskev in bi rada naredila kompot...vendar ne vem kako se ga naj lotim oziroma ali moram za kompot olupiti breskve ..... ne bom vlagala kompot ... ampak takoj bo šel v želodec ... doma imam še na razpolago cimet....ali ga naj dam med kuhanjem notri???

hvala

l.p.

vegeterianka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. sep 2006 16:13

Cimet le daj, sploh če ga imaš v palčki! Lepo pašejo tudi klinčki, najboljše je, da daš oboje not, pa na koncu mogoče malo limoninega soka, ali pa če vam je všeč, odišavi na koncu z malce ruma. Sicer pa breskve (olupljene in brez koščic, seveda), voda in sladkor (lahko tudi rjavi, ampak bo dal okus in ga moraš dat malo več, ker je manj sladek:). V vseh sladicah je nekak boljše, če ni olupkov od breskev zraven, ampak to je v bistvu čisto vaša stvar, koliko vas to moti. Priporočam, da olupke kuhaš zraven, sploh ker so verjetno bio, če jih brat prinese, saj dajo okus, potem jih pa ven pobereš (olupiš pa breskve že prej, pred kuhanjem). Ni ravno recept, upam pa, da bo kaj pomagalo. En recept je bil mislim da v prejšnji reviji dober tek, mogoče ga je dal jernej tudi na net, malo poglej, če ga najdeš. Veri

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

6. sep 2006 20:51

vEGETARIANKA jaz jih vlagam takole in mi zmeeraj uspejo:: breskve olupim in narežem take grižljajče za enkrat v usta.Dam jih v kozarce ,po želji malo več malo manj. Skuham sladki sirup tako,da na 1 liter vode dam 30 dag sladkorja.Z vrelim sirupom zalije breskve ,zaprem kozarce in počasi ,zavite v odejo,ohlajam. Ko kompot rabiš moraš sicer redčit sok ,ampak kompot je čudovit in ostane do naslednje sezone. Radi in lepo se imejte ursa40

neznan uporabnik

7. sep 2006 9:14

Tudi jaz vlagam breskve podobno kot ursa 40, le da jih nato še pasteriziram in sicer postavim kozarce v mrzlo vodo in ko voda zavre pustim še minutko ali dve in nato ugasnem plin in pustim, da se kozarci ohladijo v vodi, ali pa jih vzamem ven in jih dobro pokrite ohlajam na kuhinjskem pultu do naslednjega dne (če rabim kozico za naslednjo rundo kozarcev). V sladkorni sirup pa dam tudi na 1 l še eno žlico citronke, da breskve ohranijo lepo barvo in ne potemnijo. Lep pozdrav tedi tedi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. sep 2006 9:55

Pri nas jih za kompot nikoli ne lupimo. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti