Aparat za peko kruha in lonec tefal sesame

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

22. feb 2008 21:37

Zraven tega lonca je cca 50 receptov, ampak meni se zdijo bolj posebni!? Hočem reči, da pri nas dnevno ne kuhamo takšnih jedi (raca z medom in suhimi marelicami na primer). Nekaj je tudi zelo zanimivih. Sicer pa sem (bila) mnenja, da se da v njem skuhati jedi, ki jih kuhamo v navadnem loncu??! Tudi jaz bom vesela, če bo še katera zapisala svoje izkušnje. veverica

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

23. feb 2008 13:35

Jaz pa sem prejšnji teden kupila v Merkurju Tefalov vok Sesame, ki je premazan s prevleko proti prijemanju in je hkrati tudi ekonom lonec. V njem sicer ne bom kuhala juhe, ker imam za to navaden ekonom lonec (brez prevleke proti prijemanju), tega bom bolj uporabljala za golaže,ipd..... Vok TEFAL, Sesame 4,5 L, P6012732 82,90 € Zelo mi je bil všeč tudi Tefalov ekonom lonec Sesame (o katerem je debata v tem forumu), ampak jaz imam na žalost že drugega, zato se za njega še ne bom odločila. jakička

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

25. feb 2008 12:37

Tudi jaz sem od pred kratkim lastnica Tefal Sesame lonca. Pogrešam pa kaka izčrpnejša navodila. Precej se lovim pri pripravi hrane. Se mi je pa tudi že fino prijelo v njem (rižota), zato me zanima, kako skuhati v loncu jedi z malo tekočine. Npr. dušenje mesa ... Ali mora para ves čas izhajati? V navodilih piše, da zaprto, napolnjeno posodo segrejemo na najvišji temperaturi, dokler ne začne izhajati para, potem pa vročino znižamo na minimum, ampak potem nič več ne piha. Res se ne znajdem najbolje, zato bi prosila kako bolj izkušeno uporabnico za uporabne nasvete. Lahko tudi na ZS.

V naprej hvala za pomoč.

Julija

 

V navodilih je navedena tudi možnost pečenja mesa, klobas ... pa me zanima, kako?

Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 25. feb 2008 12:38:53

itaita  

član od: 10.10.2005

sporočila: 41

25. feb 2008 18:40

Naj se še jaz malo pohvalim, da sem pravkar postala ponosna lastnica Tefalovega Sesama. Še dobro, da mi je stari crknil ravno v soboto. V Merkurju na Viču imajo znižanje vseh gospodinjskih pripomočkov, bele tehnike, luči in ne vem kaj mi je še vse naštela prodajalka. Baje, da gospodinjski oddelek tam zapirajo. Tako sem za lonec odštela le 52 € in par centov Komaj čakam, da ga preizkusim. ita

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

1. mar 2008 22:47

[citat=--Julya--]

Tudi jaz sem od pred kratkim lastnica Tefal Sesame lonca. Pogrešam pa kaka izčrpnejša navodila. Precej se lovim pri pripravi hrane. Se mi je pa tudi že fino prijelo v njem (rižota), zato me zanima, kako skuhati v loncu jedi z malo tekočine. Npr. dušenje mesa ... Ali mora para ves čas izhajati? V navodilih piše, da zaprto, napolnjeno posodo segrejemo na najvišji temperaturi, dokler ne začne izhajati para, potem pa vročino znižamo na minimum, ampak potem nič več ne piha. Res se ne znajdem najbolje, zato bi prosila kako bolj izkušeno uporabnico za uporabne nasvete.

 

V navodilih je navedena tudi možnost pečenja mesa, klobas ... pa me zanima, kako?

No, to tudi mene zanima. Če ne znaš pravilno kuhati v teh loncih,se lahko kaj kamalu zgodi, da postane neuporaben.

Tanja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. mar 2008 14:42

Tanja, očitno bova ostali brez odgovora,ampak upanje umira zadnje.

Julija

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

4. mar 2008 16:17

No, Julya, pa prihaja odgovor. Tefalov Sezam lonec imam že več kot dve leti in sem z njim zelo, zelo zadovoljna. Imam tudi AMC posodo, vendar od kar je Sezam pri hiši, največ kuham prav v njem. Tudi moje izkušnje na začetku so bile slabe - ni bila zažgana rižota, ampak golaž. Potem pa sem ga počasi spoznala. Rižota se skuha enkratno. Jaz kuham na steklokeramični plošči, na najmočneji temperaturi segreješ posodo. V lonec daš malo olja, čebulo, malo jo soliš in prepražiš - brez pokrova. Dodaš česen in na kocke zrezano meso. Nato pokriješ in par minut še kuhaš na najmočnejši temperaturi - 2 , največ 3 minute. Zmanjšaš na najmanjšo stopnjo, pražiš meso 5-10 minut. Nato odpreš, dodaš riž, vse začimbe in tekočino. Premešaš, pokriješ in na najmanjši temperaturi kuhaš še 10 minut. Če delaš zelenjavno rižoto je vse še hitreje - na prepraženo čebulo daš sestavine, riž, tekočino, zapreš in čez 10 minut je gotovo. Prav tako golaž in razne omake. Tam, kjer meso pražiš moraš imeti nizko tempreraturo. Je pa Sezam krasen, saj v enem loncu skuhaš kompletno kosilo. V spodnjem delu glavno jed, na cedilu krompir in zelenjavo. Ko dobiš malo prakse, veš koliko časa se mora kuhati posamezna jed, da potem v lonec vstaviš posodico z zelenjavo oz. krompirjem. Ni problema, ker tako ali tako lahko kadarkoli pogledaš v lonec nadaljuješ s kuhanjem. Če te zanima kakšna posebna jed, pa povej. Lp, elba

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. mar 2008 9:57

Elba, hvala.

Prosim poglej ZS.

lp

Julija

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

31. maj 2008 13:03

Odločila sem se za nakup Tefalovega Sesame voka. V merkurju stane 4.5 l  82.90 €. Smo ga vzeli, plačali in v avtomobilu ugotovili, da so nam pravzaprav dali 3l vok. V navodilih piše tudi, da ima samo 3l oblogo proti prijemanju, ne pa tudi 4.5 l. Potem smo ga vrnili in dobili denar nazaj. Pa čudno so nas gledali, češ da 4.5l sploh pri njih niso imeli. Od kod potem koda in cena na polici?

Potem pa sem gledala na njihovi spletni trgovini, da bi ga tam naročila, pa piše 4.5l  82.90€ in obloga proti prijemanju. Ali ve katera kaj več o tem? Aja pa še poštnina je brezplačna, če naročiš prek spleta in dva noža dobiš za darilo.

Mogoče pa je to en in isti lonec, le da je 3l maximalno polnjenje, 4.5l pa celotna kapaciteta. Ampak potem je pa cenejši v Šparu, kjer je 70€. Naj mi prosim pomaga katera, ki ga ima.

lp Saša

Sporočilo je spremenil(a) Basti dne 31. maj 2008 13:50:09

Sporočilo je spremenil(a) Basti dne 31. maj 2008 14:28:01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti