Sušenje gob

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

tema odprta - 3. sep 2006 18:48 | ogledi: 3.084 | odgovori: 2

Aja, sem skoraj pozabila. Lepo prosim naj mi nekdo pove, kako naj se rešim črvičkov iz gob. Zjutraj sem namreč dobila skoraj 4 kg jurčkov, jih je pa kar nekaj črvivih. Mislila sem jih narezat in jih pustit na papirju, potem pa sem se spomnila, da sem lani to naredila in so lezli po celem pultu. Črvički, ne jurčki. Dala pa jih bom v skrinjo. Pa ravno danes, ko me muči viroza. Sem že napisala pod forum "se gremo igrat", pa sem pomislila, da tja ne paše nasvet za gobe. Hvala

jass

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

3. sep 2006 19:13

Če imaš sušilnik sadja ,tam notri se čudovito posušijo ,,dokaj dobra rešitev je tud ventilatorska pečica! Upam da ti jih bo uspelo brezčrvičenaja posušit! lep dan! val

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

3. sep 2006 21:53

Če te ne motijo potke, ki jih črvički pustijo v gobi, gobe očisti, tudi trosnjak pod klubukom in jih namoči. Nekako tako kot češnje. Vendar za zelo kratek čas, drugače bodo gobe preveč mehke. Seveda takih gob potem ne suši, ampak jih zblanširaj ali prepraži na olju in shrani v skrinjo. Ko dobiš gobe (kupiš ali nabereš) pa jih ne puščaj na toplem, temveč jih takoj očisti in shrani na hladno (hladilnik, balkon), ker tako upočasniš črvičke ali pa celo njihov razvoj..... Pa LP juhica Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 03. sep 2006 21:55:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti