Začimbe za rižoto z morskimi sadeži

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. sep 2006 7:14

fakin712 je napisal/a:
Punce Petra 1 ima AMC posodo in verjemite, da je riž res kuhan v 4 minutah. LP! fakin712
Ne verjamem! Če je riž prej namočen vsaj 30 min, je kuhan v 10-13 min. ( odvisno od riža ) pa posoda gor ali dol ( pa naj bo BMC ali kakšen ware ) ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. sep 2006 7:20

matjaž je napisal/a:
Punce, pa dejte jo no zastopit. Mogoče bi pa punca rada nam iz kmetu, ko še vedno kuhamo v črnih Emo-tovih loncih in lončenih piskrih, predstavila to moderno kuharsko tehnologijo, da se nam ne bo treba po cele dopoldne okol šporheta potikat. Itak ne pridemo vsak dan do mesta LP Matjaž
Kaj pa manjka črnim Emo-tovim loncem. Kuham na plin in črni lonci so pa zakon ( kot bi rekli mlajši ) Jernej ni reklama ( prisežem ), res so dobri. O začimbah za rižoto pa je že povedano, razen , da je rižota narejena v črnih loncih odlična. ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 02. sep 2006 07:22:46

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. sep 2006 7:54

ežoj je napisal/a:
matjaž je napisal/a:
Punce, pa dejte jo no zastopit. Mogoče bi pa punca rada nam iz kmetu, ko še vedno kuhamo v črnih Emo-tovih loncih in lončenih piskrih, predstavila to moderno kuharsko tehnologijo, da se nam ne bo treba po cele dopoldne okol šporheta potikat. Itak ne pridemo vsak dan do mesta LP Matjaž
Kaj pa manjka črnim Emo-tovim loncem. Kuham na plin in črni lonci so pa zakon ( kot bi rekli mlajši ) Jernej ni reklama ( prisežem ), res so dobri. O začimbah za rižoto pa je že povedano, razen , da je rižota narejena v črnih loncih odlična. ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 02. sep 2006 07:22:46
Ej fanta ne se razburjat. Vsak dela kot je vajen. Mene so doma učili v "tanovih piskrih" kuhat in zato ne morem pomagat, če z "Emo-tovimi" ne znam. Ker se mi v momentu vse zažge. Pa zato nobemu ne rečem- "Ti, AMC morš met!" Lep dan in veliko se smejte P.S. "Rajž se pa tko v vsakmu skuha." Sporočilo je spremenil(a) rozanec dne 02. sep 2006 07:56:10

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. sep 2006 18:45

Ej Rožanc, pa glih v črnih piskrih se ne prime ali pripali, ker imajo malo bol debel podn od "tanovih piskrov". Sicer pa, jaz ko kuham, takrat kuham in med kuho ne delam drugih opravil. Kdaj pa kdaj tudi malo premešam in popazim, da se mi ne prime. LP Matjaž PS Rožanc je napisala: "Riž se pa tako v vsakem skuha." Seveda se, še v vojaški čeladi al pa plehnati kahli, če ni drucga pri roki.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. sep 2006 18:55

Ne res matjaž- meni nagajajo, da je kar hudo (kadar kuham pri fantu, ki imajo takšne). Verjetno zato, ker nisem vajena. Ah, kakorkoli- važno da je kaj za v "pisker" dat, pa čeprav je potem prismojeno Lep dan in veliko se smejte

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. sep 2006 19:21

ojla Rožanec - samo z veseljem naprej- pa naj bo kuhano ali pa na koncu še mal pečeno. Aha, saj eni pravijo, če malo ne prismodiš, itak nima domačega okusa. LP Matjaž

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. sep 2006 20:20

Matjaž Sporočilo je spremenil(a) rozanec dne 02. sep 2006 20:20:45

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. sep 2006 20:23

matjaž je napisal/a:
Sicer pa, jaz ko kuham, takrat kuham in med kuho ne delam drugih opravil. Kdaj pa kdaj tudi malo premešam in popazim, da se mi ne prime. LP Matjaž
Hm, če pa zraven greš še perilo obesit, pa prideš nazaj in zavohaš pokakanega dojenčka, 2,5 letnica bi rada, da ji pomagam sestaviti hišo iz kock, potem prideš v kuhinjo, še preden utegneš premešati, letiš v dnevno, kjer je dojenček 2,5 letnico zagrabil za lase........... Vse podobnosti z resničnimi osebami so zgolj naključne. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti