Prosim, pomagajte mi!

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

tema odprta - 6. dec 2001 11:14 | ogledi: 3.511 | odgovori: 11

Danes bom prvič kuhala za več ljudi (15). Radi bi jedli joto, meni pa se ne sanja kaj to količinsko pomeni...kako velik lonec potrebujem, koliko zelja, fižola... V bistvu bi mi bil že dovolj podatek, kaj potrebujem za eno osebo (ali dve), naprej se bom že znašla.

HVALA

Tina Renčelj

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

6. dec 2001 11:49

Za 4 osebe po mojem receptu potrebuješ 200g fižola, 200g krompirja, 200 g kislega zelja, 60g prekajene slanine, 1 majhno čebulo, 20g moke, sol, česen, 1 lovorov list, paradižnik in svinjino (žal ne piše, koliko ). Če te količine pomnožiš s 4, boš dobila sestavine za 16 ljudi -če bo dobro, tako ali tako ne bo nič ostalo . Upam, da sem ti kaj pomagala. Pa dober tek . LP, Maja Maja Cerkovnik

neznan uporabnik

6. dec 2001 12:29

Morda vam bo pomagalo tole: v bazi receptov vpišite ime recepta "jota" in se vam bosta pokazala dva recepta. Tam so navedene količine, ni pa navedeno, za koliko ljudi je to. Menim, po moji oceni, da je to za eno familijo. Sicer pa boš, ko boš imala na kupu vse sestavine videla, koliko zgleda. Predlagam ti, da vzameš kar velik lonec in raje skuhaj več kot manj. Zakaj? 1. Ker si ne mopreš privoščit, da bi je zmanjkalo za goste (že vnaprej vem, da boš dobro skuhala in se boto kar gnetli okoli tvojega lonca) 2. Ke če ti ostane, je še boljša naslednji dan, poleg tega jo lahko daš v zamrzovalnik in jo naslednjiš pač odtališ in segreješ in imaš kosilo. 3. Ker je jota boljša, če se kuha v velikih količinah. Še to: pri nas jo velikokrat jemo (bodisi z zeljem ali z repo) - oboje je dobro. Največkrat zraven jemo frtaljo, zelo dobro pa je, če na krožniku na vrh jote dodaš žlico vročih ocvirkov in zapečene (mora biti hrustljava) čebule. Čebulo pražiš skupaj z ocvirki. larisa

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

6. dec 2001 13:30

Hvala za nasvete. Upam, da se mi ne bo ponesrečilo, ker potem ne bo dobro Joto znam skuhat (čistokrvna kraševka pač ) in me trenutno sekira samo še lonec. Mislim, da bi za takšne količine rabila cel kotel...

neznan uporabnik

6. dec 2001 14:07

Ah, ne, menim, da bi 10 litrski lonec zadostoval (ker ne naliješ do vrha, to pomeni količinsko 9 litrov), ker pa verjerno zraven jote ponudite še kaj (morda kakšno klobaso), verjetno ne bo vsaka oseba pojedla več kot pol litra. Sicer pa se k joti seveda odlično prilega samo kruh, ki pa tudi nasiti, kajne. larisa

neznan uporabnik

6. dec 2001 14:42

P, zakaj ne bi res poskusili narediti zraven frtaljo. Zelo enostavno, dobro in se res prilega k joti. Recept za frtaljo sem posredovala nedavno tega prav na tem forumu. larisa

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

10. dec 2001 15:45

Hvala za pomoč! Jota je odlično uspela in čeprav sem jo naredila skoraj še enkrat več kot bi jo morala, je ni prav nič ostalo Ostal pa mi je kruh in zdaj ne vem, kaj naj z njim! Najbolje, da odprem nov forum...

neznan uporabnik

14. dec 2001 13:41

Med vojno smo vedno našli kaj za v lonec, pa je bilo vedno nečesa preveč, oziroma nečesa premalo, a komu mar. Žlica pač vedno lačna usta najde, saj je s prazno ritjo težko srat. Za družbo si priskrbite ne predobro vinsko kapljico (predlagam Kapelčana s Kapelskega vrha, saj po tem vedno glava boli, ali pa sezite po prekmurskem vinorodnem okolišu, saj se tudi ta nima s čim pohvaliti). Tako jim bo bolj malo jasno kaj obedujejo. Stvar je trba dobro posoliti, da si bodo gostje gasili žejo, pa s česnom ne šparajte. Saj veste: svakog gosta tri sata dosta! Milan Perlič

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

14. dec 2001 17:09

Gospod Milan, hvala za vaš poučen prispevek, čeprav se skoraj v ničemer ne strinjam z vami. Zabava je že mimo in je odlično uspela, ker smo se potrudili z organizacijo. Vino ni bilo preveč drago, ampak je bilo dobro in ljudje so ga hvalili. Škoda pa se mi zdi, očitno niste ravno poznavalec, da ne znate ceniti vin iz omenjenega vinorodnega okoliša, ker so njihova bela vina izvstna! Vojna pa je že zdavnaj mimo in nima nobene veze z žurko in hrano, ki se jo tam ponudi... Škoda besed, ker je na daleč razvidno v kakšnem stilu je sporočilo napisano... Lep pozdrav, Tina

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

14. dec 2001 17:51

Tina, nikar se ne razburjajte zaradi Milana. ...le cevlje sodi naj kopitar = tega gospoda lahko oceni le njemu enak. Ze veckrat je kaksno zasmodil tukaj v Forumu in ga ni treba jemati resno. Torej: ne citajte ga! Lep pozdrav vsem Henri P.S.: Tudi Milanu. Toda vina iz Kapele so res odlicna! Henri Ratej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti