Leče! kdaj so primerne?

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

24. jan 2009 16:13

No, naj še jaz povem svojo zgodbo: sedaj, ko jih štejem petdeset in še nekaj, me je prijelo, da bi nosila leče, saj mi gredo ta očala vedno bolj na živce. Kot veste, se v teh letih ali pa mogoče še prej začenjajo tudi težave z branjem drobnega tiska in je to še ena dodatna ovira pri odločitvi za leče. No pa to se v bistvu vse da urediti s takoimenovanimi progresivnimi lečami, ki menda stanejo vsaj še enkrat toliko kot običajne (kratkovidnost, daljnovidnost in astigmatizem). Ker sem se ob vsem tem še vedno nagibala k temu, da mogoče bi pa le... je bil podan še en argument proti - suhe oči oziroma pomanjkanje solza...

Tako sem sedaj misel na leče dokončno opustila in si omislila ena "fensi" očala

rrr

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

24. jan 2009 17:29

ribaracarak je napisal/a:

No, naj še jaz povem svojo zgodbo: sedaj, ko jih štejem petdeset in še nekaj, me je prijelo, da bi nosila leče, saj mi gredo ta očala vedno bolj na živce. Kot veste, se v teh letih ali pa mogoče še prej začenjajo tudi težave z branjem drobnega tiska in je to še ena dodatna ovira pri odločitvi za leče. No pa to se v bistvu vse da urediti s takoimenovanimi progresivnimi lečami, ki menda stanejo vsaj še enkrat toliko kot običajne (kratkovidnost, daljnovidnost in astigmatizem). Ker sem se ob vsem tem še vedno nagibala k temu, da mogoče bi pa le[joj]... je bil podan še en argument proti - suhe oči oziroma pomanjkanje solza...

Tako sem sedaj misel na leče dokončno opustila in si omislila ena "fensi" očala[grin]

rrr
koza cela, volk sit femica

čbelca*  

član od: 12.7.2010

sporočila: 3

12. jul 2010 17:04

Živjo!! Stara sem 15 pa sem pred nekaj dnevi začela nost poltrde leče. Za enkrat jih nosm vsak dan eno uro dlje, zato da se navadm. Me pa zanima če kdo od vas tut nosi poltrde leče in če se jih kdaj čisto navadiš?? tako da jih ne čutiš več?? Pa še to...levo lečko imam manjšo od desne...ko sem jo prvič dala v uč mi je kar nekejkrat padla vn tko d smo mogl naročit novo k je bla mal bl strma. In problem je, d se zj skos bojim da mi bo še ta padla vn.. ker dons mi je enkrat..ampak je zdravnik rekel da je čist zadost strma..sj poj ko je naravnost na očesu je dobr..aja drugač pa očala nosim že od drugega leta. Dioptrijo imam pa nekej več kot 8, samo ne enek na obeh očesih. Pa še to - ko se mažeš po očeh - z barvico ali maskaro..kaj narediš ko si že namazan pa moreš dat leče ven?? a si najprej odstraniš ličila pa daš poj leče ven? Če kako? kej naj si jih ne bi zmočil kej takoj ven padejo. Prosim in hvala za odgovore!! Lp <3 čbelca*

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

12. jul 2010 21:53

Poltrde leče imam že približno 15 let (prej sem 9 let imela tiste trde) in nisem imela od prvega dne nobenega problema z njimi - to pomeni, da jih že od začetka nosim približno 15 ur na dan. Jaz sem se jih definitivno navadila in jih nikoli nisem čutila kot tujek v očesu (no, samo nekajkrat, ko sem imela visoko temperaturo). Drugače pa sem velikokrat zaspala z njimi, ker sem enostavno pozabila, da jih sploh imam. Vem pa, da se nekateri ne morejo navaditi na leče, tako da ti želim, da ti ne bi bila v tej skupini, ker so leče res zelo praktična zadeva, še posebno za nas, ki imamo poleg kratkovidnosti tudi astigmatizem. Ker se nikoli ne ličim, ti žal ne znam svetovat glede tega - vendar ti vsekakor svetujem, da si nabaviš posebne protialergijske in v vodi netopne barvice in maskare, ki so namenjene prav uporabnicam leč. Srečno! Mojca

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

13. jul 2010 14:36

Čbelca - Nosim sicer mehke leče. Ličila si odstranim z navlaženo vatirano blazinico. Lahk drgnem tud po vekah, leče mi še nikoli niso ven padle. Sem pa jih že tudi ven jemala, ne da bi odstranila ličila, ampak sem pazila, da nisem nič leče potegnila po ličilih (fejst razpreš oko, in jo lepo primeš s prsti - jaz čisto brez problema). Lakica

čbelca*  

član od: 12.7.2010

sporočila: 3

13. jul 2010 15:24

Mojca in Lakica hvala za nasvet!! Bom enkrat poskusla al se bom pa še kje pozanimala.. lep dan še naprej!! =) čbelca*

čbelca*  

član od: 12.7.2010

sporočila: 3

14. jul 2010 9:24

Živjo! Še nekej....A če z lečam gledaš tv al pa greš npr. v kino, a si stem kej oči pokvariš a lahko navadn gledaš kot prej z očali? čbelca*

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. jul 2010 9:42

Lahko normalno gledaš. Srečno! RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2010 9:49

čbelca* je napisal/a:
Živjo! Še nekej....A če z lečam gledaš tv al pa greš npr. v kino, a si stem kej oči pokvariš a lahko navadn gledaš kot prej z očali? čbelca*
Edino, kar si človek pri tem lahko pokvari, je glava, če gleda bedast film. Ključni besedi pri lečah sta higiena in disciplina. V smislu to, da se s čistimi rokami jemljejo leče iz oči in da se leča dobro očisti, preden se da v posodico. Tega se pa človek itak navadi. Ker, če ni dobro očistil leče, je itak motna in jo je treba dodatno očistiti. Mejkap ni problem. Bolje je vzeti leče ven in si mejakp očistiti takrat, ko so leče že zunaj. Ko dobiš ta pravi občutek za jemanje leč ven se itak s prsti praviloma ne dotakneš veke. Jaz imam veliko ogledalo, ki ga položim na mizo, se nagnem nad ogledalo (najhujši del je gledati sebe v razdalji 5 centi od ogledala, pa gre), v roki imam del papirnega robčka in potem s prstom v papirnem robčku (podoben prijem kot ga ima kozmetičarka) pritisnem na kožo na sencah, potegnem kožo v smer proti lasišču in istočasno malo zatrepetam veke in leča pade ven. Potem jo pa očistim. Če ta manever ne uspe v prvem poskusu, kanem nekaj kapljic tekočine za shranjevanje v oko in potem gre leča lepo ven. Tako že 27 let, mejkapiram se pa tudi približno toliko časa. Upam, da tole pomaga Vendelina jr.

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

14. jul 2010 10:32

Čbelca, jaz sem pred mesecem in pol preklopila z mehkih na poltrde leče, ker v mojem primeru zagotavljajo neprimerno boljši vid.

V prvih dneh sem čisto razjarjena  hodila naokoli. Leče sem zelo čutila, oči so se mi solzile, razlika z mehkimi lečami je bila več kot očitna. Po nekaj dneh sem se vrnila k okulistu in potarnala, da me leče motijo in da jih ne morem nositi več kot nekaj ur, pa še takrat je izgledalo, kot da nenehno jočem. Vrhunski optik me je v svojem umirjenem, profesionalnem tonu prepričal, da oko potrebuje približno mesec dni, da se ustrezno "nastavi" na poltrdo lečo. Potem bo pa vse ok. In res je tako. Takole se ti bo verjetno zgodilo: da, na začetku jih čutiš in te motijo. Ampak motile te bodo čedalje manj, ko pa se navadiš, jih pa ne čutiš in občutek ni moteč.

Pozabiš, nanje, brez skrbi.

 

 

Košuta

Sporočilo je spremenil(a) Košuta dne 14. 2010 13:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti