Vložena koruza

tikva  

član od: 5.1.2006

sporočila: 71

tema odprta - 17. avg 2006 21:57 | ogledi: 10.241 | odgovori: 4

Ali ima kdo izkušnje z vlaganjem koruze(oluščene)?

LP Tikva

tikva

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

18. avg 2006 0:40

Jaz sem jo ravno danes dala zmrznit in to kuhano, potem pa oluščeno ( nisem sigurna da je to pravi izraz( na kmetiji, kamor sem hodila na počitnice so temu rekli oružena koruza). Aki

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

18. avg 2006 2:09

Mogoče mislita "zličkano"? Lep dan in veliko se smejte

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. avg 2006 6:02

Jaz jo skuham, oluščim in nato vložim kot kumarice. Za to pa uporabljam sladko jedilno koruzo, ker je res sladka in mehkejša. Navadno koruzo sem že tudi vlagala, vendar je trša in manj sladka. Sedaj te več ne vlagam, ko je sezona - sedaj- ji kuhamo in pečemo. Kyara

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. avg 2006 7:08

Enkrat sem že pisala o tem. Vložila sem jo po receptu iz knjige Konzerviranje in ... Nekaj podobnega. Točno se postopka ne spomnim, ker je to že daleč, vem pa, da sem jo kuhala dvakrat v slanici. Zdelo se mi je zelo veliko dela in se ga naslednja leta nisem več lotila. pa ne s prekuhavanjem koruze, pač pa z njeno pripravo. Namreč. Zrno je šlo težko stran od storža (imela sem navadno koruzo za siliranje). Ni se ga dalo oluščiti, ampak sem ga kar odrezala z nožem. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti