Okraševanje tort in drugih sladic

Mojca78  

član od: 24.7.2006

sporočila: 20

tema odprta - 16. avg 2006 13:20 | ogledi: 2.816 | odgovori: 4

Zdravo!

Zanima me na kakšen način okrašujete torte oz. kako naj na torti naredim gladko površino kot npr. tota knjiga-njeni listi?

Pred leti mi je torto knjigo spekla ena slaščičarka in je imela prek torte položeno neko "maso", mislim, da ni bil marcipan. A mogoče kdo pozna to zadevo in ve kaj mislim ali pa ima kakšno dobro rešitev - se priporočam!

To zadevo potrebujem ker bi rada svojemu sinu spekla torto v obliki prašička 3D in bi rada, da ima prašiček "gladko kožo".

Hvala!

Lep dan še naprej, Mojca

Mojca78

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. avg 2006 14:06

To je bila tičina masa. Dobi se jo v Pekarni Vrhnika ali pa pri mojstru Goljatu. On ti proda tudi v manjših količinah. Pred tem pa boš morala torto premazat z masleno kremo. Če jo ne premažeš, se tičina masa na njej kar stopi in zleze dol. Poleg tega pa, kolikor poznam te stvari, boš prašička kar malo težko oblekla. lp Vesna

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

16. avg 2006 14:07

Gladka površina na torti je lahko iz marcipanove mase ali čokoladnega preliva, smetane, sladkornega leda, ampak za prašička bo verjetno najbolj primerna marcipanova masa. Torto -knjigo vedno namažem s smetano, ki jo pogladim z nožem za oblikovanje okrašene torte. Izgled je vedno lep. Pekarica

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

16. avg 2006 14:08

Iz česa je tičina masa? Kje bi jo lahko kupila v okolici Celja? Pekarica

Mojca78  

član od: 24.7.2006

sporočila: 20

16. avg 2006 14:18

Hvala, Super poskusla bom s sladkornim ledom. Se ta tičina masa dobi tudi v živilskih prodajalnah? Kje bi jo lahko kupila v okolici Ptuja in Maribora? Lp, Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti