Priča na poroki

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

tema odprta - 12. avg 2006 14:59 | ogledi: 5.225 | odgovori: 6

Ker ste mi že velikokrat pomagali z nasvetom se priporočam tudi zdaj. Zadeva je sledeča. Fantova sestra se bo poročila- pa naju je spet prehitela. Prosila ga je, če bi ji bil priča.

Ker nobeden od naju še nima takšne izkušnje me zanima kakšne so naloge priče, moje naloge kot njegove spremljevalke,darila ki se jih poklanja,....????????????

Hvala za pomoč.

alexis

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

12. avg 2006 15:51

alexis, midva sva se poročila lani in ti bom zaupala svoje izkušnje.... priporočam vam, da se z nevesto in ženinom dobite na kavi in se dogovorite in razdelite naloge. Samo onedva bosta lahko povedala kaj pričakujeta od prič. Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 12. avg 2006 15:52:54

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

12. avg 2006 16:38

Jaz od svoje priče nisem pričakovala ničesar. Jaz sem jo želela zraven zato, ker mi je najboljša prijateljica in ne zaradi daril, denarja ali česa drugega. Za darilo mi je dala nekaj denarja in praktično darilo, ki sva ga zapisala v knjigo želja. Je pa navada (vsaj bila je), da je priča plačala slike fotografa, nekaj je prispevala tudi na "šrangi", pa mislim, da je priče še kaj plačevala... Moje mnenje je, da se je treba dogovoriti z nevesto in ženinom! Tako vsaj ne bo zadreg. Taia

neznan uporabnik

12. avg 2006 20:59

Naloga prič je, da poskrbi tudi za dobro vzdušje. Da opazi morebitne nerodnosti in malenkosti, katerih mladoporočenca ne utegneta opaziti. Da priči večkrat povabita svate, da spijejo kozarček na zdravje nevesti in ženinu. Glede plačevanja slik pa je to stvar dogovora. Sicer pa se ne preveč obremenjevat in čim bolj sproščeno skrbeti, da vse teče tako kot je načrtovano. Na poroki pa je fajn, če priči gresta plesat skupaj, potem pa se nadaljuje tako, da gre ženska iskat drugega moškega, moški drugo žensko in tako naprej, da na koncu plešejo vsi. Pa kakašno družabno igirico tudi priči pripravita. Vsak od prič pripravi priložnostni nagovor za ženina in nevesto. pa na koncu pospravita in poskrbita za dostojen zaključek praznovanja. Vse je odvisno od tega, kako poteka proka - ali bolj mirno, ali pa je vse na veliko. Uspešno "pričevanje" zoja1

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

13. avg 2006 20:21

Lahko ti povem le eno igrico. Nucaš 5 vrvic, 10 rut, 5 kolutičev in klop (ali stole). Prostovoljno se mora javit pet parov, če ne, pa jih določiš. Postaviš jih v dve vrsti, moške v eno, ženske v drugo, in to tak, ka si gledajo v oči. Moškim obesiš okoli vrata vrvice, na katerih visi kolutič (to so neki okrogli keksi, ko smo jih včasih devali na novoletno jelko). Ženskam zavezeš roke odzadaj, jim naročiš, da bo na znak ZDAJ vsaka morala samo z usti najti in pojesti keks pri svojem partnerju, potem jim zavežeš še oči. Nato potiho moškim rečeš, da morajo stopiti na klop ali stole. Potem daš znak ZDAJ in ženske se z usti zakadijo možu v mednožje in iščejo keks. Ti rečem, puno smeha. tumpika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. avg 2006 9:02

Midva sva izbrala priči, ki sta bili ob nama bodisi zaradi sorodstvenih vezi ali prijateljstva. Od njiju nisva pričakovala nič, tudi nekih strašnih daril ne. Obema se je zdelo čisto mimo, da bi vabila za pričo neke družinske priatelje od očeta in mame, ali pa njune bratrance ali... ker imajo dosti denarja... S pričami sva se zmenila, da imata edini strošek, da plačata nam štirim plus fotografu in šoferju kosilo vmes, ko se bomo nekje ustavili. In to je bilo vse. Darili sta seveda obedve prinesli, v mejah zmožnosti, iznajdljivosti, posluha... Vse brez problemov. Aja, tvoja naloga kot njegova spremljevalka??? Cel dan bo letal z ženinom in nevesto, kjer zate prostor ane bo. Pa slikanje, pa... Uh... Niti ne bo imel časa bit s tabo. V gostilni boš pa sedela zdraven, tko da bo malo boljše. Od moje priče fant je bil zelo prijazen in ni nič težil in silil, ker je vedel, da bo ona polno zaposlena. Vmes je šel pač z mojima staršema domov, da so malo počivali. Mi smo se pa slikali in imeli kosilo. Dobili smo se spet v gostilni, tam je bil končno ob svoji dragi... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 14. avg 2006 09:15:51

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. avg 2006 9:27

Punce hvala za nasvete. Ravno včeraj sva bila z ženinom in nevesto in smo se pogovorili. Ker sta se tako hitro odločila za poroko (bo že čez 1 mesec) in ker smo kar precej narazen doma je več ali manj vse urejeno. Namesto nevestine priče je nevesti pri pomembnih odločitvah pomagala mama. Sicer bolje mama kot pa brat, a ne? Sem pa vesela, da jaz nisem priča. Sicer me pa tudi to še čaka. Mi sestra vztrajno dopoveduje da bom njena priča. Samo upam, da se ne bo še ona prej poročila kot jaz. lp alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti