Čebula … ah ta čebula…

3nity  

član od: 27.6.2005

sporočila: 20

21. avg 2006 8:13

Hvala za vse odgovore!!! Vendar še vedno ne vem - kaj in kako s posušeno čebulo. (Je kdo že poizkusil oziroma: kako se posušena čebula sploh uporablja?) Jaz je že nisem uporabljala, vendar (priznam) ko jo vidim (na polici v trgovini), se vedno spomnim, da moram to koga vprašati. Hvala za odgovor/e. 3nity

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

21. avg 2006 8:22

Jaz jo občsasno uporabljam za zgostitev zelenjavnih juh ali kakih omak pri zrezkih in za pripravo gobove omake. Mi je kar dobra, mož jo je namesto čipsa, vendar pa se mi zdi, da je za pripravo golaža skoraj predraga, je preveč porabiš naenkat. Poskusi, jaz sem jo, ko se mi je mudilo uporabila tudi za pripravo praženih jetrc, pa so vse pospravili s krožnikov, samo malo sem jo zalila z vročo vodo, ko sem jo dodala jetrom, da se je razpustila. lp jana jana 07

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

21. avg 2006 8:30

Tiste, ki delate golaž z česnom, kolko ga pa parabite za en golaž, ali ga gostite z moko? Teka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. avg 2006 9:24

Ne morem si predstavljati golaža brez čebule. Sicer tudi v naši kuhinji prevlada česen. Tudi jaz dajem vse na mrzlo, vendar brez kumine. Kaj se vsega naučiš tukaj, saj kumina je proti napenjanju in še dobrega okusa. Tudi jaz bom poskusila, čeprav nimamo takih težav. Hvala Jelcy. Teka, jaz delam zrezke s česnom, dam veliko česna in malo moke, glih za vzorec, pa pride gosto. LP vsem Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. avg 2006 9:54

Draga Teka Proporci so naslednji - 30 dag posušenih paradižnikov (v katerih je že česen in olje) - 50 dag mesa - gorčica, kajenski poper Posušene paradižnike malo razrežeš na koščke velikosti 3 cm. Kaneš nekaj kapelj oljčnega olja (ostalo je tako ali tako že v paradižnikih), položiš razrezane paradižnike, to počasi segrevaš in pustiš, da se razpušča. Dodaš marinirano meso (gorčica+poper) in vse skupaj dušiš do nadaljnjega. Ni treba nič gostiti, v bistvu je treba malo razredičiti z refoškom. Vendelina jr.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. avg 2006 14:07

Čao, jaz dam posušeno čebulo v čebulni kruh. Sicer je tudi meni dobra kot čips. Nasploh obožujem čebulo in njeno aromo (razen v zadahu sogovornika). Kadar jo jem, se že vnaprej vsem opravičujem.... Lep pozdravček, S.

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

21. avg 2006 14:45

Posušeno čebulo lahko uporabljaš kot svežo za vse jedi. Se mi pa zdi, da je za golaž in podobne zadeve malce predraga. Jo pa dajejo v kruh, kot je povedala Anomis. Pusti domišljiji prosto pot. Sama moraš poizkusiti, pa boš najbolj vedela kako in kaj. Obilo užitkov ti želim. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti