Kateri sesalnik mi priporočate?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. avg 2006 18:55

Kirbija smo kupili pred 15 leti in ga ne želim niti oemniti nikdar več. Toliko, da jim ga nisem v glavo zmetala z vsemi sestavnimi deli v red, tako je zafrkaval po letu dni. Čistiti je bilo sicer zelo elegantno (nad sto kvadratov tapisona....), ampka vse ostaklo...pa težek, pa neroden...pravi ameriški, kaj hočemo...In potek, ko se je začel kvariti in so se rahljala vsa stuikala...Zdaj ga imamo v garaži in tiste cevaste nastavke uporabljata sin in nečak za sesanje avtomobilov in svinjarije v garaži. Zdaj imamo podobno kot Tjaš - enega vodnega (Batagel - prva liga) in navadnega Nilfiska na vrečke- Prvega za generalno čiščenje, drugega za sproti, zgolj za kak prah po kotih ali raztresene drobtine. Pa vpojne krpe imamo vedno pri roki, ker sem se jaz po generalnem čiščenju že dvakrat "stegnila" po tleh (očiščenih seveda) s posodo vodnega seslca, polno vode z vso dodatno svinjarijo v rokah...Čiščenje tega je pa posebno veselje, veliko večje od tistega, ki ga občuti tjas, ko z možem občudujeta, kako lepo sta počistila....jaz to storim še enkrat, "pucam" koncentrirano svinjarijo... Mamamia mamamia

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. avg 2006 19:56

lidka je napisal/a:
Vanjatajnsek, a pri Dysonu? Teh sploh ne reklamirajo, tko da...
Ne, ne! Jaz imam kar Gorenjskega - saj je luškan za pogledat, a to čiščenje posode ( pa saj ta sistem sedaj reklamira veliko firm ) me res spravi vedno znova v slabo voljo. Kao sam pritisneš na gumb in vratca posode se odpro in smeti padejo ven - ne, pa ne padejo. Res smo pri hiši tri dolgolaske in še dva psa ampak vseeno mi je too much vleči iz posode vse tiste navite lase, dlake, smeti vanjatajnsek

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

9. avg 2006 22:54

MI imamo tudi Kirby-a, ki je sicer učinkovit, predvsem pa težak! Zdaj z njim sesamo približno 1x na teden, za vmesno sesanje pa imamo enega manjšega Philipsovega, ki je stal cca. 30 tisočakov. Ko bom kupovala za svoje stanovanje, še ne vem, za kaj se bom odločila. jessy6

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

9. avg 2006 23:03

Imam Vorwerk že 16 let...super zadovoljna....razmišljam o nabavi novega modela (pa ne, da bi stari ne delal več dobro!)Vrečke so res drage, ampak kar nekaj časa trajajo, pa še tiste dišavne paličice mi lepo dišijo..... Nena Nena-morje

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

9. avg 2006 23:55

Mi imamo pa Rovus( vodni sesalec) in smo zelo zadovoljni z njim. Ko posesaš samo vodo odliješ in ga spraviš.Prej smo imeli tistega z vrečkami, pa je kar naprej po prahu smrdelo kadar si čistil z njim. Glede tega sem zelo sitna, ampak sesalec ne kupuješ vsak teden ne? Glede Rovusa sem bila zelo skeptična, zdaj pa mi ni žal(vsaj zaenkrat ne) imamo pa ga 4 mesece.Mogoče sem kaj pomagala, ali pa tudi ne. LP! fakin712

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

10. avg 2006 14:57

Nekako sem se navdušila za Dysona, saj se mi zdi Vorwerkov res predrag. Tam okoli sto tisočakov že dam za sesalnik, ampak 250 oz. 300 mi je pa res preveč. Tisti, ki imate Dysona - kje ga je možno kupiti (pri nas ali v Avstriji)? Ali ima kdo izkušnje s kupovanjem preko www.amazon.de (ali sploh pošiljajo v Slovenijo, pastroški poštnine ipd.)? muffin

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. avg 2006 15:03

Prodajali so jih v Merkurju. Moja mami ga je kupila tukaj, pri nas. S sestro sva ga šli kak mesec nazaj iskat v Celovec. Imajo jih v MediaMarktu, pa v CityArkade centru, trgovina mislim da se imenuje Saturn. Z Dysonom smo zelo zadovoljni, tisto posodo, v kateri se nabirajo smeti enostavno sprazniš in opereš pod vodo. To je vse. Če boš gledala, model, ki je srebrno vijoličen ima globinsko krtačo. Tisti, ki je srebrno rumen pa nisem sigurna.

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

10. avg 2006 15:08

Lidka HVAAAALA za te informacije! muffin

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

15. maj 2011 12:31

živjo

mene pa zanima kateri sesalnik je dober? potrebovala bi majhnega, tihega, brez neprijetnega vonja in nujno s HEPA filtrom, saj sem alergična na prah :) cena: okoli 100€, bolje manj :)

mi lahko prosim pomagate?

Zuckerfee

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. maj 2011 20:54

Zuckerfee je napisal/a:

:) cena: okoli 100€,

 



Zuckerfee

 

Sesalca za 100 EUR ni.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti