Gobe

DROT  

član od: 8.3.2005

sporočila: 42

10. avg 2006 11:14

Jana in Mimika prosim bodita zelo previdne,na travniki in vrtovih lahko zrasejo tudi strupene gobe :mušnice,dežnički,ki so tudi smrtno nevarni.Tudi kukmaki oz.,kot pravite šampinjoni niso vsi užitni.Zatorej gobe pobrati le če sta res prepričani,da so taprave!Galja v tem zadnjem tednu sem nabiral:sivozelena golobica,zelenkasta golobica,vitka korenovka,mala štorovka,navadna lisička,rdečkasta mušnica.Sicer v manjših količinah,ampak vedno dovolj za kulinarične užitke! Vsem gobarjem dobro bero in bodite previdni!! Bojan DROT

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

10. avg 2006 11:40

Bojan, hvala za tvojo skrb. Jaz te gobe nabiram, odkar sem se priselila v ta konec, cca 2o let, kakšno leto jih je veliko, včasih malo, največkrat pa nič. Trosi pa baje pridejo na travnike z odpadki gojenih, ki jih nekdo goji v bližini. V gmajni pa nabiram samo tiste, ki jih res poznam. Lep pozdrav jana 07

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

10. avg 2006 11:44

jaz grem pa drug teden na dopust in upam, da bo potem kaj bolje z gobami, ker se že veselim pohajkovanja po bošku...no ja tudi gobe bodo slej ko prej pokukale na plano jasna

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. avg 2006 11:47

Bojan, hvala. Ni panike. V svojem življenju še nisem nabrala niti ene gobe in zaenkrat te "kariere" še ne mislim začeti.Tako da bo mogoče prihodnje leto kukmakov že več, ker jih bom pustila pri "življenju". Itak je to na vrtu najine nove hiše, kamor pa ne greva vsak dan, tako da teh kukmakov morda sploh ni več. Kar ni slabo, da me ne bi skomine obhajale. Gobe trenutno niso najbolj zaželene na mojem jedilniku. mimika

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

10. avg 2006 13:05

Na zgornjem Gorenjskem do sedaj tudi ni gob. Niti ta stupenih ni, da bi lohk vsaj rekel, da si jih videl. Mogoče bo po deževju bol ko bo mal sonca. Pravljo, da je zemljo tko zapekl k je blo vroče pa suša, da bojo gobe vsaj 14 dni rable da bodo začele rast. Tko da sedaj ko je že cel teden dež bi lohk konc tedna že kej blo. Bomo vidl. pa pa CARLY

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

10. avg 2006 13:12

Tudi v Zgornjesavinjski dolini jih še ni! Lp, Karmen V.

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

15. avg 2006 19:21

danes se sprehajam s kužkom proti Dobenu... pa pride nasproti gospa z jurčkom v roki...tisti mladi jurček, s svetlo glavico in debelim betom, zraven je bil tudi zasnovan mladič...sem imela oči na pecljih.....ker tud strupenih nisem nikjer vidla..... lp Petra 1

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

15. avg 2006 21:40

Ej, zaj pa panika. Kje je to Doben? V kerem konci Slovenije? tumpika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. avg 2006 22:32

Sem našla danes na travniku, 3m od hiše, mavelne, ki sicer niso ne vem kako dobri, za silo pa so. Ampak so bili čisto zdrizasti od dežja-sem jih kar pustila. LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti