Ponev

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 31. jul 2006 20:17 | ogledi: 2.366 | odgovori: 11

zanima me,v kakšni ponvi pa ve pohate meso,pečete krompirček.Ali je to teflonska ali se poslužujete litoželezne posode,ali katere druge..Ali se branite teflonske ker je menda opraskana škodljiva .Namen imam kupiti kakšno ponev pa me zanima vaše mnenje

Bernarda

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

31. jul 2006 20:34

Bernarda, teflonske posode so nekatere res zelo zanič, še pogledati je ne smeš, pa je že opraskana. Prav sedaj imam eno takšno, zato sem temu primerno besna nase, da sem kupila takšno neumnost. Na sliki je bilo tako fino videti, ko odtočiš maščobo. Po moje je najboljša posoda z debelim dnom, z vsemi temi posodami sem zadovoljna in so nekatere že zelo stare in zgledajo čisto redu. riba-ribica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

31. jul 2006 20:39

Jaz poham in pečem v rostfraj ponvi s 3plastnim dnom, ko pa rabim večjo količino, potem pa v fritezi. Imam tudi teflonske ponve, v njih pa pečem in dinstem vse brez maščobe. Eno, najmanjšo je posvojil sine, da si v njej kaj speče in ocvre. Je pa res, da poceni teflonske ponve so bolj tako-tako. Jaz sem kar dosti za njih odštela že pred 6-7 leti, ko smo renovirali kuhinjo, pa so še sedaj kot nove, nič popraskane. Včasih se splača malo več investirati, pa vzgojiti domače člane, da jo tudi oni čuvajo. Kyara

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

31. jul 2006 20:44

če že pogledaš ceno ponev je zelo različna-od 5.000 do 26.000 tolarjev.Pred 5. leti sem kupila zelo drago ponev pa je isto vsa opraskana in tam se meso zelo prijemlje.,pećčen krompir pa se kar prižge na dno.Trgovka je rekla,da v teflonu nima vilica nič delati-samo kako pa potem obračaš meso? Bernarda

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

31. jul 2006 20:46

poceni teflon je zanič teflon. Kot pri večini reči, tudi tu velja da je veselje nad nizko ceno krajše od jeze nad kvaliteto. Zdi se mi, da je teflon namenjen le peki občutljivih reči brez maščobe ali z minimalno maščobo. Za vse ostalo pa ga nima smisla rabit in tvegat prezgodnje praske. Iz dolgoletnih izkušenj se držim načela, da je dobra posoda težka. Lahke rostfei posode sem kupila nekoč za kampiranje, pa sem jih bila žalostna. Vse se je prijemalo, pa še grde so bile hitro. Za cvrenje v globokem olju pa je najboljša posoda kot jo svetuje Kyara. Lisa

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

31. jul 2006 21:06

Bernarda je napisal/a:
Trgovka je rekla,da v teflonu nima vilica nič delati-samo kako pa potem obračaš meso? Bernarda
S prijemalkami? Dobijo se že take, ki imajo kovinski ročaj in plastiko na koncu, pa se ponev nič ne opraska in še lepo se prijema z njimi. Moja je iz Ikee za jurja in nekaj pa sem izredno zadovoljna. Drugače pa je pri teflonu pač treba pazit. Mi smo doma zamenjali ves pribor za kuho oziroma dokupili plastičnega in lesenega, ko smo kupili leta nazaj teflonke. Se pa definitivno pozna ali daš za njo 1500 sit ali pa 10.000. Se pa teflonka naj ne bi več uporabljala, ko nastanejo praske na njej, ker se baje potem še naprej kruši in se to poje v hrani. Nimam pa izkušenj s posodo z debelim dnom, vsaj kar se pečenja tiče. Oziroma imam, slabe, ker so to stare posode iz rostfeia, ki so bile kupljene bog ve kje. Novejše dobre so najbrž boljše. lp marija

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

31. jul 2006 21:37

Jaz za zrezke pečt uporabljam teflonsko ponev, za pomfri pa imam eno 40 let staro litoželezno,ki mi jo je dala pokojna stara mama. Glede teflona pa je tako, da pazim kako z njim delam, ko pa se začne krušiti, oziroma je opraskan, ga dam takoj proč. Res pa je, da so nekatere teflonske posode popolnoma zanič. Seveda je potrebno zamenjati tudi pribor za kuhanje. Jaz nikakor za teflon ne uporabljam kovinskega pribora. Upam, da sem ti kaj pomagala. LP! fakin712

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

1. avg 2006 9:54

Mi smo pa zadovoljni s teflonskimi. Jih je mama kupila za tiste točke pri intersparu ( se mi zdi). Potem pa še plastičen pribor pa sploh ni problemov. Razen da je bilo nekatere člane naše družine izrecno opominjat da naj ne šari z vilcami in nožem po ponvi. vanya

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

1. avg 2006 11:31

Kaj pa ponve znamk Le Creuset ali Staub - imate kaj izkušenj z njimi? Se hrana prijemlje na dno ali ne, lahko pečete brez ali z malo maščobe? Kako pa je s čiščenjem? Glede na visoko ceno bi morale biti kvalitetne. Odločam se za nakup, pa mi manjkajo podatki uporabnikov, prodajalci pa jih seveda zelo hvalijo. Danca

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. avg 2006 12:28

Mene tudi za ponev od Le Creuseta ali Stauba zanima. Zadnjič sem gledala tisto za palačinke, pa se mi zdi zelo težka. Zraven ima priloženo leseno palčko, da lahko maso enakomerno razporediš po ponvi, saj jo tako, kot v lahkih ponvah, z obračanjem, ne moreš. LC ima nekatere ponve emajlirane svetlo, druge pa imajo kao črn premaz proti prijemanju. Ali ima kdo izkušnje z obema. Sama imam samo posodo s svetlim emajlom in se lepo obnese in krasno čisti. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti