Dvostanovanjska hiša-problem

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

23. jul 2006 12:45

Teka, iskrene čestitke za pogumno odločitev; s tastarimi je premnogokrat sožitje na žalost nemogoče in se moraš res ob prvi priliki spokat na svoje; sam sem absolvent, počasi me čaka odhod v službo in začeti bom moral razmišljati o popolnem odhodu na svoje, od staršev ne bom dobil prav dosti preprosto zato,ker nimajo. ampak čim prej na svoje, ob prvi priliki; že sedaj sem podnajemnik v lj, pa kot študent, tako da približno vidim kako je s temi stvarmi... ni poceni, ampak svoboda je vredna tega denarja. o ogrevanju ne bom pisal kaj dosti, ker se na to ne spoznam, verjetno pa je rešitev z elektriko za trenutno situacijo res najugodnejša. ko bosta šla na svoje, imata mojo moralno podporo, več vama žal ne morem dati. Srečno! Drejček

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

23. jul 2006 18:38

Tudi jaz vama iz srca čestitam. Vesela sem,da ti mož stoji ob strani. Tako tudi mora biti. Res sem vesela za vaju, da sta se tako odločila. Boš videla, da bo zdaj vse lažje. Lepo se grejta pozimi z novo kurjavo. fakin712

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

24. jul 2006 9:26

Ja, bivanje v dvostanovanjski hiši zna biti problem. Meni so doma privzgojili sledeče zadeve: hiše se ne zida na domačem vrtu, v isti hiši ne moreta živeti 2 (recimo bratovi) družini, bratovi hiši morata biti toliko narazen, da se ne vidi od enega k drugemu, starši morajo živeti vsaj toliko stran, da ne morejo v copatih na obisk, še boljše, da ne morejo peš priti na obisk. Pametni nasveti, kajne? In kje sem pristala. V hiši, ki je bila zgrajena enostanovanjsko, potem dozidana v dvostanovanjsko. In kako smo sedaj. Spodaj moževa mama in midva, na vrhu možev brat z družino, najina spalnica pa v mansardi. Seveda so vse inštalacije skupne. Zaenkrat plačujemo na polovico. Midva pol, tazgornji pol, mama samo pokopališče. Meni gre naša komuna strašno na jetra. Na dvorišču je premalo prostora za avtomobile, potem pa delitev stroškov. Če bi midva živela sama, bi zagotovo vsaj za ogrevanje dala mnogo manj, ker sva malo doma. In še cel kup je teh stvari. Večkrat razmišljava, kako se bo to rešilo. Midva sicer prihodnje leto odhajava na svoje, vendar bo nekaj treba ukreniti s polovico hiše. Bilo bi zares nepošteno, da bo mama plačevala prav toliko elektrike in vode kot "tazgornji", ki so 4+1. S tem, da mama strašno špara. Niti vode ne potegne, ko gre lulat. Na dolgi rok bo treba obe enoti fizično ločit, da bova najino lahko prodala ali dala v najem. Ko sva kupovala hišo, sva ugotovila, da je na tržišču največ dvostanovanjskih hiš. Mnoge se ne prodajo. Ampak filozofija preteklih desetletij je bila gradnja tovrstnih hiš, ki so v principu zgrešene. Eno samo nadstropje je premalo za 4 člansko družino (da imata otroka svoji sobi), obe nadstropji pa preveč. In potem naslednja neumnost. Veliko ljudi je dokončalo le eno nadstropje in potem čez 20 let, ko se eden od otrok poroči, še zgornje. Pa je treba menjati okna. A ni neumno. Okna, ki nikoli niso bila v uporabi. Sedaj se gradijo manjše hiše (prave enodružinske). Kaj pa vemo, kje bodo živeli naši otroci. Evo, nisem odgovorila, kako ločiti obe stanovanjski enoti, sem se pa izpovedala. Ja, veliko problemov izhaja iz tega, ker ljudje živijo v istih hišah. mimika

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. jul 2006 15:12

Ravno danes sem se pozanimala na elektro, za pridobitev dovoljenja za svoj števec. Samo to naju bo koštalo 100 jurjev. Pa ni druge. Za stanovanje se pa že zanimava, pa zaenkrat ni nič. Hvala vsem, prav lepo vas je brat. Teka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. jul 2006 15:17

Od mojega moža starša sta hotela, da prideva živeti tja. No, odločila sva se, da ostaneva skupaj in na svojem. Smo samostojni, je pa res, da NIKOLI ni kuhano doma, ko pridemo iz službe in bi se samo za mizo osedli, NIKOLI ni nikogar, da bi popazil otroka, če morava nujno kam po obveznostih. Saj kdaj pa kdaj uredimo varstvo, pa jo morava peljat... pa jiti iskat... Ampak kljub vsemu mislim, da se splača biti stran od staršev. Čeprav včasih krepko stisneva zobe, da vse štima. Pač živimo v času, ko je delavnik do 16 ure, ob 17 uri smo doma... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 24. jul 2006 15:44:24

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

24. jul 2006 18:13

Teka samo pogumno. Jaz tudi s fantom še živim pri starših in bom verjetno še kar nekaj časa, vendar vem, da bova šla nekoč v svojo hišo. To, da si pri starših, si jaz predstavljam kot odskočno desko. Nekaj časa rabiš, da nekaj prišparaš in začneš ali graditi ali iskati stanovanje. Kljub vsemu je najlepše na svojem, da te nihče ne nadzira. Mi živimo v hiši, ki se drži hiše stare mame. Dolga leta je prišla vsak dan nadzirat kaj delamo (kot otrok sem velikokrat slišala komentar "a rit peglaš" ko sem gledala tv:)), koliko žarnic je prižganih... Ni prijetno, vem. Zato držim pesti, da čim prej najdeta stanovanje ali hišo po vajinih željah. Lp, polona

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

29. jul 2006 10:47

Teka sta že kupila nov števec? Poročaj kako se bo vse skupaj izteklo. Sem radovedna ne? fakin712

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

29. jul 2006 15:20

fakin712, prošnjo bova vložila ko prideva iz dopusta, da ne bojo prišli ravno ko naju ne bo. Bom poročala... Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti