Črna gora - potovanje z avtomobilom

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

18. jul 2006 13:09

olii je napisal/a:
PAZI!!!!!! če avto ni tvoj moraš imet pri sebi tudi pooblastilo lastnika da to vozilo lahko voziš po črni gori. lp olii
To velja za vsako vožnjo tujega avtomobila izven meja Slovenije. lp, Marija

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

18. jul 2006 13:56

Hvala vsem za vaša mnenja in odgovore. Pravzaprav me še najbolj skrbi, da mi avta ne ukradejo, saj ga nameravam kakšen dan ali več pustiti tudi na istem mestu. No, bomo videli kako bo. Upam na najboljše Lep pozdrav! zelda1 Sporočilo je spremenil(a) zelda1 dne 19. jul 2006 08:17:38

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

19. jul 2006 8:22

Aja: pa še tole (sem opazila, da ne grem samo jaz v ČG ): sicer jo imate itak najbrž vsi na avtomobilih, potrebna je za potovanje po vseh državah - nalepka naše države (tudi to so mi omenili v zavarovalnici) - če jo kdo slučajno nima, hitro gor ... (No, v primeru kraje jo dajo nabrž dol ). lp zelda1

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

19. jul 2006 8:53

Nočem nikogar plašiti, ampak ravno berem na STA novicah, da se po tamkajšnjih plažah streljajo. Včeraj so v strelskem obračunu obstrelili neko dekle, več ljudi so ranili. Te dni se tam zgodi tudi veliko več prometnih nesreč kot običajno. Zagorel je tudi gliser, ki se je bojda vozil goreč ob obali. Preberi zadevo tudi v spletnih novicah, pa v časopisu Delo. Skratka, mene že ne bodo videli nekaj časa tam, čeprav smo z družino konec avgusta bili namenjeni ravno tja. V PREMISLEK, torej!!!!! Pekarica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

19. jul 2006 9:04

V 14 dneh, kolikor sva bila lani tam, ni noben gliser norel ob obali, so se pa vozili izven označenega območja za plavalce. In so se tudi našli osebki, ki so plavali daleč ven iz tega označenega območja, potem tudi ni čudno, če se zgodi nesreča. Tudi kavbojce in indijance se niso šli na plaži...je pa res bil tudi lani nek ravs med skupinami, kot se dogaja tudi pri nas, v središču prestolnice in ob belem dnevu. Se mi zdi, da je brez potrebe napihovat in posploševat, v času kislih kumaric se najde v časopisih marsikaj. Naj povejo svoje dobre in slabe vtise tisti, ki so tam bili, ne pa kar na splošno nekaj v tri dni... Potem tudi v Ljubljano in še kater naš kraj ne bo za it, ker se pri belem dnevu streljajo, koljejo in ne vem, kaj še vse.... Ognjič

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. jul 2006 10:27

Ne ga lomit, Črna gora še zdaleč ni ena eksotična dežela, kjer se dogajajo same čudne reči! Dopisnik Dela, mislim da se piše Jović, piše takšne reči, da so celo Črnogorci šokirani. Po moje so se mu kaj zamerili, sedaj pa pred vsako sezono piše o tej državi kot bi bila Al Caponejev Chicago. Redno hodim v Črno goro in vse kar bi rekla je - pazite v prometu. Tam veljajo ena čudna pravila glede razvrščanja v križiščih, jemanja prednosti....itd. Vse ostalo je pa kot drugje - seveda se stepejo, seveda so kje smeti (pomislite na smeti na Krfu, Kreti...- pa se nobeden ne pritožuje), seveda komu tudi ukradejo avto - če ga neumno parkira kje na samem čez noč....dogaja se pač, kar se poleti dogaja v turističnih krajih. Je pa lepo, če se le da priporočam obisk notranjosti, pa izliva Bojane.... Ne pa računat, da boste prišli poceni skozi. Lisa

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. jul 2006 20:58

jaz sem bila sicer samo dvakrat po en dan, pa je bilo super, ljudje prijazni, ob smeteh malo zamižiš (letos je bilo veliko bolje), policaji prijazni, pripravljeni pomagati, narava lepa, razkuževanje na meji, ceste v notranjosti tako-tako, splača se voziti precej previdno. LP cervus

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

28. jul 2006 10:20

Tudi mi bi šli letos v Črno goro z avtom. Zanima me, katera je najugodnejša varianta. Otroka nimata potnih listov, ampak samo osebne.Torej ne moremo čez BIH. Menda se da ob obali ali pa s trajektom? Kje vozi trajekt? Ali je za it v Črno goro kar tako, na slepo brez rezervacije? Se da dobit proste apartmaje? Milanka

gina  

član od: 27.7.2004

sporočila: 10

28. jul 2006 10:28

v BIH (celo v okolici Neuma) pazite na Policaje, ker kasirajo ko nori. Lani sva imela tako izkušnjo. Na meji z Črno goro pa so naju prosili za zeleno karto. Drugače pa je Črna gora res pravi biser. Priporočam, hrana, pijača zelo poceni v primerjavi z Hrvati. Dolga plaža, ogromne možnosti za nakupe. M. Marjana Čuk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti