Kremast sladoled

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2006 16:10

aki, tudi moj zmrzovalnik ima samo 3 predale, spodnji pa je celo manjši! kar je seveda premalo:) Ali pa ravno prav, tako vsaj porabiva sproti:) V spodnjem predalu je hrana za psičko, ker se mi zdi grdo, da bi ona jedla konzerve in brikete, če nama kuham dobro hrano... Srednji predal je za zmrznjeno zelenjavo in razne njoke, navihančke in podobno, v zadnjem času pa ga vsaj polovico zaseda sladoled. Zgornji predal je za zamrznjeno sadje in prčkarije: limonino in pomarančno lupinico, kvas, beljake, ledene kocke, petršilj, male posodice, skratka:)... In seveda v zadnjem času v polovici tudi tega predala kraljuje kdo drugi kot sladoled:) Meni ena zeloooo prijazna gospa in gospod prineseta borovnice kar zastonj! (Eni mamo pač srečo, ko se zaljubljamo, fantova starša rada hodita po borovnice in sta pri tem zelooo uspešna) Ampak jih vse sproti zmažem, še za sladoled sem si jih morala prav na stran dat, da jih nisem kar pojedla! POjem jih toliko, kolikor mi jih daš! 1 liter za malico ni nikakršen problem! Enako je z marelicami, vse pojem! Pa jagode! Ko dela oče marmelado in mi reče, da se jih lahko napokam, prinese recimo 5 gajbic, pa potem gleda, kako to da so samo še 4... potem mu pa rečem, pa saj si rekel, da jih lahko pojem, kolikor hočem...:) Z malinami je pa tako pri fantu, kolikor jih je, toliko jih poje... Tako da tega nič ne uspeva zamrznit... Zato pa iščem, če bi kje dobila zamrznjene marelice... Zakaj tega ne prodajajo? Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2006 16:20

aki, aha, tako je s tvojimi maščobami - za jajca sem si zapomnila;) Probaj čokoladni sorbet, ta je krasno mazav, ne vem, kako mu rata! Brez kapljice maščobe! Tudi jaz se priporočam za tvoj sorbet, vse bi probala, saj veš;) Sicer limone ne vem, če imajo prav veliko betakarotena, korenček ga ima več, to je oranžno barvilo se uporablja tudi v industriji za obarvanje v rumeno-oranžno... Je pa res topen samo v maščobi. Tudi vitamin D isto. aki, meni gre dioptrija na slabše v minus... kaj borovnice delajo dioptrijo v minus? To je možno, ker jih zadnje par let (odkar sva skup:), veliko več pojem:) in dioptrija se je poslabšala v minus... tamči sem zeloooo vesela,d a ti je všeč "fredi" - kako luštno poimenovanje:) Dober tek, pa uživaj na veliko, naredi si kako kupo:) mam še en borovničev sladoled brez jajc ampak s smetano, ki ga ni treba zmrzovat v strojčku, če te zanima. ligojna, ideje mi res nikoli niso bile problem, razen s tem, da jih je vedno preveč... bolj je problem ta trapasta navada, da ma dan 24 ur, čisto nepotrebno, se mi zdi:) Ampak zdaj ste mi pa res dale mislit... Fant mi ves čas pravi, da bi morala napisat knjigo o tem... Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 26. jul 2006 09:56:34

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. jul 2006 17:10

Tamči je napisal/a:
Aki, a mi zaupaš recept za svoj limona sorbet??? Zveni mamljivo, še posebej v teh vročih dneh paše nekaj bolj kislega, osvežujočega. Veri, pravkar mažem borovničevega "fredija"... MMMMM!!! Hvala ti! Slastnožanski je!!! Malo izven teme, pa vendar: Aki, a borovnice pomagajo pri vidu? Meni dioptrija raste iz leta v leto, v zadnjem letu sem "napredovala" za kar 2 plusa. Tamči
limonin sorbet 2 skodelici limoninega soka( 8 limon) 2 " sladkorja 1 " stepene smetane 1 " vode nastrgana lupinica 3 limon Vse zmešamo v mešalniku in stresemo v aparat za sladoled. Vsaj mislim, da sem izhajala iz tega recepta, ker gre za iste sestavine. Namreč jaz si vse recepte priredim, zaradi nekaj že znanih razlogov. Če slučajno koga zanima , sem ga naredila takole in ta je preizkušen: sok 4 limon 180 g fruktoze 250g smetane 250g vode nastrgana lupinica 1 neškropljene limone Meni je bil super.Trenutno tega ne morem naredit si je moj strojček vzel izredni dopust. Kar se borovnic tiče, pa sem nekje zasledila( ne vem več kje, preberem vse živo in pol si zapomnim v glavnem kaj je zame koristno...dobro...neškdljivo...slabo...zelo slabo) da so zelo koristne za oči, zlasti za ljudi, ki imajo težave z vidom v mraku. Na to vižo obstajajo neki vitaminski pripravki( mi je bivša sodelavka povedala za ime ..mislim da so francoske..).ker so na bazi borovnic, sem ubrala to varianto. Sicer sem imela oz. imam še določene druge probleme z očmi in na splošno se mi je res stanje nekoliko izboljšalo.Sama dioptrija mi pa tudi že nekaj let miruje.Bom šla pogledat v eno mojo knjigo,če sem morda tam to brala in če bo še kaj, ti sporočim. Drugač pa razmisli kje ti lahko jemlje vid.. si študentka..študiraš ponoči.. neprimerna svetloba...računalnik(razmisli o boljšem monitorju)..ali si v službi.. stalno naprezanje oči..računovodstvo... pomagajo tudi vaje zaa oči...Zdaj sem pa res že prava klepetulja. Aki

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. jul 2006 17:30

Veri! Narobe razumljeno, borovnice so zelo koristne za oči. Sigurna sem za korist pri slabem vidu v mraku, za ostalo pa ne vem. Sem šla zdaj gledat v tisto mojo knjigo, pa ni v zvezi s tem nič kaj bolj konkretnega. Sem morala kje drugje prebrat. Aki

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. jul 2006 17:45

[citat=--Veri--]aki, aha, tako je s tvojimi maščobami - za jajca sem si zapomnila;) Probaj čokoladni semifredo, ta je krasno mazav, ne vem, kako mu rata! Brez kapljice maščobe! A ni semifredo ravno z jajci? Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2006 9:57

aki, oprosti, mislila sem čokoladni sorbet! Sem popravila, da ne bo zmede:) Hvala za limoninega! Oči sem si jaz lani uničila na mikroskopu, na srečo ga zdaj ne rabim več:) Pa seveda ponočne seanse verjetno tudi niso pripomogle, takrat pa se najlažje učim... Bom pa večrakt delala borovničev sladoled in borovničeve pite in podobno:) Kar iz zmrznjenih, te se dobi celo leto:) Veri

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

26. jul 2006 10:20

Pozdravljene! Uau, koliko koristnih idej - in to pri sladoledu... Ne vem, zakaj se mi vid vztrajno slabša...učim se ponavadi res zvečer in ponoči, a zdaj delam na diplomi in ogroooomno berem berem, vendar v glavnem čez dan... Eh, se bom nafilala z borovničkami... Veri, seveda bi bila noro vesela, če mi izdaš tisti svoj recept za borovničev sladoled brez jajc, za katerega celo ne potrebujem strojčka!!! Komaj čakam. Nekaj pa me zanima: pri čokoladnem frediju vmešaš v osnovno mešanico le koščke čokolade ali čokolado nad paro stališ in jo nato vmešaš? In katero čokolado? Sama sem poskusila s pol jedilne in s pol mlečne z rezanimi lešniki... Hvala! Aki, tudi tebi hvala za ta limona sorbet, a nisem vedela, da je za sorbete potreben strojček... :( Recept bom pač hranila za čase, ko ga bom imela ;)) Tamči

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2006 10:55

Tamči, pri čokoladnem semifredu v polovico mešanice vmešaš NASTRGANO čokolado (je nič ne topiš), če bojo koščki, bojo preveliki, ker so trdi, ko so zmrznjeni. no, odvisno od okusa, meni se zdi najboljše, čejo nastrgaš s tistim ribežlom s tamalimi luknjicami, čez katerega navadno ribaš parmezan, tako se lepo stopi na jeziku, ko ješ:). Jaz sem vzela enkrat jedilno Gorenjko, drugič pa temno gorenjko z lešniki, lahko bi tudi kako tisto 70%, bi imelo še več okusa po čokoladi in bilo bi manj sladko, odvisno katera čokolada (jedilna) ti je najbolj všeč. Čisto navadne mlečne in take v sladoledih ne delujejo tako dobro, ker imajo manj okusa po kakavu, zamrznjene zadeve pa že tako imajo manj okusa kot sicer. ampak če ti je čokolada všeč, nimaš kaj zgrešit. borovničev sladoled dobiš, ni problema, mam doma, upam, da sem si napisala... V bistvu je kar precej sladoledov, ki se jih da naredit brez strojčka:) Ampak če si sladoledoljub, se ti tudi strojček hitro vrne:) ja, za sorbete je pa dobro met strojček, ker sicer so kristali preveliki... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2006 10:56

aja, danes je objavljen ČOKOLADNI SORBET in NAVIHANI SEMIFREDO, ostale sem dala v bazo in pridejo v prihodnjih dneh... Če je katera poizkusila, se priporočam za komentarje:) Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

26. jul 2006 17:29

Veri! A na simacov servis si pozabila? Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti