Kremast sladoled

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. jul 2006 20:11

Meni pa je danes moja mama dala Philipsov strojček za sladoled, ki pa je malo starejšega tipa in me zanima, če ta recept lahko uporabim tudi za strojček. Ali mogoče veste kakšen recept za strojček? Mama na žalost nima več navodil in nimam pojma kako naj se stvari lotim. Hvala lepa za pomoč. fakin712

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. jul 2006 8:33

Fakin, malo poglej forume za nazaj (linkov ne znam pripenjati), pa boš našla cel kup receptov za sladoled s strojčkom. Prav tale recept pa je namenjen tistim, ki strojčka nimajo. teta torta

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

20. jul 2006 9:29

Sem slišala da dobiš kremast sladoled če uporabiš kislo smetano in npr. sadje in sladkor. Nisem pa še sama probala. alexis

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. jul 2006 12:46

Veri, tako fajn te je brat, morala bi napisati kakšno knjigo v stilu Jamieja . Oz. v čisto svojem stilu, seveda! Sedaj sem dobila idejo, kaj hočem za naslednji rojstni dan, hehe! Seveda strojček za sladoled. Pa še eno zamrzovalno skrinjo Tisti stric, ki vozi sladoled in vsak teden pri nas služi mastne pare, pa v jok... No, mojemu možu je pa všeč tisti sladoled, ki ga doma naredim, če NI kremast, torej če so noter kristalčki. Sto ljudi sto čudi. Gojimo pa dva bodoča sladoledoljubca (najmlajši, 9 mesečnik, se takooo oblizuje, ko dobi sladoled...) Drugače pa res mešanje pomaga. Seveda, če se spomniš... Moj prej zamrzne, preden ga grem premešat. Verjetno iz dolgčasa... kot hči zaspi, če ji pojem, verjetno zato, da bi čim prej utihnila Pa veliiiiko sladoleda v teh dneh!!! Atina

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

20. jul 2006 14:33

Loni najlepša hvala, življenje si mi rešila. Hvala tudi drugim. Dekleta zlata ste. Lep dan vsem skupaj, jaz letim delat sladoled. fakin712

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jul 2006 14:57

Atina, hvala! Če bi jih vsaj več tako mislilo;) Hihi, če zbereš dovolj podpisov, da bo to kdo hotu kupit, jo napišem, hehe Potem so pa za tvojega moža idealne GRANITE! Granita je sladoled v katerem MORAJO bit veliki koščki ledu, v bistvu so to isto kot ameriški ICEs. Kot sorbet tudi granita ne vsebuje mleka in jac, zato se tudi naredijo večji kristali. Delaš jo pa lahko iz sadja (sadni pire) in sladkornega sirupa ali pa recimo kavino, ta je taka klasika. Tako da ti tule napišem nekaj za pocrkljat tvojega ljubija:) Jaz prisegam na preventivo in je boljše malo več crkljanja prej kot pa veliko več prepiranja kasneje, a ne?;) Mislim, da mu bo tole všeč: KAVINA GRANITA Skuhaš močen ekspreso in ga ZELOOO MOČNO osladkaš (mislim, da pride cca 200 g sladkorja na pol litra kave), lahko dodaš še par žlic vode, počakaš, da se kava ohladi in daš zamrznit v nizko kovinsko posodo (lahko emajl, samo ne teflon, ker boš sicer posodo uničila). Nizka naj bo posoda zato, da hitreje zmrzne. Ko zamrzne, se je lotiš s kakim v kulinarične namene podvrženemu "špohtlom" oz. zidarsko lopatko, ali kako se pravilno temu reče, skratka tista trikotna reč z držalom, ki ima malo oster rob. S tem se da super razbit kristale. če nimaš, se je loti z nožem, samo previdno, da ne boš sebe naseckala namesto granite. ko jo nalomiš na manjše kristale pa daš vse skup v navadno plastično posodico in zapeš ter daš v hladilnik še za kako uro ali dve (oz. dokler je ne pojeste). Nujno moraš prestavit v zaprto posodo, sicer bo tvoja granita imela tako krasno "aromo tvojega zmrzovalnika" oz. vsega kar je v njem... Ker verjetno nimaš samo sladkih stvari v zmrzovalniku, lahko to pomeni totalni bljak, grecimo granita z okusom po mletem mesu... ne bi lih... Sploh je to pomembno pri tistih sadnih granitah in na sploh sladoledih, ki nimajo močnega okusa in se vse te primesi še hitreje izrazijo... KAVINA KUPA (IZ KAVINE GRANITE) Ok, zdaj pa najleši del: vzameš dva visoka kozarca, po možnosti naj bosta še lepa:), najbolj fajn so tisti, ki grejo na dnu skup (spodaj majo seveda razžirjen podstavek, na katerem stojijo:). Lahko najprej oba kozarca malo pobrizgaš s kakim prelivom (pašeta čokolada in karamela), ni pa nujno. Daš not malo nasekljane granite, čez daš stepeno (lahko rahlo osladkano, priporočam z vanilij sladkorjem) smetano, daš spet granito, pa spet smetano, ki jo nabrizgaš v lep kupček. Preliješ s karamelnim in čokoladnim prelivom, potreseš z nastrgano čokolado ali čokoladnimi mrvicami, zapičiš not en holip ali vafelj ali napolitanko in hitro postrežeš! Majo radi celo tisti, ki ne marajo kave, ne moreš verjet! (Vsaj jaz nisem mogla...) postrezi kak zaspan večer, ko ima še veliko dela ali kako sobotno ali nedeljsko jutro, recimo, sploh primerno za takrat, ko so otroci v koloniji in lahko prineseš "zajtrk" v posteljo... Ali pa čisto mimogrede, da mu narediš veselje:) Veri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. jul 2006 17:49

Hvala, hvala, bomo sprobali... Meni je ravno začela spet pasati kava (ok. 1x na teden :) ), v nosečnosti in po porodu sem se je odrekla (pa prav nič pogrešala), zdaj si jo pa že kdaj skuham, tisto "primorsko" (posledica bivanja v študentu) iz kafetiere. Otroci so še premajhni za kolonijo, pa vseeno. Mož tudi ni velik ljubitelj kave (je samo velik :) ), a če praviš, da imajo radi tudi neljubitelji kave... Tale kupa me pa zelo mika.... Bom poročala! Aha, za knjigo, če se kdaj odločiš, en podpis že imaš! Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 20. jul 2006 17:50:23

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jul 2006 17:53

Ja, saj ekspreso se pripravlja v kafetjeri. Jaz sicer nisem primorka, ampak smo vseeno doma poznali samo to kavo in čeprav je na spl. ne pijem, sem samo na to navajena, tako da za vsa peciva, sladolede, itd... to skuham. je tudi bolj zdrava in aromatična:) fant na splošno sploh ne mara kave, pije samo tisto mojo, ki sem jo poslala v bazo (kavica za pocrkljat ali nekaj takega) in pa mojo ledeno kavo in tole kavino kupo. To pa ima vse rad, kdo bi si mislil??? Ti pa napišem še kako drugo granito, za vsak slučaj;) kavina je samo najbolj klasična:) hehe, te bom držala za besedo bi morala anketo naredit:) Veri

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

21. jul 2006 20:08

Veri, a te lahko še malo "zafehtam"??? A bi posredovala še recepte zadevic, ki si jih omenila (višnjev sorbet, čokoladni semifredo z mascarponejem, figov semifredo)? Prosim, prosim... Fant je še bolj nor na te ledene poslastice kot jaz pa bi ga rada presenetila s čim novim... Hvala! Aja, od mene dobiš kar tri podpise, če se odločiš za svojo slastno knjigo. Tamči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti