Žižole

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. okt 2009 9:20

Rimljanka, zdaj jo grem poslikat, pa bom vesela, ce mi poves, kaj sploh imam! Evo,takole zgleda-sicer slika zaradi direktnega sonca ni najboljsa, ampak spodaj je videti mlade, nove rastlinice. P.s. spotoma sem sla pogledat tudi maticno rastlino- je polna plodov, gospod ,ki mi jo je dal,je zagotovil, da je prava, ampak verjetno jih je vec vrst.

http://www.moj-album.com/uredi/strisko/17268

 Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 04.okt 2009 17:43

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. okt 2009 20:55

Joj, po tej slikci se ne da reči, najbrž bo kar prava, če ti je tako rekel..... Katera od "tamladih" bi pa lahko zame bila. Bi šlo?

rimljanka - zasebno mnenje

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. okt 2009 14:04

Rimljanka... bognedaj da bi dvomila v tvojo strokovnost, dala bi samo laično pripombo.. kitajski datelj je morda ljudstvo videlo v obliki in barvi plodov. Drugače so pa žižole najboljše takrat, ko jih izbezaš iz flaše šnopsa in daš vsako v en štamprle, pa fajn zaliješ s tistim, v čemer so se namakale :) Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. okt 2009 17:44

tinca je napisal/a:
Rimljanka... bognedaj da bi dvomila v tvojo strokovnost, dala bi samo laično pripombo.. kitajski datelj je morda ljudstvo videlo v obliki in barvi plodov.

Ja, seveda, saj nisem trdila drugače. Sem samo napisala, kakšno je VELJAVNO slovensko ime. Obstaja pač uradno ime, ki ga opredeljuje in lahko še množica slovenskih ljudskih poimenovanj. No, glede na to, da navadni čičimak raste le na res malem koščku ob slovenski obali ni pričakovati množice pravih ljudskih imen, večlina je nastala ob napačnih prevodih tujih imen.

V izogib napakam, nejasnostim in še čemu, je pač najbolje v uradnejši rabi uporabiti veljavno ime (še bolje z dodanim znanstvenim).

rimljanka - zasebno mnenje

malija  

član od: 2.9.2009

sporočila: 3

11. okt 2010 6:15

lep dan ,,,,, zizole vam lahko pošljem po posti ,seveda ce se jih zelite spoznati ,sadike se tudi dobi po zmirni ceni malija

malija  

član od: 2.9.2009

sporočila: 3

11. okt 2010 23:00

žižola,se rece tudi evropski datelj izhaja pa iz kitajske,kjer so velikosti tudi kot jabolka,na obali prodaja AGRARIA KOPER in MERKATOR,dobi se jo se privat,pošlejejo vam sadeže in sadike tudi po pošti malija

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

14. okt 2010 17:41

v krški vasi so bile predlani po 50 €..... men je to blo čist preveč drago, pa sem jo dobila iz primorske....zaenkrat mi uspeva, letos je celo cvetela, plodov pa žal nio bilo...

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

15. okt 2010 18:36

podpalmo.si/Novice/vse/Zizole_proti_prehladu še nekaj o njih , primorci jih že desetletja poznamo menola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti