Kateri mufini v vročih dneh?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jul 2006 13:19

Sama sem lani skreirala tri vrste kolačkov (kar je čisto lep prevod za muffin) iz smetanovega testa. Z njimi bom portal osrečila v jesenskih dneh. Sezono kolačkov odprem v septmebru - po tem, ko začne deževati in ko je dnevna temperatura tam okoli 15 stopinj. Takrat paše kakšna sladica z bogato teksturo, da si kolaček zapomniš. Potem imam sezono kolačkov nekje do konca zime, potem pa se začne sezona biskvitov. V dnevih, ko je temperatura okoli 30 stopinj mi kolački, čokolade, moke in pecilni praški /fuj, sicer pa ga tako ali tako nadomeščam z mineralno vodo/, ne pašejo - so preveč nasitni in težki. Zdaj je predvsem čas za sadje, zelenjavo in hladne juhe, kuha se zvečer, še najbolje (če se da) kar "la forno". Kolegici, ki je spraševala, kaj storiti z makom: Poskusi kdaj široke rezance sotirati z makom: Skuhaš rezance, odcediš, en pljusk (ne pretiravat) hladne vode, odcediš še enkrat in jih poliješ z raztopljenim maslom, v katerem je tudi mak. Zraven grejo čisto vse možne omake za testenine, ki jih poznaš. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jul 2006 13:56

Hehe, a sem te okužla?;) Ja, pri nama tudi banica zgine kot bi mignil! Hvalabogu, saj že tako ni prostora v zmzovalniku, jaz pa hočem delat skoz nove sladolede:) Včeraj sem naredila borovničevega, sicer brez strojčka, ker sem naredila lučke:) Iz borovnic, ki sta jih nabrala fantova starša, kak ju mam jaz rada! Za starega se ne spomnim firme, pa če me ubiješ, so pa po moje vse bolj ali manj "glih":) Zgleda nekaj podobnega kot tole, samo da ima zgoraj precej manjši motorček, ne take velike bele zadeve: http://www.supercena.com/I-IC8000_aparat_za_sladoled_D Jaz mam rajši, če nima ročke za nosti okol, ker samo še več prostora v zmrzovalniku, nosiš ga pa itak ne za ročko, ko je poln, je težek in ga lepo držiš z obema rokama, če ga že okoli nosiš:) Meni je bolj všeč, če se cela posoda da v zmrzovalnik, ker sicer zavzame še več prostora - hladilni vložek v zmrzovalniku, posoda pa še v omari, pa še več sestavljanja je. pa saj takih skoraj ne delajo več... Skoraj vsi so taki, da daš vse skup v zmrzovalnik (razen motrčka, pokrova in mešalke, kar pa ne zavzame skoraj nič prostora). Za vsak slučaj, če maš kak mali zmzovalnik prej zmeri višino, da ti bo šla not, sicer verjetno mislijo na to, ampak previdnost ni nikoli odveč:) Preglej plastiko, da lepo tesni, pa da posoda ni spraskana, to je pa to. Jaz sem svojega kupila na akciji pri sosedu, lani, za 7 jurjev:) Najprej nisem vedela, a bi ali ne bi, ker sem itak nameravala kupit tega tavelikega, sao nisem vedela, kdaj bova šla v italijo, potem je bil pa ta tako poceni, pa sem rekla, da za ta denar se splača že za eno leto, pa še računala sem, da bo šel na morje, ko dobim tega:) Mi ni bilo nikoli žal:) ker seveda na morju itak nujno rabim tak strojček, kje si pa videla morje brez sladoleda! pa tisto pri "šipcu" (naj mi albanci ne zamerijo, ni mišljeno kot žaljivka! ni več to... sam cuker... probaj enkrat vanilijev sladoled iz VANILIJE ali pistacijvega, v akterega daš dejansko 100 g izluščenih pistacij!!! Čisto nekaj drugega! Tole je pa ta hudi, mislim sicer, da ni prava cifra modela, ampak izgleda čisto isto, pa po moje je samo nov model zato, ker ima drugo (baje boljšo) mešalko in ekološko tekočino (to me ej prepričalo) v zamrzovalnem delu, tisto brez CFC oz. freonov:) http://householdappliances.kelkoo.co.uk/b/a/sbs/313/13390402.html Uživaj! Vem, da nekaterim strojček za sladoled samo čepi v škatli, tudi moja mami ga kvečjemu 2x na leto uporabi, ampak zase pa lahko rečem, da je to bil eden boljših nakupov:) Če ti povem, da dela precej več (vsaj 10x več) kot multipraktik in trenutno tudi več kot mikser... Pri meni edino sokovnik žalostno gleda... Se mi ne da vsega pucat za eno malenkost, ogromno soka pa nikoli ne stiskam, ker imam sadje zelo rada kar tako... mogoče bo boljše pozimi iz kakih jabolk, ki ne zgledajo več najbolj mikavno... ali pa sokovi za razne šejke in soda drinks:) Veri

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

21. jul 2006 14:09

Ja res si me okužila... ko pridem z morja in se mi finančno stanje malo izboljša (trenutno je čisto na nuli ), bom pa malo začela premišljevati v tej smeri. Četudi ga kupim pozimi (čeprav ga takrat verjetno težje dobiš). Če ne drugega vem vsaj na koga se obrniti- nate seveda- izkušeni sladoledarki A ti si ga v Italiji kupila? Koliko si pa dala zanj? In full ti hvala za tako izčrpen odgovor. Lep dan in veliko se smejte

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jul 2006 14:53

ja, tavelikega v it. je pa drag, 250 evrov, baje so pozimi ceneje, ampak ni pa nujno, da ga dobiš, ko so tak mahnjeni na te sezone - da zdaj ni sezona za testenine, lepo te prosim!!! pa ravno poleti je sezona za testenine, bolj paša lahko hrana, pa še sušijo se hitreje... Butci!:) Hehe, pa hvala za komplimente:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti