Pecivo za na morje

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

tema odprta - 20. jun 2006 18:37 | ogledi: 3.586 | odgovori: 7

Kmalu bo treba spet na morje in ker je pot do tja dolga je treba tudi nekaj jest vmes.

Ker s seboj ne maram nosit kakšnih sendvičev in podobne navlake (sendviče imam raje sveže) sem za nekaj preprostejšega. Odločila sem se, da bi spekla neko pecivo, ki je dovolj nasitno pa tudi dovolj zdravo, ter da kar nekaj časa zdrži.

En sošolec je letos med odmori jedel neko pecivo, ki je zgledalo zelo kompaktno - kot kruh skoraj. Približno sem izvedela, da je notri (poleg moke) skuta, jabolka, orehi, kakav zdi se mi, da je rekel celo ovseni kosmiči (pa nisem prepričana). No torej nekaj takega bi, da ni preveč sladkorja in maščobe, da je notri kaj sadja, ter da je dobro (da nima okusa po žaganju ).

Ima kdo kakšen predlog ali recept? Če ne bo šlo drugače bom kar vse nekako zmešala skupaj, kar bi pasalo in sprobavala

Aja, pa še to: Našla sem že par receptov, ki bi mogoče ustrezali, pa me zanima kakšne imate kaj izkušnje z shranjevanjem in zamrzovanjem:

- http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1426 (Pecivo "na suho")

- http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1755 (Jogurtov biskvit)

- http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6746 (Pecivo Pavla - naredila bi ga seveda brez čokoladnega obliva)

Najlepša hvala za vsakršno pomoč

pozdravček, Urša

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jun 2006 9:12

Za na pot ti jaz ne bi svetovala peciva na suho, ker se ga ne da vzet v roko in jest, ni tako trdno... Za moje pojme so zato najbolj primerni mafini, lahko narediš slane ali sladke ali pa kaki žepki, spet obe varianti. Take stvari, da ne rabiš pribora in krožnika... Veri

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. jun 2006 10:17

Predlagam kifeljčke oz. rogljičke, slane ali sladke, z raznimi nadevi. So dobri in zdržijo kar nekaj dni. Lp jessy6

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

21. jun 2006 12:38

Dobra ideja to z žepki in kifeljčki. Sploh ne bi pomislila na to. Hvala pozdravček, Urša

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

21. jun 2006 12:40

kaj pa španska pita (je v bazi). Je pa slana oz. bolje povedano - ni sladka ?? lp, Robida

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

21. jun 2006 13:58

Tudi kakšen kolač bi prišel prav.... Ni ravno kruh in ne pecivo,..., skratka se lahko naješ...., malo dela z njim,..., se viliko nareže in slastno tekne,... Mufini,...., Lp, prijeten dopust.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. jun 2006 14:47

Jaz vsako leto spečem na pot marmorni kolač z rozinami in orehi, pa koščki čokolade in malo fig. Je zelo nasitno, ni suho in zelo tekne. Recepta pa trenutno ne morem dati, ker sem v službi. Če ga pa kdo rabi, naj me kontaktira.Pa tudi kakšni mafini so fajn. Kyara

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

21. jun 2006 16:53

kaj pa navaden zavitek z jabolki in skuto(ali pa čem drugim) daš sladkorja samo za vzorec, je dobro pa še v roko lahko primeš, ali pa kakšne štručke spečeš(po vrhu daš sir, ali v stliu pizze-namažeš z paradižnikovo omako+šunka+sir) take štručke so zelooo dobre hladne, lahko se jih tudi zamrzne in kasneje odmrzne, pa razni maffini,rogljički... lucijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti