Alergija na sonce- nujno

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. jun 2006 16:00

Čao, no, jaz alergije na sonce zaenkrat še nimam, imam pa zelo občutljivo kožo za razne kreme, preparate ipd.., ves čas imam nekake mozoljčke, pikasta sem, lišajst pa dobro leto ne več. Aja, pa vsak pik žuželk (ki jih ni malo) in rana se mi zeloooo dolgo celijo, tudi brazgotina ostane ali pa madež (pigmentni). Sem pa temne polti in hitro porjavim, kar preveč, čeprav se, razen na morju, sonca na daleč ogibam zaradi vročine. Moj nasvet, kako si "pozdraviti" kožo ali vsaj omejiti posledice je uporaba kakovostnih krem in losjonov in gelov za tuširanje. Jaz uporabljam že dobro leto izključno Justove izdelke, prej sem jih uporablala v kombinaciji z "navdnimi", komercialnimi ali kako naj se izrazim. Moram povedat, da je moja koža 90% drugačna. Vem, da so zelo dragi, ampak pri racionalni in predvsem pravilni uporabi, mislim predvsem res majhne količine, ker je vse zelo koncentrirano, na koncu ugotoviš, da se izplača. Pojem tudi veliko zelenjave in pijem veliko vode in čajev, pred dopustom, torej pred morjem, pa vsaj en mesec pijem kalcijeve šumečke in jem betakaroten kapsule. Kakorkoli, želim vam čimmanj kožnih neprijetnosti, ki, čeprav morda zgledajo čisto majhne, kaj hitro pokvarijo tistih nekaj dni dolgopričakovanega dopusta. Lep pozdravček, S.

valerca  

član od: 21.6.2006

sporočila: 2

21. jun 2006 16:51

Hojla! Ma uporabljala sem tisto, kar prodajajo povsod - Sun Mix, Nivea, Delial ipd. No, moje izkušnje z alergijo so povezane izključno s sončenjem - se uležeš in nastaviš soncu!!!. Kar tako, če se sprehajam oz. da se soncu direkt ne izpostavljam, alergije ne dobim. Tako da, hehe, poletni dopusti so bili prava katastrofa, poleg srbenja in iskanja trde sence (kjer me je tudi zeblo) si tudi majčk brez rokavov nisem privoščila (ko je bil izbruh alergije!!!) - je bilo grdo na pogled. LP, Val. valerca

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

23. jun 2006 21:25

Tudi jaz imam že od otroštva alergijo na sonce. Sem jo kar dobro naštudirala, tako da mi uspe na morju prebiti tudi 1 mesec z zelo majhno reakcijo na sonce, pred tem sem pa vsak dopust obiskovala zdravnika, kjer sem dobivala injekcije. Torej, kaj počnem, da "preživim" poletje na morju. - uživanje Bravnemona ali Bronz Plus-a (že 1 mesec pred sončenjem) - "kreme" za sončenje, ki NE VSEBUJEJO KONZERVANSOV, BARVIL, PARFUMOV in MAŠČOB - jaz kupujem Ilrido, faktor 15 - na kožo ne nanašaj nobenih krem po sončenju, ki vsebujejo maščobe (jaz uporabljam Bepantol, pa še tega ne prav vsak večer) - pri tuširanju se čimmanj mili in uporabljaj "milo" brez mila. Močno se izogibaj drgnenja po predelih, kjer se pojavlja alergija. - vsak večer vzamem eno kapsulo Telfast-a, ki ti ga predpiše zdravnik - če se pojavi alergija, se maži s Fenistil gelom Upam, da nisem ničesar pozabila. Meni zgoraj navedena kombinacija zelo zelo pomaga. Claritine meni niso nikoli pomagale, niti Fenistil ne. Telfast je v bistvu isto, kot Fenistil, le močnejši je. Če vam ga zdravnik predpiše, vam priporočam, da ga vzamete tik pred spanjem. Jaz po njem postanem zelo utrujena. Je pa tudi res, da smo na soncu do 11. ure, nato pa šele po 16. uri, ali pa tudi pozneje, pa še to nisem veliko na direktnemu soncu. Taia Sporočilo je spremenil(a) Taia dne 23. jun 2006 21:30:14 Sporočilo je spremenil(a) Taia dne 23. jun 2006 21:30:38

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

24. jun 2006 0:43

Jes, točno tak naredim, takoj po froštliku grem v vodo, potle pa sn do enih štirih za šankom (v globoki senci), te pa tak paše, ka se grem ofrišat. Namesto ka bi podpirala toto farmacijo, se namažem z olivnim oljom, v keriga sn en cajt namakala šentjanžefko, te pa to tak smrdi, ka še mam pred dedi mir. tumpika

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

24. jun 2006 11:59

Oj, tudi jaz imam že kar nekaj let alergijo na sonce. Zoprna stvar, ki se ji čisto ne moreš izogniti ko te že enkrat doleti. Pa tako rada sem na soncu, poleg tega se še veliko ukvarjam s športom in kombinacija znoj oziroma potenje in sonce = HUDO! Moje izkušnje: - celo leto jemljem b kompleks kapsule, pred poletjem pa kakšen mesec še posebej beta karoten, - Braunemon (ali podobno) sigurno en mesec pred morjem, - solarij redko (izkušnje so bile da je stvar le malo omilil, ne pa bistveno izboljšal), - po Claritinu, Telfastu ipd. bi lahko cel dopust samo prespala, torej so tablete odpadle, - na sončenje zgodaj dopoldne in pozno popoldne, - po vsakem kopanju v morju takoj pod tuš, če pa to ni možno pa imam s seboj vedno vodo, da si splaknem vsaj dekolte, hrbet in roke (tam je pri meni najhuje), - nobenih agresivnih mil, lotionov pred, med in po sončenju, nič odišavljenih, najbolje v gelu (iščeš toliko časa, da najdeš sebi najprimernejšega, "težiš" v lekarnah pri nas in v tujini), - najbolje se obnese aloe vera hladilni gel (ko je najhuje in ko me pika in bode in srbi), pijem jo tudi tako. To so moje izkušnje. Alergija sicer ostaja, vendar nastane bistveno kasneje, je manj izrazita in tako tudi manj nadležna. Lp moja

karmen  

član od: 28.9.2001

sporočila: 39

24. jun 2006 15:39

Pouzdravljena Alekxis, jaz imam tudi alergijo na sonce na začetku sezone in uporabljam avonove izdelke za sončanje in po sončanju in sedaj je čisto ok.Dala sem jih tudi sodelavkam v službi in so vse pohvalaile. Če te kaj več zanima mi lahko napišeš. So pa cenovno tudi ugodne in se splača. Lp, Karmen

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. jun 2006 19:03

JUST IN AVON NISTA NAMENJENI ALERGIČNI IN PROBLEMATIČNI KOŽI. POSEBNO KOZMETIKA JUST JE KOMEDOGENA, TO POMENI, DA IZDELKI IN SESTAVINE V NJIH MAŠIJO PORE. POTEM PA NI ČUDNO,DA SE DELAJO NA KOŽI RAZNE PIKICE IN DRUGE NESNAGE. NIVEA PA NI NIČ BOLJŠA. ZA ALERGIJE PA JE DOBRA KAKA FINA NEKOMEDOGENA IN ANTIOKSIDANTOV POLNA KREMA IN LOSIJON, TUDI ZA NA SONCE IN PO SONČENJU.ZA NA SINCE MISLIM PODNEVI, KO TUDI PO SONCU ČLOVEK KAM GRE. NAJBOLJŠE PA JE, ČE SE POSVETUJEŠ Z DOBRIM DERMATOLOGOM, NE PA KOZMETIČARKO. ONA BO SVOJE PROIZVODE HVALILA, Z KATERIMI DELA IN OD TEGA PROVIZIJO KASIRA. Kyara

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

24. jun 2006 19:18

Glede na to, da se je nabralo že kar nekaj mnenj, pa mene še zanima, če je slučajno komu od vas "sončnih alergikov" uspelo nadlogo rešit oz. preživet počitnice na soncu brez alergije? Ker glede na vse nasvete in izkušnje, ki so napisani na tem delu foruma se alergijo le upočasni in ublaži, tak da... : / Klea

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

25. jun 2006 11:07

Klea, meni ne uspe. Skoraj vedno nastane, le da se sedaj po vseh "ukrepih" pojavi nekoliko kasneje in je blažje oblike. Lp moja Sporočilo je spremenil(a) moja dne 25. jun 2006 11:07:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti