Recepti

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 7. jun 2006 10:36 | ogledi: 2.793 | odgovori: 31

Po netu krožijo recepti iz Kulinarike. A je mogoče že katera dobila ta meil?

Vidite kako ste dobre z vašimi recepti?

Hvala vam

LP

smrkolina

Ella  

član od: 25.6.2005

sporočila: 60

7. jun 2006 11:01

Jaz sem že približno 2 meseca nazaj dobila mejl z zbranimi recepti sladic iz naše kulinarične strani. Tega je okoli 130 strani, zbirka je lepo urejena, vključuje še kazalo. Se je pa nekdo res potrudil... Da o tem, koliko receptov iz kulinarike je obljavljenih na drugih spletnih straneh raje ne govorim , ampak to je že druga tema. Ella

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

7. jun 2006 11:14

Ja kaj češ, to je za pričakovat. Tako pač je pri internetu - tega se ne da preprečit... Ko da človek eno stvar na internet, mora pričakovat da bo to nevemkolikokrat zaikrožilo nevemkje... ivonja

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. jun 2006 11:22

Kaj moramo Teka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. jun 2006 11:26

Samo dobre in dobri pa smo To si velja zapomniti! Lep dan vam želim

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

7. jun 2006 11:40

saj zato pa je internet, da čimveč informacij kroži in doseže čimveč ljudi... jest sem recete po mejlu dobil že kako leto in pol nazaj, pa se je takoj videlo da so iz baze... bi blo pa pošteno, če bi bil zraven še vir LP Drejček

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. jun 2006 13:09

Ella, Smrkolina in ostali, ki imajo tak mail, prosim če mi ga če mi ga lahko forwardirate na SAMOCENZURA. Sem se namreč jaz nekaj igrala s temi recepti, pa me prav zanima, če krožijo moji. Če so na formatu A5, s kuharčkom kulinarike na prvi strani in zvezdicami pri naslovih določenih receptov (tistih, ki so bili takrat ocenjeni s oceno 4+) - potem so "moji" . Sicer sem jih napisala zase in dala samo par prijateljem na CD-ju... ampak očitno, je datoteka našla svojo pot. Ni bilo tako mišljeno, sicer bi pustila še avtorje receptov podpisane. Se opravičujem, če je kdo jezen zaradi tega. Pišem pa zato, da ponudim mojo e-bukvico še komu, če si to želi. Če torej kdo želi zbrane recete sladic (prepisani avgusta 2003 - novejših ni zraven ), naj mi pošlje mail, pa bomo skupaj pacali te dobrote naših so-kulinarikov. Ampak vseeno morate še naprej redno obiskovat kulinariko!!! (da me ne bo Jernej našeškal) GLEJ ŠE SPOROČILI SPODAJ!!! Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 07. jun 2006 13:54:55

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. jun 2006 13:45

Seveda bom šeškal!!! Kako ste ljudje naivni, le za par prijateljev, ki ima par prijateljev itd... Dajte svoje ljubezenske slike le dvema prijateljema,l ki jih gotovo ne bosta dala naprej... V tistem zveščku so recepti tudi drugih, vse je nepodpisano, brez vira, brez vsega. QAvtorji receptov so bili upravičeno prizadeti. Tako da ta tema sploh ni tako smešna kot se zdi. In zdaj ta dokument javno ponujate! Najbolje da ga kar prodajati začnete. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije PS - A filme in mp3 datoteke tudi tako ponujate okrog? Osnovnega spoštovanja do avtorjev tako ni, najmanj na internetu, saj vsi vemo kako se pride do glasbe in filmov. Ampak v glavnem se to dela potiho, ne naglas. Mislim, res preveč...

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. jun 2006 13:53

OK. Jerneju dam prav. Po premisleku priznam da sem smotka in (verjetno na žalost marsikoga) ne bom nikomur poslala maila s to priponko. Tudi če zberem vse avtorje receptov in jih podpišem (kar bi bilo edino pravilno), ni fer do ustvarjalcev te spletne strani, da jim s tem manjšam obisk. Sploh pa tista bukvica ne more nadomestit komentarjev in razlag, ki so ob receptih in so neprecenljivi. To dokazuje dejstvo, da jo imam doma pa vseeno skoraj vsak dan visim na tem portalu, ker se vedno nekaj dogaja. Tako da, Jernej, šeškanje odpade. A bo prav? Staša

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

7. jun 2006 13:58

Staša, tukaj sva z Jernejem debelo gledala...in nisva mogla verjet Nič, kar enmal našeškat! Bojan

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. jun 2006 14:04

Avtorji se morajo strinjati, potem je vse OK. Tudi če imamo manjši obisk zaradi tega (pa ga nimamo). Precej avtorjev se je takrat ko je to krožilo obrnilo name in izrazilo razočaraje nad dogodkom... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti