Predelava ostankov

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

6. jun 2006 22:13

Jaz imam recept za pecivo ,ki ga narediš iz kuhanega krompirja.Ko sem ga prvič spekla in sem dala mami za probat sploh ni ugotovila , da je v pecivu krompir.Če katero zanima recept ga napišem. Balu balu

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

6. jun 2006 22:14

Krompirušo? Od moje starejše hčerke fant , je rekel, da jo bova skupaj naredila. Jo kdo pozna. Malo predznanja "bodoči" tašči ne škodi ???? Lep pozrav Petra 1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jun 2006 13:58

balu, ti samo piši... Krompirja je pri nas zmeraj preveč. Loni Makaroni

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

9. jun 2006 4:03

Jaz imam samsko gospodinjstvo, ne maram pa vsak dan jesti istih stvari, zato je kuhanje iz ostankov moja primarna disciplina . Poleg že zgoraj omenjenih stvari zelo rada recikliram rižote, dušen riž in podobno. Enostavno jih nabašeš v paprike, bučke ali drugo zelenjavo. Če je riža premalo za nadev, lahko dodaš še kako zelenjavo po okusu ali jajček, pa je. Če pa hočeš rižoto zakamuflirat, narediš ohrovtove ali zeljne zvitke . Isto velja za kuskus. Kuhan riž ali testenine grejo v solate. Testenine s sirovo/smetanovo/zelenjavno/paradižnikovo omako se super predela v testeninski narastek. Ostankom dodaš malo zelenjave (korenček, brokoli, grah, po okusu pač), k sirovim in smetanovim omakam paše tudi skuta, kako jajce (beljak stepeš, da pride bolj rahlo), malo naribanega ali drobno zrezanega sira, če želiš lahko tudi šunko ali kake druge mesne ostanke, vse skupaj zmešaš in vržeš za cca. 20 minut v pečico. ostanki kuhane/dušene zelenjave gredo v lazanje, zelenjavne musake, kot nadev za tavelike testenine, zelenjavne narastke, nadev za polnjen krompir... če imaš samo kuhano zelenjavo, jo lahko uporabiš tudi kot oblogo za ribe po receptu Taščine ribe iz baze. O kuhani govedini je že bilo govora v preteklosti. malo pobrskaj po forumu, je bilo veliko uporabnih idej. Sicer pa ostankov po mojih izkušnjah ni treba porabit takoj za večerjo. Večina lahko kak dan počaka v hladilniku vzorno zaprta v tupperware ali drugi posodi... Mogoče pa si bo kdo drug dan zaželel "makaronov od včeraj" maja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. jun 2006 9:12

Podobno kot mc maya tudi jaz porabim ostanke hrane. Včasi po kakšnih obiskih, ko več vsega ostane, pa varedim drugi dan v voku kao kitajsko kosilo z rižo ali rezanci. Dodam razne tipične začimbe in moji me vedno vprešajo, če sem čistila hladilnik. Kyara

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. jun 2006 10:11

Iz ostankov omake "na buzaro" (školjke vedno pojemo) naslednji dan naredim morsko rižoto. Namesto vode zalivam s to omako, vmes zamešam še nekaj morskih sadežev. Iz riža skuham mlečni riž, s tem da dodam še nekaj "svežega" da pride bolj pacast. Iz omake bolognese: musaka ali lazanja. Iz golaža nastane krompirjev golaž; dodam samo krompir in še nekaj začimb, ki gredo h krompirju: šetraj, provansalske začimbe. Palačinke so lahko naslednji dan kot prikuha v juhi ali pa kot sladica: polnjene s skuto in zapečene. Polento lahko spečeš. Narežeš na rezine, potreseš s provansalskimi začimbami in v ponvi na malo oljčnega olja popečeš. Krompirjevi solati dodaš rdečo peso in kuhana jajca in tako dobiš novo solato (na tak način sem se naučila jesti rdečo peso; tako solato se jedla v VB, ko sem bila baby sitter pri ciprskih Turkih. Iz belega kruha naredim drobtine, cmoke ali pohane šnite. Običajno pa roma v zamrzovalnik za nadev. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 09. jun 2006 10:13:39

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

9. jun 2006 14:29

Kar se trenutno spomnim: iz krompirja naredim - svaljke, iz zelenjavne mineštre - kremno juhco, iz makaronov - narastek, iz špinače - kanelone, star kuh - kruhove cmoke ali kruhovo štruco., iz zrezkov ali pečenke - polpete, iz zelenjavne rižote - riževo juho.V glavnem nobene reči ne vržem stran. Lahko bi na to temo odprli novo rubriko. Pozdrav, antonija

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

10. jun 2006 0:09

še nekaj idejc sem se spomnila -iz mlečnega riža lahko narediš rižev narastek -iz palačink kanelone -iz njokov z omako zapečene njoke (dodaš še malo omake, če imaš sirovo/smetanovo omako, lahko dodaš tudi kuhano špinačo/blitvo in malo smetane), premešaš, fino potreseš s sirom in zapečeš v pečici) -star kruh lahko predelaš tudi v sladek ali slan "kao narastek" - sladek: na kocke narezan kruh poliješ z osladkanim mlekom in pustiš nekaj minut, da se napije, dodaš zrezano sadje ali sadje iz kompota (preizkušeno z višnjami iz kompota), rumenjake in stepen sneg iz beljakov. začiniš s sladkorjem in cimetom, pemešaš in spečeš v pečici. Ponudiš s kompotom. - slan: na kocke narezan kruh poliješ z rahlo slanim mlekom in pustiš nekaj minut, da se napije, dodaš na manjše kocke zrezan sir, lahko tudi šunko (super za porabit ostanke narezkov), sesekljana zelišča (kakršna imate radi, so pa sveža boljša od suhih), rumenjake, sneg iz beljakov, po okusu soliš in popraš, zmešaš, spečeš. Ponudiš s solato, lahko tudi juho. -polento lahko zapečeš v pečici po Verinem receptu Zapečena polenta (ali nekaj takega) iz baze -že kuhane hrenovke lahko uporabiš v enolončnicah, enako velja za klobase (dodaš na koncu) -če ti slučajno ostane zelenjava z žara, jo lahko narediš v solati ali pa narediš zvitke s sirom in/ali pršutom ter pogreješ v pečici samo toliko, da se sir stopi če se spomnim še česa, seveda napišem... maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti