Le kako jim to uspe?

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

6. jun 2006 10:52

Jaz imam tudi "velik" problem s tem kuhanjem, jaz v pisarni, mož težak fizični delavec pa smo tam, meni bi prijalo kaj lahkega, on "sestradan"... in se belim in obremenjujem... pa mi je ena kolegica rekla, le kaj se obremenjuješ toliko s to kuho, to pa res ni problem... pri njej verjetno res ne, ker se bo zdaj zdaj posušila, kadar pa pridemo k njej, nina štedilnku nobenega piskra, pri nas pa od jutra do večera :)) malo pretiravam... Se trudim vse nekako uskladit, pa zgleda potem vse enolično: segedin, domača haše omaka in makaroni, kakšni polpeti, chili.. pol se pa že neha.... Juhe iz vrečk so kar stalne, goveja je na sporedu sedaj ko je vroče ponavadi v soboto pa se potem zavleče, dokler je, dva, tri dni...Od mesa je skoraj vedno svinjina (ampak ni več tiste dobre stare mastne, ta "mesnata" se mi pa zdi tako brez okusa), edino piščanca sem začela pohat npr. hrbet, prerezan na pol s kostmi in kožo. in je božanski okus nasproti tistim pustim zrezkom.... Saj vem kaj boste rekle HOLESTOROL.... pa naj bo, samo ob raznih omakcah in rižu... pa v livarni delat po 12 ur ne gre, jaz pa sekiro v roke pa v gmajno po drva, pa gre vse ven..... Skratka, hotela sem vas samo pohvalit, da vas občudujem, da toliko in z veseljem kuhate, jaz raje cel dan v gmajno "golcvat" kot južno skuhat... pa sem se toliko razpisala. LP smrkolina

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

6. jun 2006 13:09

monro je napisal/a:
Melancane iz skrinje so iste, kot sveže pripravljene ( vsaj mi ne opazimo razlike). Cvrem seveda zmrznjene. Jaz vedno spaniram dve ali tri večje-nikoli jih ne lupim (tudi bučk ne), tako se za en čas rešim tega "pacanja", ko se mi zaluštajo, pa so že pripravljene. Panirane dam na pladenj in jih na pol zamrznem, nato jih po porcijah nadevam v vrečke. monro
Jaz jih vedno olupim, ker se mi drugače paniranje ne prime na olupek. Kako to tebi uspe? lp/dj Sporočilo je spremenil(a) dj dne 06. jun 2006 13:10:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti