Nasveti v vezi uparabe amc loncev

tema je zaklenjena

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

8. jun 2006 13:48

Jaz sem najbolj zadovoljna s sekokvikom. Resnično mi skrajša čas kuhanja v tem norem tempu. Zelo rada naredim na čebuli podušeno mleto meso, dodam zelenjavo, suhe makarone, zalijem z vodo in zaprem s sekokkvikom za 5 minut. Čudivito makaronovo meso. Tako delam tudi rižoto. Za golaž popražim meso, dodam veliko drobno sesekljane rdeče čebule, malo začinim in zalijem z vodo. Zaprem s sekokvikom za 12 minut. Moja kolega mi je stalno težil da goveja juha ne more bit fertik v 15 minutah, dokler je ne probal.....zdaj pravi da sem carica za govejo juho. ANJA

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. jun 2006 15:33

biba nobeden ti nič noče. Zaradi mene lahko kuhaš v zlatih loncih, ali pa v navadnih, ali v amc loncih. Pomembno je , da uživaš v kuhi....tudi če se ti kdaj zažge, ali razkuha, ali si pa tako dobra gospodinja, da se ti nič ne ponesreči. anja Petra 1

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

8. jun 2006 16:01

Pred osmimi leti sva se preselila v novo stanovanje in takrat sva pometala stran vse stare lonce in od takrat uporabljava AMC posodo.Ker rada kuham sem z njo zadovolna, dokupila pa sem še nekaj črne posode. Zdi se mi, da je AMC bolj za kuhanje, črna pa za pečenje. Pred dvema letoma pa so naju pregovorili, kupila sva še hitro pokrovko. Nanjo pa se ne morem navadit. Večkrat sem probala, pa se mi prekuha ali pa ne skuha. Sedaj je ne uporabljam, ker očitno nekaj delam narobe. Izgleda, da rabim inštrukcije. Petra a prideš ti tudi na dom??? Pozdrav, antonija

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

8. jun 2006 16:19

Zanimivo mi je prebrati vaša mnenja o AMC posodi. Ne gre se zato, da v navadnih posodah se ne da kuhati oz. nezdravo kuhati, pri tej posodi je zanimivo to ko ti kuhaš z navadno AMC pokrovko je ne odpiraš, samo skrbiš da je temperatura od 13-15 (če vzamemo, da je termostat navadna ura) na termostatu in kaj ugotoviš, kuha se tudi takrat ko skozi pokrovko ne uhaja nič. Pri secuqucku je ravno tako, ko vzameš stvari ven vidiš da je živilo enake barve kot si jih dal notri. Kar se pa tiče prekuhavanja, na vse se moraš navaditi, prvo moraš vedeti, koliko se kuha v normalnem času nato tisti čas deliš s 3 in to je čas kuhanja s hitro pokrovko, npr. pašta se kuha 12 minut, mi jo bomo kuhali na soft polju samo 4 minute in nato dali hitro pod mrzlo vodo, ali pa juho, če jo kuhamo 60 minut jo hitro kuhamo 20 minut na turbo. Špinačo kuham tako, da jo samo operem, dam v lonec brez vode in kuham od 13-15 na termostatu. Zato mi pomaga urica, ki je moja nepogrešljiva stvar v kuhinji. Vse kar kuhaš na secuquickom moraš dodati malček vode, da se pri ustvarjanju pare pokrovka zapre. Perti1 se zahvaljujem za recepta in točna navodila za peko rib. LP kažotk

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. jun 2006 16:28

Antonija8 Pridem tudi na dom ! Te bom naučila kuhats SCQ ( hitro pokrovko )! Moj prikaz AMC-ja poteka tako: Ponavadi imam party....tu je samo in izključno kuhanje !!!! 1. Prikažem kako se kuha zelenjava v sopari pod hitro pokrovko (secuqickom) 3 min. 2. Pokažem kako se meseo peče brez maščobe. 3. Tretja jed je jed pod hitro pokrovko...rižota 4min, ali krompir 4min...ali ajdova kaša z gobami 6min...ali makaronovo meso v 1 loncu 6min...... po želji , če imam čas naredim tudi sladico. Naslednji dan je šele anketa, kjer grem do vsakega posebej, takrat lahko vsak vpraša kar želi glede amc. Ob nakupu, ko pridejo lonci domov, me obvezno pokličejo, lonce razpakiram JAZ, in takrat imamo še eno učno uro, ali pa celo 2 tako kot včeraj.DA SE ŠE ENKRAT NAUČIMO DELATI Z LONCI in HITRIMI POKROVKAMI. Vsi moji kupci imajo mojo mobilno številko , pokličejo me lahko kadarkoli jim kaj ni jasno. Toliko o mojem načinu prodaje.Veliko časa mi gre, ampak sem zadovoljna, ko srečam kakšno mojo stranko in mi reče HVALA. Na privatno sporočilo mi povej , kam naj se ti javim. Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 08. jun 2006 16:48:07

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

9. jun 2006 10:52

GOLAŽ IZ PAPRIKE sestavine za 4 osebe 500 g govejega mesa za golaž 3 čebule narezane na večje kose 3 paprike ( rumena,rdeča,zelena) 2 paradižnika - olupljena , narezana na koščke 100 ml suhega rdečega vina 100ml močne mesne jzhe 2 kavni žlici paprike v prahu 2jušni žlici kisle smetane sol, mleti poper AMC enoto 24cm, 3,5l , segrejte do prvega rdečega polja, pri srednji temp. Meso dobro popecite z vseh strani in ga vzemite ven iz enote. Čebulo, kocke paprike in paradižnika dajte v enoto in ravno tako popecite. Dodajte meso in zalijte z vinom in mesno juho. Dodajte sladko pariko v prahu, pokrijte s hitro pokrovko, pri največji temperaturi segrejte do turbo kuhanja, zmanjšajte dovod energije na minimum in pod pritiskom kuhajte še 18 min. Pod hladno vodo ohladite pokrov, odprite, dodajte sol, poper in kislo smetano. Zraven ponudite polento, ali krompir ali svaljke.... dober tek Petra 1 vir: amc recepti za scq Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 09. jun 2006 10:54:19

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

9. jun 2006 12:30

Petra hvala za recept - golaž iz paprike, bom poizkusila in ti sporočim, kako mi je uspelo. Verjetno je pri meni narobe to, ker nisem dosledna (natančna) v minutah. Saj tudi gospa pri kateri sem jaz kupila mi je obljubila,da bo prišla, pa se nismo mogle časovno uskladiti. Kasneje pa mi je bilo nerodno, da jo prosim za inštrukcije in leto je bilo naokoli. Hvala in prijazen dan, antonija

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

11. jun 2006 9:25

MALO SLADKEGA iz beležke našega kuharskega mojstra Janeza Vinška. JED // VROČE SADJE ELEMENT // 32 cm 5l POTREBUJEM // 2 kg mešanega sadja, pest rozin, rum, malo sadnega soka. POSTOPEK // Ponev grejemo na ¾ energije, dodamo sadje in pražimo. Zalijemo s sadnim sokom,rum.. Pokrito dušimo 5 do 8 minut na minimalni energiji. Prelijemo s čokolado. JED // ČOKOLADA ELEMENT // 1,1 l POTREBUJEM // tablico čokolade,( 100g...ali po potrebi..) mleko. POSTOPEK // Tablico čokolade damo v prazno posodico in jo pokrito na polovični energiji zmehčamo. Zmehčani čokoladi prilijemo toliko mleka, da je primerno gosta. Čokolada je primerna za prelive, oblive ali kar tako. Dober tek Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

13. jun 2006 10:31

recept našega mojstra Janeza Vinška: JED // KUS-KUS ELEMENT // PONEV Z ROČAJEM 24 cm POTREBUJEM // sadje ali zelenjavo, vrečko kus-kusa, začimbe in vrelo slano vodo. POSTOPEK // V ponvi na polovični energiji prepražimo sadje ali zelenjavo, odvisno, ali bom kus-kus postregli kot sladico ali kot prilogo. Dodamo kus-kus in zalijemo z enako količino slane vrele vode, kot je kus-kusa. Pokrijemo in počakamo pet minut. Dober tek Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

13. jun 2006 15:34

ojla, spet malo "tračev" iz terena: !!!!!!!!!!!!!!!!!! Pri navadnih pokrovkah ,vsaj na pol leta odvijajte termostat in spodaj počistite vodni kamen. Ohranili boste njegovo življenjsko dobo. Lep pozdrav vsem Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti