Nasveti v vezi uparabe amc loncev

tema je zaklenjena

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

2. jun 2006 9:21

Če želite, vam lahko enkrat na dan napišem kakšen recept za kuhanje v AMC Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

2. jun 2006 9:37

BETTYU...otrosti, zgrešila sem te. Pri Eurasiji si dobila zraven tudi recepte..je tako? Pri Eurasiji je ena posebnost. Ker ima 22mm debelo dno, je sistem kuhanja , pečenja malo drugačen. Poglej...Eurasio so naredili prav zaradi steklokeramičnih plošč. Standarden vok, se je uporabil na plinu, da je plamen objel tudi stene, da so te pekle. Sodobni steklok.št. tega ne zmorejo, zato je AMC naredil Eurasio...22mm debelo dno omogoči , da tudi stene pečejo. Vendar pozor, pokrovka je zvončaste oblike, -kot lok in moraš vedeti, da lahko dela inštrument na pokrovki z ZAKASNITVIJO. Ti pride inštrument do prve rdeće črte...ko naj bi dal v lonec stvari...a dno je bolj segreto, kot bi smelo biti. Zato jaz vedno svetujem, dajte v Evrazijo hrano takrat, ko je zeleno polje nekje na sredini do rdeče črte. Petra 1

atilem  

član od: 26.5.2006

sporočila: 109

2. jun 2006 10:54

Petra , pozdravljena ! Posoda ima že 10 let in je super. Samo jaz ne kuham oz. ne znam kuhati popolnoma brez vode, kot mi je bilo to predstavljeno. Drugače pa kuham z minimalno maščobe, imam tudi sequ... - hitro pokrovko in ne vem kako bi živela brez nje. Prosim te, pa za en nasvet. Tašča mi je pred leti podarila atmosfero , ampka jo do danes še nisem uporabljala. Prosim za nasvet ali naj na njej kuham, oz. za kaj so tiste posodice zraven (oz. lopatice). Vem pa da se da kakšna stvar z njo zapeči. Hvala za odgovor , vsem ostalim pa želim prijetno kuhanje z AMC posodo. atilem

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

2. jun 2006 11:14

Petra 1 je napisal/a:
Če želite, vam lahko enkrat na dan napišem kakšen recept za kuhanje v AMC Petra 1
Jaz bi bila zelo vesela receptov za pravilno kuhanje v AMC posodi. Z leti pozabiš, kaj so povedali na prezentaciji..... Lep pozdrav Dušanka

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

2. jun 2006 12:03

no pa gremo lepo od začetka: atilem KUHANJE ZELENJAVE BREZ VODE V AMC: 1. Navadna pokrovka! Zelenjavo opereš in jo daš v mrzel lonec., segrevaš ga na srednji temperaturi. Ce imaš štedilnik na 9 stopenj...na 6tki , če imaš plin na sredini ) ZAKAJ? Predstavljaj si kozarec, v katerega počasi dolivaš vodo.....ko je poln gre tudi voda počasi čez,.....če imaš močan curek vode, bo tako tudi špricnilo iz polnega kozarca. DNO pri loncih je izredno pomembno...če počasi dovajaš energijo...se bo dno počasi segrelo, in nežno objelo zelenjavo, ki je nežna in še brez vode..., če boš imela veliko energijo, bo TA ko bo prišla v lonec zelenjavo ZAŽGALA. Počasi segrevaš do prve rdeče črte , ko jo kazalec doseže zmanjšaj na minimim ( 1 ali 2), če je plin minimum! Kljub temu, se ti bo temperaturav loncu povečala- idealno kuhanje je takrat, ko sega kazalec ali zeleno polje 10 min čez 12. Ne bodi firbčna, ne glej noter, ker vsakič, ko odpreš pokrov , zelenjava izgubi svojo soparo....če ne moreš brez tega...dodaj nazaj žico vode. Kuhaš od 10-15 min....odvisno katero zelenjavo 2. HITRA POKROVKA SECOQUICK Pod hitro pokrovko NIKOLI ne kuhaš BREZ VODE. Zato so pripravljena posebna cedila, ki imajo nogice. te nogice stojijo v vodi, zelenjava v košarici na suhem. V košarico nalagaš glede na trdoto. Stvari ki se kuhajo dalj časa(korenje , krompir) daš spodaj, na vrhu cvetačo ,brokuli.... Daš v lonec, segrevaš na MAKSIMALNI TEMPERATURI!!!!, da pokrovka čim prej zapre. Ko zapre..... čas kuhanja 3 minute. Ko čas poteče takoj ohladi pokrov, da pritisk popusti , drugače bo razkuhano. Pokrov odpri in dober tek. ATMOSFERA: Na to kuhano zelenjavo naribaj sir, Atmosfero daj na lonec , jo prižgi in z vrha popeči sir. Ne rabiš segrevat pečice in tratit elektrike...Atmosfera takoj peče.... Tiste lopatice , so bile zraven Atmosfere in so mišljene za pripravo fundija. V te lopatice narediš omake, ki so direktno na atmosferi in so tople....žur za mizo, ko vsak sam namaka, na sredi je štedilnik na katerem se pečejo mesek, banane, sir...potem je pa od tebe odvisno kam jih namakaš, Če ti je tašča dala samo lopatice, ne pa ostalih zadev za fundi ( vilce, obroč za vilce...) ti mogoče kaj manjka in zato nisi vedela kaj s te,m. Če postaviš lonec na štedilnik, atmosfero na lonec, ti lonec predstavlja pečico,...noter pečeš kruh, delaš pizzo,....ne rabiš pečice. Primerno za v camp, ali majhna stanovanja. Lep pozdrav Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

2. jun 2006 12:15

PEČENE BUČKE Ponev segrevaš na srednji temperaturi , BREZ OLJA, ..pokrovka je gor, da vidite, kdaj je segreta. Bučke razražete na kolobarje, bolj podovgovate. Pripravite si kolobarje paradižnika in nariban sir ter začimbe...ker ko AMC začne pečt, peče hitro...haha Ko je ponev segreta do 1 rdeče črte, zmanjšaj energijo, naložiš bučke v ponev in počakaj , da se spečejo. POZOR, ne bodi nestrpen , dokler se pečejo jih ne moreš dvignt, šele ko se spečejo jih lahko dvigneš in obrneš. Ko jih obrneš dodaj začimbe, posoli če želiš, gaj gori kolobar paradižnika, na paradižnik sir, pokriješ in pustiš nekaj minut ( 1-3) pokrito, da se sir stopi. Daš na krožnik in spet nadaljuješ z novo porcijo. Bučke , malancani, kar vpijajo olje...na koncu ješ zdravo zelenjavo prepojeno z oljem..ŠKODA. Poskusite brez olja!!! Tko k je rekla Pepelkina sestar, ko je obula premajhen čevelj, STISNI ZOBE IN SKRČI PRSTE. Tudi vi stisnite zobe in pečite brez olja. Na koncu bo zdrav ,dober obrok. LPi Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

2. jun 2006 12:40

>ZA KONEC MALO SMEHA > > > > >>> GOVOR ZAKONSKEGA MOŽA >>> >>> >>> >>> Preprosto ne razumem, kaj počneš s časom, draga moja ... Saj te >>> pomilujem, razumem te, da godrnjaš zaradi tega, ker moraš opraviti >>> vsa dela doma. Medtem ko gledam televizijo, berem ali dremuckam, ti >>> pereš, kuhaš, pospravljaš ... Toda po mojem si sama kriva za to! Ne >>> znaš si razporediti časa ... >>> >>> Kaj se čudiš? Boš že razumela, ko ti bom vse pojasnil. Najprej pa se >>> spomni moje uboge mame in primerjaj takratni način življenja z >>> današnjim. >>> >>> Vzemiva včerajšnji dan. Zjutraj si pospravila, nato kuhala in zatem >>> prala. No, včeraj je bila nedelja, toda moji ubogi mami je tako >>> mineval vsak dan ... Zdaj pa primerjajva njeno delo s tvojim: mama je >>> vstajala že navsezgodaj, da bi zakurila peč. Prinesti je morala drva >>> in nato razpihati ogenj. Si lahko misliš, koliko časa ji je to vzelo? >>> Najmanj eno uro. Ti pa imaš plin, centralno, elektriko. Samo kresneš >>> z > vžigalico. S >>> tem prihraniš celo uro. >>> >>> Premisli glede pospravljanja. Uboga mama se je s tem zamujala najmanj >>> dve uri dnevno. Ti pa imaš lakiran parket, sesalnik. Ura in pol > prihranka! >>> >>> In zdaj pripravljanje jedi. Mama ni imela ekspresnega lonca. Z njim >>> skuhaš fižol v štiridesetih minutah, ona pa je za to potrebovala tri >>> ure. Spet prihranek najmanj dve uri, da o že pripravljenih jedeh ne > govorim. >>> >>> Praviš pranje. Smešno. Moja uboga mama je za to porabila najmanj šest >>> ur. Jasno, ona ni imela pralnega stroja s centrifugo in ne vem koliko >>> programov. S tem prihraniš spet štiri ure. Če seštejem: osem ur in pol. >>> V primerjavi z mojo mamo si prihranila osem ur in pol časa, pri čemer >>> sploh še nisem upošteval, da je ona pekla doma tudi kruh. Spet ura, >>> dve prihranka. >>> >>> In da ne pozabim: ona je sama kuhala tudi milo za pranje, medtem ko > imaš >>> ti na voljo različne pripomočke in detergente za pranje. Mislim, da >>> ne pretiravam, če rečem, da ti je s tem spet omogočena nova ura >>> prostega časa. >>> >>> Uboga moja mama! Dolge kilometre je prepešačila, da je nakupila vse >>> potrebno v majhnih, neuglednih in raztresenih prodajalnah. Ti pa >>> lahko vse nakupiš v nekaj minutah na enem samem kraju, v >>> samopostrežni trgovini. Spet ena ura v tvojo korist. Tako se je >>> nabralo več kot dvanajst ur, ki ti dnevno uhajajo iz rok! >>> >>> Ne bi te rad žalil, toda rad bi te vprašal: kaj počneš s tem >>> neskončnim časom? Ali se ti ne zdi normalno, da te prosim za čiščenje >>> čevljev, medtem ko prebiram važne novice? Ob vseh dvanajstih urah in >>> več > prostega >>> časa bi pač lahko žrtvovala svojemu možu deset minut! >>> >>> No, poglej: izgubljam deset minut dragocenega časa, da bi ti vse to >>> razložil, ti pa kot da stoje spiš! Ali ima sploh smisel pogovarjati >>> se > s >>> teboj? Bodi prijazna pa mi skuhaj kavico - ta poučni pogovor me je >>> zelo utrudil...? Petra 1

Katra  

član od: 20.8.2004

sporočila: 3

2. jun 2006 17:28

Pozdravljeni! Tudi moja mami ima AMC že 15 let in je ful zadovoljna. Secoquick redno uporablja, brez vode in maščobe pa se ne more navadit kuhat. Jaz pa počasi že uvajam to prakso (ker med tednom jaz pripravljam obroke) in v okusu jedi (sploh golažev, mesa, omak in juh) ne čuti nobene razlike niti moj oče, ki ne more živeti brez olja. Zelenjava pa zna biti včasih malo pusta, zato jo potem, ko je že kuhana, pokapam z olivnim oljem. In spet nihče ne opazi razlike. Imam pa eno vprašanje. Doma imamo samo 1 ogromno ponev, s kratkimi ročaji na 2 straneh. Res je pride prav, če je treba delat za več ljudi, če pa hočem nardit manjše količine, je prevelika in moram kuhat/peči v teflonskih ponvah. Ampak teflon se pri nas hitro uniči... Zato me zanima, če se da dobit tudi manjše ponve in po možnosti z dolgim, ne s kratkim ročajem. Npr. takega premera, kor so lonci za tamali secoquick. Hvala in LP! Katarina Košmrlj

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

3. jun 2006 9:29

Dan Katarina, Zelo sem vesela, da uporabljaš AMC tako kot ga, ker temu je AMC tudi namenjen. Tudi jaz šele na koncu dodajam maščobo, ...če je potrebno...npr v morsko rižoto, moraš dati nekaj olivnega olja..... Nikoli pa olja ne pregrevam. Olje se začne pregrevat veliko prej kot se to pokaže, ko se že kadi se že žge. Seveda je tudi od vrste olja odvisno, kje ima mejo pregrevanja. Amc ima tudi take ponve, kot si jo želiš, ker pa se AMC ne prodaja v trgovini, ti lahko dam samo nasvet, da se obrni na kakšnega agenta AMC, da ti pokaže celoten asortima AMC-a. lep pozdrav Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

3. jun 2006 10:55

PEČENJE MESA ( PURAN, PIŠČANEC ZREZKI) Priprava: Ponev segrevate na 1/3 energije.Brez olja. Ponev je pokrita s pokrovko, da vidite kdaj pride kazalec do 1 rdečega polja, kar pomeni, da je dno segreto. Ko se to zgodi, date noter osušene in nezačinjene zrezke.Pazite kako jih date noter, ker se zrezki prilepijo na dno in jih ne morete več premikat.Zmanjšate energijo in počakajte, da se zrezki sami odlepijo, Ne bodite nestrpni in ne drezajte jih, ker jih lahko poškodujete. Ko so lepo spečeni sami odstopijo od dna. Ko se to zgodi, jih obrnete. Sedaj date gor vse začimbe, ki jih želite, tudi posolite jih šele sedaj. Jaz rada dam zraven na kose narezano čebulo, na rezance narezano zeleno,rdečo papriko, kar imate radi od zelenjave,sir.....lahko tudi hruške( ne bodo imele okusa po čebuli!) dodate pač takrat, ko zrezke obrnete. Če vidite, da se premalo pečejo ali , da spustijo sok, ko jih obrnete, dodajte malo energije.Popečete še drugo stran, pokrite s pokrovko , ODSTAVITE na desko za par minut, sedaj se bodo zrezki in zelenjava še malo podušili. Ne predolgo, ker sedaj bodo zrezki oddali svoj sok. Če bodo predolgo pokriti, bo veliko omake, meso pa preveč suho. Torej vse to se naredi v cca 5min ..od takrat, ko je ponev segreta.Priloga in solata naj bosta že pripravljeni. Dober tek Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 03. jun 2006 11:03:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti