Nasveti v vezi uparabe amc loncev

tema je zaklenjena

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

3. avg 2006 15:41

Kažotk žal, ti ne znam pomagati. Poklicala sem tudi našega kuharskega mojstra Janeza Vinška, povedal mi je enako, kot sem ti opisala v enem od zgornjih odgovorov. Pomidori, so pač zelo polni vode, če te ta moti, jo odlij ali pa kuhaj toliko časa, da se voda povre. Janez je predlagal za zgostitev drobtine ??? Ne vem. Bom še malo pobrskala po naših stenskih koledarjih, kjer so malo bolj eksotične jedi, kuharskih mojstrov iz celega sveta.... lep pozdrav Petra 1

dusan  

član od: 13.10.2004

sporočila: 2

18. avg 2006 18:04

aloha petra! zanima me če imaš kaj dobrih receptov za vegetarijance? moja žena je stopla med nje in bi ji mogoče lahko kaj novega pripravil. se razume da brez dodanih maščob! pozdrav štajerc! dusan

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

22. avg 2006 16:05

DUŠAN POZDRAVLJEN !!!!!!!!!! Sem malo pobrskala po receptih in tukaj je nekaj eksotičnega in nesramno dobrega.: RDEČA PESA- ZELENJAVA Z RAGUJEM IZ BLITVE IN KROMPIRJA Sestavine za 4 osebe 1 na kocke narezana rdeča čebula 1 na kocke narezan srednje velik koren 4 na krhlje narezana srednje velika rdeča pesa 150 ml zelenjavne juhe 400g na četrtine ali na osmine narezanega krompirja 400g na trakove narezane blitve; ločite steble od listov 3 JŽ olivnega olja 3 na četrtine narezane šalotke poper 4 JŽ balzamičnega kisa sol 1 ČŽ sesekljane melise ( nadomestek je lahko tudi naribana lim. lupina ) 2 ČŽ sesekljanega petršilja PRIPRAVA: Na srednji stopnji dovoda energije segrejte EURASIO 24 cmdo območja pečenja ( prva rdeča črta), če evrazije ni, je lahko tudi ponev 24cm 3,5l med stalnim mešanjem v njej popecite čebulo in koren Dodajte rdečo peso in zalijte z zelenjavno juho. Eurasio ali ponev pokrijte s secuquickom softline ( hitro pokrovko) in na najvišji temperaturi segrejte do območja SOFT ( 100st C) hitrega kuhanja Zmanjšajte dovod energije na min. in kuhajte 10 min. V enoti za kuhanje 20cm, 3l, zmešajte krompir in stebla blitve 1,5 žlice olivnega olja in s šalotko. Malce popoprajte in pokrijte s pokrovko ( navadno ) Na srednji tem. segrejte enoto do prvega rdečega polja.Zmanjšajte dovod energije in na najnižji stopnjii kuhajte 15 min. vmes 2x premešajte..ker je šla sopara ven dodajte par žlic vode. Vmešajte liste blitve, izključite dovod energije, pokrijte s pokrovko, in pustite zaprto še 5 min. Vmes izenačite pritisk pod pokrovko pod mzzlo vodo, odpritr, začinite rdečo peso s preostankom olivnega olja, z balzamičnim kisom s soljo in poprom. Ragu iz blitve in krompirja začinite z meliso, s soljo in poprom. Zelenjavo posipajte s petršiljem in postrezite. Če želite si zraven naredite še solato, ali pa tudi ne ŽELIM VAM DOBER TEK Petra 1

dusan  

član od: 13.10.2004

sporočila: 2

22. avg 2006 18:47

Živjo Petra, hvala za trud, pa se toplo priporočam še za kakšnega! dusan

neznan uporabnik

21. sep 2006 0:02

Končno ! Nasveti kako pravilno kuhati z amc ! Amc imam doma že 25 let. Pripeljal sem ga iz Nemčije. Pa se res da peči brez maščobe in kuhati zelenjavo brez vode ? Rad bi to videl v živo ! Kje in kdaj ? Ko kuham in pečem se mi vse zažge ! Jurček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

21. sep 2006 11:11

In to poveš in ugotoviš po 25 letih???? Daj no. A si posodo kupil brez navodil ali kaj? Mamamia mamamia

kljukec  

član od: 7.9.2006

sporočila: 20

21. sep 2006 11:49

Mamamia, vztrajnost velja za lepo čednost - včasih celo dobičkanosno. Pa na prav zanimiv način ločila postavljaš. Jurček, se mi zdi, da je nekaj takšnega že bilo videti kljukec Sporočilo je spremenil(a) kljukec dne 21. sep 2006 12:00:48

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

21. sep 2006 12:24

Kljukec (a s strehe?) ti kar popravljaj moja ločila, človek se uči, dokler je živ. Je pa res, da imam prste hitrejše od pameti, in sem tik po tistem, ko sem prejšnjo pošto že poslala, ugotovila, da zgodbo pravzaprav že poznamo... Glavno, da se zabavamo, kajne? Mamamia mamamia

kljukec  

član od: 7.9.2006

sporočila: 20

21. sep 2006 12:25

Si malo narobe razumela...Jurček jih na zanimiv, že enkrat viden način postavlja, ne ti. kljukec

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

21. sep 2006 12:36

V AMC se vse zažge ? Jaz edino kar sem ugotovila pa 12. letih uporabe, da se mi edino kaj preveč razkuha. Pozabla na MIN. štedilnik prižgan. Pri zaprti pokrovki je iz govejega golaža ratalo pasirano goveje meso za brezzobe ludke. In to po nekaj ur kuhlanja. Zažgano ? .... neeeee !!! Vse ostalo pa je itak zelo razuimljivo in smiselno. Vsa živila imajo ogromno maščobe in vode. Zakaj jo uničit in ne kar porabit. Sam nekaj pa moram pripomnit. POKROVKE so za pokrivanje loncev in ne za odlaganje kuhalnic. Ni samo v dno posode keč, je tudi v pokrovki. Lep dan Dodija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti