Nasveti v vezi uparabe amc loncev

tema je zaklenjena

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

11. jul 2006 15:02

Za Petro 1 bi imela vprašanje kako se naredi tenstane bučke, kako narediš, da izpari voda, da niso tako vodene in da ostane kaj od njih. Jaz naredim tako, da jih narežem na tanke rezine in jih kuham cca 3 minute na secoquick, ga odprem dodam peteršilj, česen in maščobo, samo so mi ful vodene. Ta postopek bi veljal tudi za pomidore in malancane. Kaj pa izdelave marmelade npr. marelične? Imaš ti kakšno znanje kako se jo naredi s secoquickom? Lp kažotk

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

11. jul 2006 16:24

Oj, Pod SCQ se kuha na sopari......zado je vodena bučka... ma bučke so tako nežne, da jih jaz sploh ne delam pod secoqvickom ampak uporabljam navaden pokrov. Pod secoquickom delam samo večje debele kose zelenjave....npr.. bučke na dva dela, korenje kot prst dolgo in celo glavo cvetače...3 min...pol pa malo sirčka gor in to je to zdravo, okusno in hitro Marmelada- morala bi vprašat, je še nisem delala, ampak gospodinje mi govorijo kako je dobra, da ohrani ob kuhanju neverjetno barvo....ne postane rjava, da o okusu niti ne govorim. Mogoče bo kdo od prisotnih odgovoril, sigurno je kdo večji marmeladni mojster kot jaz. lep pozdrav Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 11. jul 2006 16:26:14

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

13. jul 2006 11:17

Ja vse to razumem glede nežnosti bučke, probala sem delati tudi z navadno pokrovko ma so spustile toliko vode, enako pride pri paradižniku, kam s tisto odvečno vodo, ki jo odda živilo? Hvala. kažotk

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

13. jul 2006 15:23

vedno moraš segret ponev do 1 rdeče črte, zato da živilu zapreš pore, ker se v trenutku zapeče. Čim ga daš na hladneje segreto dno spusti vodo- enako je z mesom. Ne razumem te pa kaj delaš s paradižnikom ? Če delaš omako ( tudi iz bučk- tenstaš....) a ni omaka vedno bolj redka, dalj ko jo pustiš na vročem in ne pokriješ , vedno bolj gosta je. Ne razumem dobro, kaj želiš pripraviti in imaš preveč vode ? Če se katera koli stvar "kuha" pri odprtem, voda slej ko prej izpari. piši mi bolj podrobno, prosim, res želim pomagat LEP DAN Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 13. jul 2006 15:23:50

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

14. jul 2006 13:42

Hvala ti Petra 1. Zdaj vem kaj sem delala narobe, posode nisem segrela do prve rdeče črte in se je zato živilo oddalo sok. Ravno včeraj sem delala tenstane malancane s papriko, baziliko, česnom in peteršiljem in sem segrela eurasio do prvega rdečega polja, dala malancane in papriko, na hitro podušila brez da bi pokrila s pokrovko, ko so se malo omehčali, sem odstavila z ognja in dodala peteršilj, baziliko, česen in oljčno olje, malo soli, premešala in pokrila. Super. Tako bom probala še z bučkami. S pomidorami pa bi rada naredila omako. Ali moram ravno tako segret posodo do prve rdeče črte? Lani sem pripravljala večjo količino omake iz pomidorov in sem jih dala kar v secoqick par minut in je ratalo ful vode (jih nisem nič lupila samo očistila), zato sem tisto vodo odlila, ostalo pa sem z mašino za pomidore (loči semena in olupke) spasirala. Ko sem jih dala v kozarce za vlaganje so se mi po enem mesecu vsi odprli. Zato sem jih dala še enkrat kuhat na banjo marijo. Eni so mi rekli, da tiste vode ne bi smela odliti proč, da bi morala s tisto spasirano količino toliko časa kuhati, da bi dobila željeno gostoto. Če malo pomislim AMC uči, da živila nesmeš preveč časa kuhat oz. prekuhavati, ker živilo zgublja svojo vrednost. Npr. pomidore kuhajo za omako po več ur tudi po cel dan. Kaj je prav in kako se pravilno kuha tako omako? kažotk

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

15. jul 2006 12:48

me zelo veseli, ta postopek segrevanja velja za vse, kar hočeš peči ! Vidim, da si izvrststna kuharica, glede na to, kaj vse pripravljaš. Kadar gledam kakšne kuharske oddaje po svetu.....vsi vrhunski kuharji prisegajo na dolgo kuhanje in dušenje, kar se tiče raznih omak, ali kremnih juh ( česnova na pr. prava česnova juha bi se morala kuhat več kot 2 uri....razne polivke za špagete...3-4 ure..... in tako dalje. Ampak kuharju je to služba, mi pa imamo vedno premalo časa , zato moramo pač poseči za inštumenti hitrega kuhanja, tu je pa potem potrebno izbrati, res kvaliteto, drugače imaš samo kuhano-hitro in - brez okusa. Bom malo pobrskala po naših receptih, če kje zasledim kakšne pomidore. Lep dan Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

18. jul 2006 16:50

spet je mojega dobrega prijatelja, zadela možganska kap....(..direktor -obveznosti...bomo že....).ljudje, ne zatiskajte si oči pred maščobami..... SMO SE SPREMENILI- GENSKO na lahko.....jejte zelenjavo......brez vsega.... je res kriza !!!!!!!!!!!!!!! lep dan vam želi Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 18. jul 2006 16:51:50 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 18. jul 2006 16:54:02

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

1. avg 2006 15:01

Živjo! Da vam ne povem kako je super imeti eno praktično posodo od AMC? Kako malo energije porabi in še ker je bilo tako toplo je bila posoda v trenutku segreta. Rabiš res samo eno posodo, rižota z bučkami, malancanami, rižota v brodetu (obvezno cedilo softjerco), krompir z zelenjavo kuhan na sopari, pašta z zelenjavo, skratka tako fajn kuhinjo kot sem imela letos je še nisem imela. Ta posoda je majka. kažotk

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

1. avg 2006 16:06

hahahaha najbolj sem vesela, če so ljudje srečni ob kuhanju z AMC. To pomeni, da so sprejeli sistem kuhanja, ki pač ima določene zakonitosti. Bolj ko razumeš ta sistem - več eksperimentiranja in užitka ti lonci namenijo. Lep deževni pozdrav Petra 1

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

2. avg 2006 10:34

Še res je Petra1! Toliko improvizacije in eksperimenzacije kot jo nudi ta posoda mislim da je nima do sedaj nobena. P.S. Kaj si mogoča našla kaj glede delanja omake iz paradižnika? Včeraj sem naredila omako tako, da sem segrela posodo do prve rdeče črte, samo ni bilo učinka, pomidore so bile precej vodene tako da sem jim morala odvzeti odvečno vodo z zajemalko. kažotk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti