Zvita torta

Ulala  

član od: 15.12.2005

sporočila: 16

tema odprta - 23. maj 2006 9:38 | ogledi: 4.304 | odgovori: 12

Nikjer ne najdem svoje kuharske izdaje Lise, mislim, da je bila majska oziroma junijska izdaja leta 2004. Konec tedna ima rojstni dan moja mami in rada bi ji (spet) spekla torto iz te izdaje.

Če se prav spomnim, se recept imenuje "zvita torta". Torta je nekoliko posebna: malinova s svetlim biskvitom, zavita je pa na poseben način (kot zelo nizka in zelo široka rolada), potem pa premazana s smetano, da se ne vidi, in ko odrežeš kos, surprise, so naenkrat plasti kar vertikalno, namesto horizontalno. Super torta, tudi sveža in nasploh odlična!

Neskončno vam bom hvaležna, če kdo ta izvod Lise še ima, in bi mi ga poskeniral...

Lep dan ;) Ula

Ulala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. maj 2006 10:07

Jaz jo imam doma, če rabiš, poskenirat ti ne morem, ker nimam skenerja, drugače pa imaš tukaj link podobne - prirejena našemu domačemu okusu po nemški izdaji Lise, ki jo jaz navadno delam mami za rojstni dan: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3282 Loni Makaroni

Ulala  

član od: 15.12.2005

sporočila: 16

23. maj 2006 10:48

Loni Makaroni, najlepša hvala za odgovor.. Jaz bi vseeno rada tisto, ker je tako super dobra in tudi mami je všeč!! Sicer pa ni nikakršne možnosti, da bi prišla do vas in si fotokopirala tisto stran iz revije, ker dopoldne delam in zvečer hodim na neke dodatne tečaje, potem pa padem v posteljo ;)) Če mi nihče ne bo uspel poskenirati ali prepisati recepta, bom pa res uporabila vašega! Hvala!! In lep dan... Ula Ulala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. maj 2006 11:45

Imam recept za takšno torto, čeprav ni z malinami, je pa podrobno opisam postopek, kako se naredi. Ti lahko popoldan ali zvečer skeniram in pošljem. Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. maj 2006 12:03

Mamamia, ta recept bi tudi meni prišel prav, če ti ni odveč. namesto malin jagode, mmmmmmm. lp Vesna

Ulala  

član od: 15.12.2005

sporočila: 16

23. maj 2006 12:06

Hvala tudi vam, Mamamia!! Postopek niti ni problem, ker sem jo že delala. Ampak bo tudi vaš recept zelo dobrodošel, morda je pa še boljši ;) Sicer sem Želela točno tisto malinovo, ker je res sveža. ;) Ula Ulala

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

23. maj 2006 12:28

Jaz tudi prosim

nevica  

član od: 3.10.2005

sporočila: 45

23. maj 2006 13:58

Ulala, jaz imam ta izvod revije, lahko prepišem recept ali, pa fotokopiram in vam pošljem (v tem primeru potrebujem vaš naslov).Če ne utegnem danes, jutri zagotovo, vendar, če pošljem jutri, dobite menda v četrtek (upam, da bo pravočasno,glede na to kdaj ga rabite) ? Lp nevica

Ulala  

član od: 15.12.2005

sporočila: 16

23. maj 2006 14:05

Nevica!!! Res vam bom hvaležna. Saj sem vedela, da bom na "Kulinariki" zagotovo našla rešitev ;) Torto bom pekla pa v soboto.. Svoj naslov vam bom poslala preko zasebnega sporočila. Aha, kaj pa poštnina - kaj bova naredili? Najlepša hvala, res! :)) Ula Ulala

nevica  

član od: 3.10.2005

sporočila: 45

23. maj 2006 15:03

Ulala! Vaš naslov sem prejela.Za poštnino naj vas ne skrbi,ker to ni nek strošek.Želim vam uspešno peko,vaši mami,pa lep osebni praznik! Imejte se lepo! nevica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. maj 2006 21:57

Malo sem pozna, ampak grem zjutraj na službeno pot, pa sem pakirala in šele zdaj še malo pogledala na Kul slo.Vidim sicer, da je nevica rešila zadevo, sama pa sem našla dve torti, ki se delata tako, da se obroči iz temnega in svetlega biskvita izmenično polagajo drig v drugega. Tista, ki sem jo imela v mislih najprej, pa se dela drugače, v obliki polža se zvija enobarvni biskvit in vmes polni krema. Ta je v knjižici dr. Oetkerja Torte,, ki pa sem jonekomu posodila in je zdaj nimam doma. Ena od tort, ki ju omenjam, poznam jo pod imenom Šahovnica, ima kremo iz smetane in pomarančnega likerja ter skute.Naredi se tako, da skuto (700 g) v vodni kopeli zmešamo s 150 g sladkorja, malo nastrgane limonine lupinice in žličko pomarančnega soka. Namočeno želatino - šest lističev - ožamemo in raztopimo ter vmešamo v po listra stepene sladke smetane,maso pa potem vmešamo v skuto. POčakamo, da se začne strjevati in namažemo na spodnjop plast testta, med obroče in potem še po vrhu in obodu torte. Če tej kremi doamo jagode ali maline, je še bolj slastna. Druga varianta pa predvideva, da se na dno - temen biskvit - namaže čokoladna krema. Pripravimo jo tako, da zmešamo dvačokoladna pudinga, dve jedilni žlici grenkega kakava in štiri žlice sladkorja z malo mleka, potem maso vlijemo v vrelo mleko (4 dl). Koima puding sobno temperaturo, vmnešamo 450 g masla enake temperature. Druga krema je rumova, priupravljena iz enega malinovega pudinga, kiga skupaj z dvema žlicama sladkorja in dvema čajnima žličkama jedilnega škroba zmešamo v malohladnega mleka in potem skuhamo v pol litra mleka. Dodamo še osem žlic ruma, potem puding ohladimo na sobno temperaturo in vmešamo vanj 300 g masla. To kremo tanko namažemo na dve plasti biskvitnih obročem na naslednjo potem spet čokoladno kremo in s to potem premažemo tudi zunanjost torte. Ker ne vem, ali bo Ulala še danes kaj gledala pošto, mene pa do ponedeljka ni, pošiljam samo tekst. Fotke obeh tort pa bom poslala po vrnitvi iz tujine, samo prosim, če mi na zasebno pošto pošlješ e-mail naslov, saj preko kul slo ne morem poslati fotk iz lastnega arhiva. Toliko zaenkrat. Lep pozdrav, mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti