Viseče jagode

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

tema odprta - 16. maj 2006 8:23 | ogledi: 8.351 | odgovori: 8

Odločam se za nakup sadik visečih jagod. Ima katera izkušnje z njimi?

V naprej se zahvaljujem za nasvete.

Lp, Katjuška

tikva  

član od: 5.1.2006

sporočila: 71

16. maj 2006 8:29

Jaz sem jih imela lani in so bile čudovite.Sadila sem po dve sadiki v obešanko.Bile so zelo okusne in smo jih jedli čisto celo poletje. tikva

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. maj 2006 8:50

Kje pa kupite sadike? nola

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. maj 2006 9:08

Moja zgodba z visečimi jagodami je bila sicer žalostna, ampak mojemu stricu so pa lepo obrodile, tako kot pravi tikva, so jih imeli kar dolgo in to zelo lepe sadeže. Kupiš ji pa lahko v Kalii ali pa pri vsakem vrtnarju, ki goji tudi vrtnine. Galja

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

16. maj 2006 10:20

ja js sem jih ravno pred kratkim nasadila v obešanko, pa je v nedeljo že bila prva za pojest, so res ful dobre. ampak sem nekje zasledila, da so sve različni sorti teh jagod, ene imajo bele cvetove, druge pa roza. no js sem kupila one z belimi cvetovi in zdej ful cvetijo, pa tudi kr nekaj jagod je že gor. zanima me če te jagode prezimijo? slišala sem, da ja in da ne. sedaj pa na vem kaj je res. Eni pravijo da jih moraš v jeseni posaditi v vrt iz obešanke, ter pokriti z folijo ali pa s smrekovimi vejami in listjem. baje da če jih pustiš v obešanki in daš obešanko čez zimo noter potem ne počakajo. kaj vi menite o tem. brkn83

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

16. maj 2006 10:30

Jaz se lani kupila sadike visečih jagod pri Bakeru (na to temo smo že enkrat). Posadila sem jih v glinena korita in jih obesila na ograjo. Kot sem že napisala jagode niso obrodile. Pustila sem jih v koritih, korita pa na ograji z namenom, da spomladi vse zavržem in zasadim nekaj novega. Pa so me spomladi presenetili poganjki jagod. Sedaj te jagode veselo cvetijo in tudi jagode so že. Ugotavljam pa, da te jagode verjetno niso viseče, tako kot je pisalo v katalogu. LP K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 16. maj 2006 10:31:32

katinka  

član od: 16.3.2005

sporočila: 57

16. maj 2006 11:16

jaz bi pa rada kupila viseči paradižnik, sem ga prejšnjič videla na Jesenicah v Mercatorjevem centru v vrtnariji, pa ga nisem kupila... na zalost, ker ga zdaj v ljubljni nikjer ne najdem. Ima katera kakšen predlog, kje bi lahko kupila sadike? katinka

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

16. maj 2006 22:27

ravno danes sem bila v veliki vrtnariji blizu Celja, kjer dela vrtnarka, ki je moja znanka. Malo sem bila presenečena, ko mi je zaupala, da viseče jagode sploh ne obstajajo, ampak so to navadne jagode, ki se povesijo zaradi teže ploda. Izgleda, da so vrtnarji odkrili tržno nišo glede visečih jagod in navadne jagode, ki imajo zaradi sorte manjše plodove, prodajajo za viseče jagode. Prejšnji teden sem kupila jagode, ki imajo roza cvetove. Resnično se rastlina povesi šele ko na njej zraste plod, tudi vitice se zaradi posode, v kateri rastejo jagode povezijo navzdol, na vrtu pa rastejo po zemlji. atic

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

17. maj 2006 7:43

No, jaz sem iz viseče posode viseče jagode preselila v toplo gredo, kjer veselo rodijo in tudi viseče niso več. Imajo roza cvetove in so čisto običajne.. Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti