Žar

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

tema odprta - 15. maj 2006 21:31 | ogledi: 4.047 | odgovori: 8

Odločili smo se za nakup novega žara. Najverjetneje kar plinskega. Zanimajo me vaše izkušnje in kaj mi priporočate za nakup.

Hvala

pipika

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

15. maj 2006 23:16

Mi ga imamo, takega s teflonsko ploščo. In ob strani ima še 2 plinska gorilnika. Tako poleti kuham kar zunaj. Super je, vse je hitro pečeno, zraven skuham kak krompirček, ne prijema se na ploščo... Uh, kar lušte si mi naredila, Pipika! Za gušt, kadar želimo vonj po drvih, pa mož zakuri tastarega. SAmo...to je procedura, ni za vsak dan. jasna

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

16. maj 2006 7:15

Ja takega na drva imamo, samo potem je to res procedura za celi dan. Takle plinski pa lahko zakuriš en dva tri. pipika

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

16. maj 2006 8:05

Loni super! Imaš ti njihov žar, morda veš kakšne so kaj cene? pipika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. maj 2006 8:49

Ja, mi imamo njihov namizni žar s kuhalnikom in ga imamo kar na balkonu. Kuhalnik pa smo vzeli zraven še zato, da ga lahko imamo še za kampiranje, lahko dokupiš še noge, pa je. Cenovno je bil zelo ugoden, sicer ti zdaj ne vem povedati točnih mer plošče (nismo vzeli teflonske), ampak stalo je vse skupaj okoli 20 tisočakov. Verjemi, da je moj brat naredil celo študijo. Loni Makaroni

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

16. maj 2006 13:14

Če si morda iz Mb ali okolice se v nedeljo odpravi na bolšji sejem. Tam prodaja en gospod mislim da iz Ljubljane. Ma žare kakšne ti srce poželi in pa tudi tako dragi niso. Midva sva ga par dni prej kupila, če pa bi srečala tega gospoda prej, pa bi zagotovo kupila pri njemu, ima kakšnega si zaželiš, mislim pa da jih dela tudi po naročilu. gianja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

16. maj 2006 14:17

gianja, ali ima tudi take malo večje "gašperje"? Mi imamo plinski žar od gorenca in je super - za na hitro. Sama pa sem mnenja, da je ni npr. ribe, pečene na šibah od vinske trte. Zato zdaj kupujem še en žar na drva in bi najraje imela kar enga "gašperja" kot jih lahko kupiš na bencinskih črpalkah, fajn bi bilo, da je malo večji od tistega. Je videl kdo kje kaj podobnega? LP Anja

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

16. maj 2006 14:45

Takega gašperja sem pa jaz videla ..hmm nevem če ne celo v interšparu ali pa v bauhausu, cemna je bila okoli 4000. Majčken, okrogel, lušten, za na drva. Bom pogledala v tiste prospekte kje točno je bil narisan! pipika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti