Brillat-savarin

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

16. maj 2006 10:03

Jernej a bi umiril tole že neumestno pisanje in norčevanje iz ljudi, ki niso enim po godu. Saj je na Kulinariki res pisana druščina ljudi in smo si različni, ampak tole pisanje nole pa presega meje dobrega okusa

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

16. maj 2006 10:16

No, ne vidim nič žaljivega v vsem tem, mamamia pa je odrasla oseba in prav gotovo ne potrebuje Jerneja, da bi posredoval pri izmenjavi mnenj. Lp

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. maj 2006 10:25

Zakaj pa naj bi bila to naloga "načelništva tega portala", saj so založniki prav lepo povabljeni k predstavitvi v rubriki KNJIGE: http://www.kulinarika.net/knjige.asp jankica

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

16. maj 2006 10:36

iri a so to res samo mnenja?

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

16. maj 2006 10:54

Punce, umirite se no malo Toliko besed je bilo rečenih o tej knjigi (takšnih in drugačnih), da sem šla naravnost v knjižnico ponjo. Na prvi pogled lahko rečem samo to, da jo bom sigurno prebrala, ker se mi zdi zanimiva - je mešanica fiziologije, gastronomije, družbenih razprav, kuharskih receptov, navedb iz književnosti in anekdot (to sem seveda pobrala iz opomb urednika francoske izdaje). Zanimivo torej za tiste, ki želijo nekaj več izvedeti o "filozofski zgodovini kuharstva". Vsakdo pa ima seveda pravico, da se sam odloči, ali bo knjigo bral (ali celo kupil - s popustom ali brez) ali ne. Zdaj pa še kaj prijaznega napišite, dekleta, ker je to veliko lepše brati. Blanchy

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. maj 2006 11:05

Karmina, mislim, da smo ti vsi hvaležni za to razsvetlitev. Filozofi na delo, torej. Jaz bom ostala bolj na tleh. Lp Dolores

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. maj 2006 7:04

nola je napisal/a:
Malo sem presenečena, da nas načelništvo tega portala ni opozorilo na prevod temeljnega kulinaričnega dela, Brillat-Savarinove Fiziologije okusa ali meditacije o transcedentalni gastronomiji. Knjiga je izšla pri Krtini, žal še nisem imela priložnosti, da bi jo prelistala. Seveda mi je jasno, da večina članov Kulslo to delo pozna tako iz izvirnika, kot tudi iz številnih prevodov, vseeno pa mislim, da je zelo lepo, da končno ta bistven prispevek k razmišljanju o okusu lahko prebiramo v domačem jeziku. Morda pa bi vodstvo KulSlo za svoje plačujoče članstvo poskusilo izposlovati kakšne ugodne pogoje pri nakupu te, dolgo pričakovane in v vsaki knjižnici nepogrešljive knjige. nola
Nola, prihodnjič, ko me boš zbadala mi pošlji zasebno sporočilo, ker kakšna tema se mi tudi izmuzne in potem ne opazim tvojih namigov. Vsaka knjiga se ima možnost za ne preveliko vsoto predstaviti v rubriki knjige. Misliš da ti zdaj, ko si odštela 3500 SIT pripada 4 jurje popusta na vsako filozofsko delo? Založbam vsake toliko ponudim vpis njihovih knjig na naše strani, pa se večini ne zdi vredno oglaševati na Internetu. Prav, vsak po svoje. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

24. maj 2006 7:44

JERNEJ BRAVO! Lep dan vam želim

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. maj 2006 9:37

Jaz sem mislila, da stane ta knjig najmanj 30 tisoč, ko se pogovarjate o popustu. Ampak popust na 3400 sit se mi zdi pa kar smešen. Pa tu je govora o par 100 tolarjih. Se mi zdi tole vse skupaj hecno. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti