Bananov kruh

neznan uporabnik
tema odprta - 15. nov 2001 15:38 | ogledi: 1.865 | odgovori: 4

Pozdravljeni

Prvič se oglasam v forumu in imam vprasanje glede recepta za bananov kruh. Zanima me ali uporabimo samo rumenjake ali tudi beljakov sneg.

Helena

neznan uporabnik

15. nov 2001 21:35

Kruh iz banan je moja mama delala takole: 30 dag psenicne moke, 1 scepec soli, 14 dag masla, 12 dag sladkorja, 1 paket pecilnega prahu, 12 dag masla, 1 jajce, 1 scepec muskatnega orescka, 0,5 kg zelo zrelih banan in nekaj masla za namazati pekac. Banane je pirirala. V veliki skledi je penasto zmesala maslo in sladkor. V pirirane banane je vtepla jajce, dodala moko, sol, muskat in pecilni prah in se penasto maso iz sladkorja in masla in spet zmesala. Potem vse v namazani pekac in v segreto pecico +180°C za 50-60 minut. Pozdravljeni vsi Henri

neznan uporabnik

16. nov 2001 8:53

Jaz bi vprasala kar direktno avtorja recepta....saj je poleg recepta tudi e-mail naslov...tudi mene zanima odgovor na vase vprasanje, saj v postopku priprave tega kruha res manjkajo beljaki; prosim, sporocite, kaj vam bo gospa Marinka odgovorila-boste? Lep pozdrav! Marta

neznan uporabnik

16. nov 2001 8:56

Se nekaj: zdaj je mozno pod recepte napisati mnenja o receptih, tako da lahko vprasate kar tam-samo prej se morate registrirati v Kul SLo! Marta

neznan uporabnik

16. nov 2001 20:06

Najlepsa hvala gospe Marinki za odgovor glede beljakov pri receptu za bananov kruh. Ga.Marta: beljake stolčemo v trd sneg in dodamo nazadnje v testo. G.Henri: hvala za recept za kruh iz banan, ki ga bom ob prvi priloznosti tudi preizkusila. Lep vikend Helena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti