Bele uši na rastlinah

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

tema odprta - 12. maj 2006 11:27 | ogledi: 7.098 | odgovori: 36

Prosim za pomoč pri uničevanju belih uši na balkonskih rastlinah. Odstranjujem jih ročno, ampak se rade skrivajo in jih najdem šele, ko so velike. Všeč so jim celo kaktusi, to jim najbolj zamerim. Najbolj me zanima kakšna eko varianta, ker imamo mačka.

Hvala za pomoč!

riba-ribica

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. maj 2006 11:35

Koprive, ampak ne vem pa kako se jih pripravi. Najbrž kak poparek ali namočene? Sigurno bo katera povedala več. lp, Marija

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

12. maj 2006 11:51

Koprive (pekoče!!! ne mrtve) namočiš v vodo za 1 dan in jih pustiš na soncu, nato precediš in pošpricaš. Ampak boš morala večkrat ponovit, ker na ličinke in jajčeca ne prime. Jaz sem poizkusila tudi z pesticidom tako, da sem jih zele potunkala v vedro, pa še ni uničilo jajčec - so kar nove prilezle ven čez čas. GROZA! Smo imeli pravo malo farmo! Pomaga pa tudi škropljenje z vodo - čez dan, ko je bolj suho vreme. lisicka19

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

12. maj 2006 12:40

Mamina prijateljica je rekla, da jih poškropiš z mlekom razredčenim z vodo. 3 enote mleka 2 enoti vode. Pravi, da pomaga tudi pri čebulni muhi in ušem na solati. Suzi

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. maj 2006 12:51

Ali bi vse to pomagalo prepoditi mravlje s potonk? Kjer so uši,so rade tudi mravlje,če se prav spomnim,da je nekje pisalo. Vesna Leben

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. maj 2006 13:07

ligojna je napisal/a:
Ali bi vse to pomagalo prepoditi mravlje s potonk? Kjer so uši,so rade tudi mravlje,če se prav spomnim,da je nekje pisalo. Vesna Leben
To sem tudi jaz slišala, in najbrž je to najbolj bio za odstranjevanje uši. :) Zgleda da imajo mravlje rade potonke (oziroma uši na njih? ker uši še nisem videla, mravlje pa), jaz jih potem ko jih odrežem, obrnem narobe da počasi "popadajo" dol. Škodijo jim pa itak ne. Mravlje potonkam mislim. lp, Marija

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

12. maj 2006 13:39

Mravlje imajo rade iztrebke listnih uši zato se vedno gnetejo okoli uši. Suzi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2006 15:03

Moja mama da zraven kopriv še jajčne lupine... Imamo vse skupaj kar v sodu zadaj za hlevom. Pa ne za preganjanje uši (ali pa morda tudi), pač pa za zalivanje rož. Loni Makaroni

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. maj 2006 16:50

SUZANAZ je napisal/a:
Mravlje imajo rade iztrebke listnih uši zato se vedno gnetejo okoli uši. Suzi
madonca, a ste veliko šole špricale? Čudi me, da vam rimljanka ni že odgovorila: mravlje " vzgajajo " listne uši, ker jih potem " molzejo ". ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. maj 2006 17:46

riba-ribica, mall sem prebrskal zaradi uši ( ne vem če bo pomagalo ): - poskusiš lahko z česnovim oljem. narediš ga takole: cca 100gr.drobno nasekanih česnovih strokov z nekaj žlic mineralnega olja ( po moje olje za šivalne stroje bo dobro, rastlinska olja verjetno niso dobra ker se " sušijo "). pustiš namočeno vsaj 24 ur. Dodaj pol litre vode in mal tekočega detergenta za posode. Dobro premešaj in odlij v steklenico do porabe.Uporabi 1-2 žlici tega koncentrata z pol litra vode da narediš sprej. pošpricaj rastlino temeljito ( dobro je preveriti, na morda enemu listu kakšen dan prej, če ne škodi rastlini ). -druga zadeva je sprej od paradižnikovega listja ( ali krompirjevega ).Eno do dve šalice listja se drobno naseka in prelije z dve šalici vode, da stoji preko noči. Zjutraj precediti dodati še dve šalici vode in temeljito prešpricati listje ( nekateri so na to alergični ). - ravno čez prvomajske praznie sem prebral da se v bližini koranin vrtnic zarine nekaj strokov česna, potem na vrtnice ne grejo listne uši. Morda poskusiš. ežoj

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. maj 2006 19:56

Vsem hvala za nasvete, bom začela poskušati kar po vrsti. Česen sem pa že začela dajati v zemljo, ker je preveč želel rasti. Lepo pomlad želim vsem in čim manj raznih škodljivcev! riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti