Posoda le creuset

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

21. jun 2006 13:46

Takole, firbec mi ni dal in sem šla včeraj v Tisoč in en dar in obrnila okrog vsako Le Creuset posodo posebej. Izkazalo se je, da imajo čisto vse majcene mehurče v emajlu, pa bolj ali manj grdo zaključene robove kjer prideta emajl in litoželezo skupaj. Moja ponev niti ni med hujšimi primerki. Zdaj pa me res zanima, ali je to "novi" standard ali ponesrečena serija ali pa nateg po zgledu iz Španije? strelka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. jun 2006 13:50

Tudi jaz sem si jo ogledala v tej trgovini in Strelka, res je, nobene popolnosti pri izdelavi!!! Zato me tudi ni prepričala, poleg tega, da je res, res težka. Prazna, kaj šele polna... Imam malčico doma, zaenkrat te posode ne bo pri nas... še...

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

21. jun 2006 15:21

Razlika je med emajlirano železno in emajlirano litoželezno posodo. Mene tisti rob nič ne moti in si ne predstavljam, da bi bil drugačen. Postopek izdelave posode je čisto drugačen, litoželezno vsako posebej vlijejo v svoj model, zato je tudi tako draga. Posodo sem kupila pred enim mesecem in v njej veselo kuham. O kakšnih mehurčkih ni govora, mogoče je kje kakšna minimalna vdolbinica, katera je lepo zalita z emajlom. Litoželezo je pač porozen material in posledično ni tako gladek kot druge vrste železa in zlitin. Strelka, če ima ponev mehurčke, bodo popokali in bo emajl poškodovan. Tako ponev bi reklamirala in zahtevala denar nazaj. LP

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. nov 2006 11:22

Hola, izkopala sem tole temo iz prazgodovine, ker imajo na www.amazon.co.uk trenutno veliko znizanje cene za posodo tega tipa. Kolikor se spomnim cen iz trgovine Tisoc in en dar, je amazonska ponudba res vabljiva. Ce tole vidijo moje kreditne kartice, se bojo tekle skrit pod mizo...:))))))) lp, proxima

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. nov 2006 11:54

proxima, hvala za obvestilo. Tudi mene srbijo prsti, vendar se mi zdi, da Amazon UK nekako ne ve, da je Slovenija tudi v Evropi in ne dostavlja sem? strelka

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. nov 2006 12:14

Strelka imaš prav. V Slovenijo dostavljajo samo knjige, dvd in cdje. Bojda "nimajo sklenjene pogodbe z našo pošto". Karkoli to že pomeni. Da ne omenjam poštnine, ki je za naš višja kot ostale članice EU. Sem že imela pisno debato z njimi na to temo pa nismo nikamor prišli.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. nov 2006 12:19

Ravno zadnjic je Ezoj / Joze povedal, da si knjige naroca na postno lezece v Trst - mogoce bi slo s posodo tudi. Jaz si bom vsekakor vse knjige od sedaj naprej narocala v Trst, ker mi gre na zivce visja postnina in to, da nekaterih zadev (tudi nekaterih knjig in DVDjev) ne posljejo, pogosto ravno tistih iz ugodne ponudbe. Odkar je iz KP do centra Trsta slabih petnajst minut voznje, to ni noben problem vec. lp, proxima

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. nov 2006 13:20

proxima je napisal/a:
Odkar je iz KP do centra Trsta slabih petnajst minut voznje, to ni noben problem vec. lp, proxima
Za vas primorce je to seveda bolj ugodno. Za nas iz osrednje oz. jv Slovenije pa je računica za poštnino na tak način enaka navadni.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. nov 2006 13:33

Za tiste, ki smo v bližini meje z Avstrijo je možno naročiti tudi na poštno ležeče v A. LP K

kalavnik  

član od: 9.1.2007

sporočila: 5

9. jan 2007 14:59

MI LAHKO PROSIM KDO POVE KOLIKO STANE PRI VAS V SLO 31 CM OVAL LC POSODA?? habibi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti