Posoda le creuset

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

30. maj 2006 10:54

Nola palačinkar stane cca 13.000,00 in me neznansko mika MALC

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

30. maj 2006 21:17

Nola prebrala sem tvoje izkušnje in opis te posode, zanima me, če je potrebna tudi pri tej posodi previdnost (tako kot pri posodi s teflonsko prevleko) kar se kuhinjskega orodja tiče oz. drugače, je nujno potrebno uporabljati leseno kuhalnico npr. ali je lahko tudi kovinska? Gledala sem eno podobno zadevo (celo imenuje se podobno, vendar sigurno ni Le Creuset, in me je skoraj zavedlo, da bi jo kupila, glede na dober odziv tu) v Merkurju: črna, litoželezna, draga, težka, pa me je od nakupa odvrnilo dejstvo, da je strogo potrebno uporabljati leseno kuhalnico. Nekako sem si zamislila to litoželezno zadevo tako, kot se uporabljajo EMO lž. lonci (ne mislim kvalitete in vem, da ni primerljiva posoda kot taka), kateri niso občutljivi, četudi z vilico in nožem podrgneš po dnu posode. Glede na to, da je šla takšna posoda iz generacije v generacijo sklepam, da sta nož in vilica dopustna. Se motim? Hvala za ev.odgovor. Lipa

Darka  

član od: 28.9.2001

sporočila: 37

1. jun 2006 12:24

Tudi mene zanima, tako kot LIPo, ali se sme rezati z nožem po tej posodi?! Lep sončen dan še naprej.. D

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. jun 2006 20:14

Lipa in Darka, oprostita za zamudo. Seveda lahko v tej posodi uporabljata kovinski pribor, posoda ima litoželezno jedro in plašč iz zelo trdega keramičnega emajla. Kako točno jo izdelujejo mi ni znano, se mi zdi, da je precej o tem na njihovi strani. Po mojih izkušnjah je to posodo skoraj nemogoče uničiti. Da mi je dostikrat padla na (tudi kamnita) tla, sem že povedala. Posodi ni nič škodilo, odsvetujem pa premetavanje posode po keramiki, ker se le-ta okruši. Enkrat sem že mislila, da je moja priljubljena kastrola vzela slovo, ker je vanjo en tepec stresel bolnjez iz zamrzovalnika, privil plin na polno in odšel po svojih opravkih. Požar, gasilci, pol kuhinje uničene. Le Creusetova je imela vsaj 1 cm popolnoma črne obloge, trde vsaj tako kot originalni emajl. Sama ne vem, zakaj sem nalila vanjo vodo in potem postopoma z različnimi orodji, v glavnem z dletom in "špahtljem" v nekaj dneh ostranila žlindro. Potem sem jo še malo poškropila s čistilom za čiščenje pečic, pa je bila spet kot nova. To so seveda samo moje izkušnje, mogoče sem imela pač srečo. Mislim, da je dobro, da sta pozorni pri nakupu - Strelka je žal dobila že malo poškodovano posodo - obdrgnjen emajl in mehurčki v njem. Najbrž so to proizvodne napake (mehurčki) in poškodbe ob hudih obremenitvah. Zelo verjetno nič ne škodijo, vendar bi bila sama zelo previdna. Prav gotovo ni prav, da prodajajo poškodovano posodo po polni ceni. Če bi jo ponudili bistveno ceneje, bi pa tvegala, saj je, četudi poškodovana, uporabna tudi za kaj drugega, magari za obdržat hladne ali pa tople jedi ali pa, obložena s peki papirjem za peko rib in še česa. Sončen dan, ja. Saj je bil, ampak potem smo imeli pa točo. nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 01. jun 2006 21:34:16

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. jun 2006 21:37

voda, irena nola

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

1. jun 2006 22:39

Ha, ha, Nola, če je pa dleto in "špahtelj" prenesla, ni vrag, da ne bi enega ubogega nožička. Hvala, za izčrpen odgovor. Dvom je pregnan. Lipa

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

21. jun 2006 13:46

Takole, firbec mi ni dal in sem šla včeraj v Tisoč in en dar in obrnila okrog vsako Le Creuset posodo posebej. Izkazalo se je, da imajo čisto vse majcene mehurče v emajlu, pa bolj ali manj grdo zaključene robove kjer prideta emajl in litoželezo skupaj. Moja ponev niti ni med hujšimi primerki. Zdaj pa me res zanima, ali je to "novi" standard ali ponesrečena serija ali pa nateg po zgledu iz Španije? strelka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. jun 2006 13:50

Tudi jaz sem si jo ogledala v tej trgovini in Strelka, res je, nobene popolnosti pri izdelavi!!! Zato me tudi ni prepričala, poleg tega, da je res, res težka. Prazna, kaj šele polna... Imam malčico doma, zaenkrat te posode ne bo pri nas... še...

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

21. jun 2006 15:21

Razlika je med emajlirano železno in emajlirano litoželezno posodo. Mene tisti rob nič ne moti in si ne predstavljam, da bi bil drugačen. Postopek izdelave posode je čisto drugačen, litoželezno vsako posebej vlijejo v svoj model, zato je tudi tako draga. Posodo sem kupila pred enim mesecem in v njej veselo kuham. O kakšnih mehurčkih ni govora, mogoče je kje kakšna minimalna vdolbinica, katera je lepo zalita z emajlom. Litoželezo je pač porozen material in posledično ni tako gladek kot druge vrste železa in zlitin. Strelka, če ima ponev mehurčke, bodo popokali in bo emajl poškodovan. Tako ponev bi reklamirala in zahtevala denar nazaj. LP

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. nov 2006 11:22

Hola, izkopala sem tole temo iz prazgodovine, ker imajo na www.amazon.co.uk trenutno veliko znizanje cene za posodo tega tipa. Kolikor se spomnim cen iz trgovine Tisoc in en dar, je amazonska ponudba res vabljiva. Ce tole vidijo moje kreditne kartice, se bojo tekle skrit pod mizo...:))))))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti