Pralno-sušilni stroj

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

1. maj 2006 9:31

IMela sem pralno-sušilnega NIKOLI VEČ .Mogoče sem imela smolo sam skoraj nikoli nisem prala in sušila eden za drugim saj mi je na pol operacije nekaj crknilo .Z živci sem bila na koncu ko se je mož odločil šel v trgovino in kupil pralni stroj in sušilca vse Gorenje .100% zadovoljna največkrat mi delata oba ker perem in sušim ob koncih tedna .Vsekakor priporočam nakup posameznih strojev.LP ursa40

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

1. maj 2006 12:42

Hola! Jaz imam pralno sušilni stroj Candy Alise že dobrih šest let in sem zadovoljna z njim. Vsak dan operem en stroj, čez vikend tudi dva na dan. Sušim v glavnem posteljnino in brisače, pa še to bolj pozimi, saj se poleti na štriku hitreje posuši. Upam, da bo še dolgo pri hiši... Melitko, to je moja izkušnja. Ti pa svetujem, da sušilca ne nabutaš do konca - manjša ko je količina perila, manj bo zmečkano. Imam tudi občutek, da mehčalec po sušenju v stroju bolj "deluje"... Pozdravček! Vrana

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

1. maj 2006 13:05

Kombinirani je res zanič. Naš je nekaj pokvarjen in če sušim cunje notri ful smrdijo. Bljak! Marjetica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. maj 2006 13:55

Ni mi jasno kako vam rata hitreje posušit cel stroj perila na zraku kot v sušilcu? Pa ne mi rečt, da se vam na zraku posuši prej kot v 1 uri naprimer brisače jade

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. maj 2006 16:03

Jade, jaz sem tista, ki je nekje napisala, da imam prej suho na zraku, ko sem videla, da suši stroj 3 ure. Verjamem pa, da ima različne programe, izbiraš pač na vrsto perila. Sem še iz tistih starih časov, ko smo vse posušili kar tako, imam pa tudi dovolj prostora za sušenje, da s tem res ni problemov. Lep sončen pozdrav iz Maribora riba-ribica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. maj 2006 16:12

3 ure suši stroj? Potem je pa res bolje posušiti na zraku, moj suši 1 uro. jade

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

1. maj 2006 20:55

Joj, Jade, jaz sem napisala, da je na zraku hitreje Ampak, veš, je res tako, da če sušim dve brisači naenkrat v sušilcu, je to zeeeelo dolgo, če imam sedem, osem brisač Na vrvi se sušijo pa vse naenkrat. In če še malo zapiha...so en dva tri suhe Ribica, ti nisi nič kriva, jaz sem zakuhala to godljo Ko sem še živela v bloku, mi, zlasti pozimi, ni preostalo drugega, kot da sem vse, kar se sme, posušila v stroju... Pozdravček in veliko dišeče žehte! Vrana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. maj 2006 21:17

Jaz imam pralno sušilnega Indesit (ne vem napamet, mislim da 125T ali nekaj takega). Opere 6 kg, posuši 5,5. Torej praktično mi ni treba polovice stroja ven dati pred sušenjem. Pralno sušilni so namenjeni OBČASNEMU sušenju, sušilni pa pogostejšemu. Tako piše v priporočilih GA (Gospodinjski aparati - ziher dobite na dom kakšno reklamo). Jaz poleti sušim zunaj, pozimi pa včasih zunaj, včasih v stroju. S svojim sem zelo zadovoljna. Imam ga pa skoraj tri leta. Mama je pred kratkim kupila Indesitovega pralno sušilnega in je prav tako zadovoljna. Prav tako moja prijateljica. Atina

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

1. maj 2006 22:32

Pralno-sušilnega Zanussija imam že sedem - osem let. S pranjem sem zelo zadovoljna. S sušenjem malo manj. Posuši samo polovico opranega, pa še to pride ali premokro ali pa ful zmečkano iz stroja. Tako uporabljam funkcijo sušenja samo za nujne primere. Ena je omenila škrtost ... Tudi meni se zdi nekako boljše, če cunje plapolajo v vetru in potem še krasno dišijo, kot pa da se cmarijo v sušilcu. Je bila pa letošnjo zimo kriza, ker se ni dalo zunaj sušit, v hišo pa smo si z novimi okni navlekli plesen . Pa je moral delati sušilec. Ko mi ta Zanussi crkne, bom kupila vsakega posebej. Prostora imam zdaj dovolj - za razliko od pred sedmimi leti. Aha, torej moj nasvet: boljše kombinirani pralno-sušilni, kot pa sploh brez sušilnega! Joj, pa še to! Pri kombiniranem lahko obstaja možnost sušenja takoj za pranjem, ki jo vklopiš z nastavitvijo časa. Enkrat sem prala zavese, pa mi je tamala vklopila čas sušenja in sem dobila ven samo eno ogabno zmečkano cunjo! Nikoli več jih nisem mogla zravnati. Permanentno so ostale zmečkane.

melitko  

član od: 5.4.2006

sporočila: 3

3. maj 2006 8:30

Glede vseh nasvetov sem se odločila za ločen nakup pralnega in sušilnega stroja. Pralni stroj sem vzela od Zanussi-ja sušilnega pa od Boscha-a. Mal sem seveda gledala tudi na obliko samo. In ta dva sta najbolj ustrezala. Tako vizualno, kot glede na funkcije, ki jih ponujata. Cenovno pa tudi kar zmerno :) Ko uporabim sporocim, kako sem zadovoljna z nakupom. Hvala vsem za nasvete LP melitko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti