Kako narediti rahel biskvit za torto??????

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

13. apr 2006 10:49

Jaz bi tudi rekla, da je kriv kakav.Presej ga v moko. Teka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. apr 2006 10:54

Ok,je par trikov in očitno jih večinoma že poznaš. Jaz delam malo drugače, če češ, lahko probaš, pa mogoče ti bo všeč: * sneg stepem ne čisto čisto trdo ampak na mehko trdo (soft peaks), ker se tako lažje vmeša v testo; v sneg dam par žlic hladne vode in ščepec soli, beljaki so direkt iz hladilnika; sneg zmešam najprej * rumenjake s sladkorjem (in vanili sladkorjem) stepam da so čisto beli in penasti DO TRENUTKA, ko vmešam ostale stvari not; ne jih zmešat, pa pustit stat 5 minut, ker se bojo posedli (na dnu bojo bolj gosti, kar ni v redu); tudi rumenjakom navadno dodam par žlic vode, da se lepše spenijo * nikakor ne vmešam kakava v rumenjake, ampak ga zmešam skup z moko in pecilnim praškom, če pa želim posebej rahel biskvit, pa vse to presejem na rumenjake, katerim sem dodala sneg (nisem pa še nič zmešala snega v rumenjake, samo not ga fliknem in moko čez) * jaz vmešam vso moko in sneg naenkrat, če delaš postopno, traja dlje, moraš več mešat in izgubiš več zraka, ki da tisto rahlost. In čim hitreje končaj to mešanje. Ampak kakor komu paše, predno ma kaka izkušena gospodinja napade;) Naredila sem gotovo že toliko tort kot kaka starejša predstavnica, pa so zelo rahle, tako da se ne mislim zagovarjat;) Če želiš, lahko probaš;) * za mešanje je najboljša tista kuhalnica z luknjo -pa nehaj mešat, ko boš mislila, da še ni dovolj zmešano, malo se zmeša še ko vliješ v pekač, itd... Nič hudega, če vidiš pol cm košček snega nekje:) * okrasitev je pa najboljša, kadar se hecaš;) Ne nič pričakovat in samo uživaj, pa bo super! Sicer pa jaz nisem mogla verjet, da je brizganje smetane ali maslene kreme tako zelo enostavna reč in da lahko pridejo taki lepi rezultati... Tudi ko sem naredila sladkorno maso, nisem mogla verjet, da je stvar tako zelo lahko oblikovat in da sploh ni nobenih problemov, razen, če jo želiš razvaljat na zelo tanko - za to pa zdaj delam poizkuse, kaj bi pomagalo;) Pa seveda kaj bi dala namesto toliko sladkorja, pa da bi bilo še vedno belo... Tu so mi izkušene in tudi profesionalne slaščičarke povedale, da je lepa torta eno, dobra pa drugo, da naj ne pričakujem, da bom dobila oboje v eni... Sicer se ne dam in bom probavala, saj mam še celo življenje časa za te hece, ampak ne pričakuj, da ti bo dobro namočen rahel biskvit stal v nekih 3D oblikah "za vikat" kot bi rekla lidka;) Ene stvari pač niso združljive... Lahko pa zelo lepo izgleda sadna ali čokoladna torat, ampak si omejen na sadje in rjavo barvo... V bazi imaš 3 moje recepte za biskvit: svetli biskvit, temni biskvit (s kakavom) in sadna torta, kjer je najbolj razložen postopek, kako zmašaš, da rata lepa rahla torta. Ti prilagam linke: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4499 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4487 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4498 Če hočeš, lahko prideš pacat k meni torto, samo jaz nisem neka avtoriteta;) Jaz mam samo rada torte, rada jih delam, jem, dajem, dobivam, gledam, poskušam, skratka, torte so zakon:) Veri

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

13. apr 2006 10:56

Ko delam biskvit dodam rumenjakom in sladkorju vedno toliko žlic tople vode kolikor je jajc.Penasto umešam dodam moko in za noževo konico pecilnega .MOKO obvezno presejem kar na penasto umešane rumenjake in dobro premešam.Nazadnje pa dodam trdo stepene beljake v katere predno začnem stepati dodam ščep soli .Ko dodamo beljake mešamo zelo previdno(počasi) in vedno v isto smer.Tako pripravljeno testo damo takoj v nameščen pekač in v že ogreto pečico. Pripravljeno testo nesme nikoli stati ,ker se teža moke vsede na dno in se zaradi tega tudi ne dvigne ko se peče. Moka pa se preseje zato da se zrahlja in stem ko jo sejemo ji dodamo dovolj zračnih mehurčkov ki so potrebni za rahljanje testa med peko .To velja za kakeršno koli pecivo. Bogomira Bogomira

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. apr 2006 11:02

Recept od marmeladke je klasika in mora uspeti. Moko presej s pol pecilnega praška. Mogoče delaš napako na koncu, ko vmešavaš moko s kuhalnico. Biskvitno maso vedno delam v mešalcu, preden dodam moko, ga izklopim in počasi (pa ne preveč) vmešavam moko kar z metlico, ker gre hitreje. S kuhlo moke ne moreš lepo vmešati. LP

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

13. apr 2006 11:43

Ja, pa tudi tole presejavanje moke mi nikoli ni šlo v račun. Sem že brala tukaj na forumu, da se to dela zato, da pride moka bolj rahla, pa moram priznat, da tega še nikoli nisem naredila, sem kar ignorirala. Naslednjič pa zagotovo bom!! Veri, jaz sem pa vedno mislila, da postopno vmešavanje moke pomeni, da vmešaš vsako žlico posebej. Samo potem je pa res tega mešanja precej. Mi je bil všeč stavek, da lepa in dobra torta nista nujno isti. Se zelo strinjam!! To velja tudi za druge stvari v življenju. hope

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti