Kam na dopust?

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

8. apr 2006 22:21

Z družino smo bili dvakrat na Korčuli in sicer v Lumbardi. Samo naselje je umirjeno, mesto v malem , vse dobiš, zvečer ob vikendih pa prepevajo prave dalmatinske . Imajo tudi odlično plažo Pržina. Voda je topla, plaža mivkasta, plača se samo parkirnina pa tudi dežja tam nimate nikoli. Vsaj tako pravijo domačini. Mi smo bili v privatnem apartmaju "pri Rokotu", kjer smo po zelo ugodnih cenah dobili polpenzion in sicer hrana je bila njihova tradicionalna. Postregli so nam tudi z vinom iz njihovih vinogradov in domačim olivnim oljem,..... So zelo preprosti in gostoljubni. Če bomo do poletja zamenjali avto, gremo sigurno spet tja. Pa še to. Kdor se rad potaplja imajo tam priznano potapljaško društvo.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. apr 2006 22:36

Jaz grem rada kamorkoli, povsod se imamo lepo in povsod najdem zabavne ljudi. Na Hrvaškem se imamo lepo, nekaterih nadutežev pač ne upoštevamo in jih s svojo dobro voljo še bolj razkurimo. Pa saj taki "virusi" se povsod najdejo (očitno tudi tukaj na forumu), le da smo na Hrvate malo bolj alergični, ker imajo morje, ki je bilo nekoč NAŠE. Sem pa kar veliko sveta videla, pa je Jadran res zakon. Samo prave kotičke je treba poiskati. Mi gremo letos: kakšen teden se bomo smukali okrog Soče, tam nam je vsako leto lepo, če je le dovolj toplo. spimo v kampu. Potem gremo na Hvar, ki ga obožujemo, pa Korčulo imamo tudi v planu, ker sem slišala, da je mestece fantastično. Plaže pa ne. Za prvi maj gremo na Sardinijo, v začetku julija pa z avtodomom v Skandinavijo. Zgleda kar veliko, ampak mi gremo večkrat po malem. Imamo sršene v riti. Imam pa predlog za Jerneja. Kaj če bi zbrisal Nolin zapis, ker je ne samo žaljiv do Mamamie, ampak tudi kazi forum. Saj namen tega foruma ni blatenje drugih, če imaš slab dan, kajne??!!?? V bistvu je zapis šele en dan gor, po moje bi ga bilo res treba umaknit. Kaj pravite drugi?? In Mamamia, Lahko noč vsem! jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. apr 2006 23:34

Drage moje, hvala za prijazne besede in za strpnost, da ste "odposlušale" moje dolgovezenje o družini, žlazah, otrocih, vmes sem celo uspela napisat tudi kaj o kulinariki, osnovnem namenu tega našega foruma. Je pač nekdo imel slab dan, jaz pa sem, hvala bogu, tiste sorte, da kar me ne ubije, me okrepi. Tu smo zato, da se družimo in izmenjujemo izkušnje, tu in tam si malo "podkurimo", med izkušnje pa sodijo tudi slabe. Kdo je komu kakšna, ve vsak sam zase. In tudi lahko izbiramo, kaj bomo brali in česa ne, katere debate se bomo udeližili in katere ne. In nikdar ne bom nikomur očitala, če bo o nečem pisal petkrat in po tri strani. Če me bo zanimalo, bom brala, če ne, preskočila. Ne vem samo, s čem sem Noli stopila na žulj, očitno sem ji z nečim. Ji pač "grem na jetra" - pa kaj potem? Jaz se imam na Kulinariki lepo in dokler me Jernej ne mahne z valjarjem, sem tu, z vami. Komur pa težim, pa lahko moje pisanje zelo elegantno, brez najmanjšega napora, lepo preskoči. Grem zdaj jaz lepo spat, , potem ko sem spekla pecivo z jagodno kremo z jogurtom (slika in recept sledita), pa "šaumrole", ki jih bom jutri napolnila s kremo. Nola, te povabim ....Mamamia mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. apr 2006 4:41

No, me zelo veseli, da ste se malo zbudile in zavrele. Da ni sam cuker, margarina pa jušne kocke. Saj se vse boljše počutite, ni res? No ta brca je bila za marec. Aprila pa na svidenje! nola

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

9. apr 2006 13:46

POZDRAV! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 09. apr 2006 13:46:49

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

9. apr 2006 19:59

Tudi jaz ne razumem teh Nolinih žalitev!Vprašanje na začetku foruma je bilo lepo zastavljeno...kaj ima s tem mamamia??? Sama sem prepotovala dobršen del sveta, živela 4 leta v Indoneziji, pa kasneje v Iraku, sedaj sem že 4 leta na Nizozemskem.... videla vsa svetovna morja...vendar PRAV NIČ NE zamenjam za Jadran in moje najlepše mesto na svetu: Pulo! Pula je za mene mesto z dušo, zaljubljena sem v areno, zlata vrata, tržnico, ribarnico, mornaršiko pokopališče, Gortanov zaliv, Valkane ....Narodni park Kamenjak na rtu Istre pa je tako zakon za mene!Kot rojeni mariborčanki je moje srce v Mariboru, vendar dušo pa imam v Puli... Lepo je potovati po svetu in videti daljne in ekzotične kraje, vendar je to za mene samo kratkotrajni užitek...s polnimi pljuči diham samo jadranski zrak...nobena palma ne more nadomestiti vonja borove šume.... Sicer pa povsod na svetu živijo slabi in dobri ljudje, doživljaš slabe in dobre stvari, kupuješ po nizkih in visokih cenah.... Letos Pule ne bom videla, ker greva z možem za mesec dni v Avstralijo (za manj se ne splača iti!) on pa si dva dopusta ne more privoščiti.Pa še ne vem, kako bom to vzdržala.... Lepo vas vse skupaj pozdravlja Nena Nena-morje

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

10. apr 2006 1:01

Mislim... brez besed! Med vikendom nisem bila nič na kul slo in ko sem zdaj videla temo "kam na morje", sem se vsa vesela lotila branja v upanju, da dobim kakšno "pametno" idejo za dopust... na koncu pa... Je že res da so okusi in okusi, mnenja in mnenja, ljudje in ljudje, ampak česa takega res nisem pričakovala... Ma pustmo stat k je bujši... morje: Zanima me, če je že bil kdo na Formenteri in kako je tam, kakšne so cene, plaže, je bolj masovni turizem,... kaj pa za študentski žep? ..V glavnem, čimveč informacij. Upam, da kdo kaj ve in da mi bo odgovoril. mamamia, js bi tudi to tvoje pecivo...mmmm, jagode...mi že diši! pozdravček vsem! teya84

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

10. apr 2006 8:09

Ali morda kdo ve, če je še kje na Jadranu takšna plaža, kot npr. v Makarski, vključno z borovci, pa ne takšna gneča. Ognjič

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

10. apr 2006 8:13

In tudi čisto morje spada zraven zgornjega vprašanja. Nola, jaz pa nimam rdeče cotke, ne se vame zagnat, danes je ponedeljek, stresen začetek novega delovnega tedna in bom "en tooollkk" začela jokat, da bo "ziher" tudi tebe zalilo Ognjič

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

10. apr 2006 8:17

Za letovanje se bom letos spet tako kot ponavadi odločila za kampiranje v hrvaški Istri in sicer na enem prečudovitem otoku v kampu Koversada. Tam mi je najbolj všeč zato, ker je veliko dreves za viseče mreže, šotor imaš lahko 10 m od morja ali še manj, na otoku pa avtomobili niso dovoljeni. Cene se mi zdijo sicer malo visoke (na sploh je Koversada eden najdražjih hrvaških kampov), vendar za svoj denar dobiš urejene sanitarije in, kar je še bolj pomembno, urejene goste - predvsem družinice in pari, kar pomeni nobenega razgrajanja, pijančevanja okrog šotorov ipd. Drugače pa so cene še vedno ugodne. Lani poleti sem imela priložnost 2 noči prebiti ob naši Kolpi, v dveh različnih kampih, in so se mi cene zdele kar pretirane, glede na to, kaj ti taki kampi nudijo. Daš še malo več, pa letuješ ob morju. S Hrvati do sedaj nisem imela nobenih slabih izkušenj, je pa res, da tudi nisem bila dosti v stiku z njimi - samo na mejnem prehodu, recepciji od kampa in občasno kaki restavraciji. LP, piščanec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti