Kam z rabljenimi oblačili?

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. apr 2006 10:06

In ja, kot sta povedali že ami in vanja - na rdečem križu NE ZAHTEVAJO NOBENEGA POTRDILA OD ČISTILNICE!!! Se boste pa strinjali, da z umazanimi ali strganimi oblačili nimajo koaj prida početi. Pomislite, da bi bili vi v socialni stiski, pa bi se obrnili po pomoč k njim in bi vam lahko ponudili le strgana ali umazana oblačila... Kako bi se počutili? Mogoče ponižani? Da vas imajo za norca? Na to sem pomislila sama. Saj čeprav v socialni stiski si človek res ne želi odpovedati še svojemu dostojanstvu. Torej kar korajžno, če boste kaj prenavljali svoje garderobe, če so vaši domači naveličani kakih svojih oblačil, čevljev, ki so sicer še čisto uporabni, če imate zalogo posteljnine za naslednje tri generacije in vam dela gužvo po omarah..... Malo preglejte in spakirajte za rdeči križ. Se vam zdi da delam reklamo? Niti ne, le (kot pravi moj predragi) "pomisli, da se kdaj sam znajdeš v taki situaciji". Pozdravček vsem tjas

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

5. apr 2006 10:26

bravo,tjas vemves

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

5. apr 2006 11:23

Po moje bi bilo res kar najbolje odpeljat k nekomu, so marsikje res veseli vsega kar dobijo. In se mi zdi da je tega več oz.l ni tako sramotno, če maš "stara" oblačila. Jaz sem bila vedno vesela, če smo kaj dobili, za odrasle ali otroke, in tudi ko sem dala naprej , nikoli ni nihče rekel ne. Lp smrkolina

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

5. apr 2006 13:23

Že skoraj dvajset let oblačila ipd. vozim na rdeči križ. Vse operem z mehčalcem, da diši, zlikam in sploh poskrbim, da se tisti, ki bo stvari dobil, ne bo počutil ponižanega. Tisto, kar je očitno iz mode, običajno predelam Pri čiščenju sem še posebej pozorna pri igračah. No, zadnja leta teh ni več... Tudi otroške opreme so zelo veseli... Se mi je že zgodilo, da sem dala oglas v Oglasnik, da podarim otroško opremo družini v stiski, pa se je javila oseba, ki se je pripeljala kar v športnem bemveju... Seveda ni bilo nič, je Karitas našla primernejšo.... Pozdravček vsem, ki ste odprtega srca! Vrana

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

5. apr 2006 14:12

Ko sva se s fantom preselila v hišo stare mame,je bilo v omarah še polno njenih oblačil sem sosedi ponudila da jih odpelje na dolenjsko kjer je doma,pa mi je odvrnila na zelo neradi vzamejo.Zato je potem nekaj romalo v smeti,nekaj pa na RK.Mislim da so prišla v prave roke.Sedaj me pa nekaj zanima -kam s plišastimi igračami??? Lep pozdravček andreja č.

surfinija  

član od: 9.6.2005

sporočila: 16

5. apr 2006 15:02

Pravkar sem zasledila, da igrače zbirajo na naslovu Beli obroč Slovenije, Mala ulica 8, Ljubljana, namenjene pa naj bi bile otrokom v varnih sobah. Vir:TTX TV Slo, str.707 surfinija Sporočilo je spremenil(a) surfinija dne 05. apr 2006 16:35:03

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

5. apr 2006 15:04

Jaz odvečne obleke podarim ljudem ki so v stiski,jih kar nekaj poznam,pa prav z veseljem vse sprejmejo.Če imam kaj viška podarim Karitasu,tam ni potrebno,da je zlikano ,samo,da je zašito in celo .To vem zasigurno,ker moja mami pomaga na Karitasu. Plišaste in ostale igrače ,pa če mi jh kdo prinese podarim vrtcu,jim za malčke,potem ko se vse to opere,prav pride. LP jelcy jelcy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti