Kam z rabljenimi oblačili?

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

tema odprta - 5. apr 2006 7:03 | ogledi: 3.940 | odgovori: 17

Z leti se mi je v omari nabralo cel kup majic, hlač, pulovarjev,..., ki jih ne nosim več.

Mogoče veste kam naj jih pošljem oz. poznate koga, ki jih potrebuje. Vse so ženska S številka.

Lep pozdrav,

Nataša

Temo je spremenil(a) n24 dne 05. apr 2006 07:04:20

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

5. apr 2006 7:06

Poskusi na Karitasu, tam vem , da vzamejo vse, od oblačil, pohištva, gospodinjske opreme.... Vsaj informacije imam take. Ali Rdeči križ. LP smrkolina

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

5. apr 2006 7:36

Ali kdo ve, kje je Karitas v Posavju? Tudi jaz imam goro oblačil, pa še nekaj pohištva in bi res rade volje oddala nekomu, ki to rabi. Z rdečim križem je po mojih izkušnjaš težje. Vse mora biti očiščeno, vsi gumbi prišiti, pa še (vsaj pri nas) sprejemajo le en dan dopoldan, ko sem jaz v službi.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

5. apr 2006 8:11

Povprašaj v najbližjem župnišču. Tina

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

5. apr 2006 8:13

n24 se pridružujem mnenju tortice vse mora biti čisto in če se ne motim moraš celo pokazati račun čistilnice.Torej ne velja da oblačila opereš doma.Potem ne vem če se to sploh splača in tudi veliko zavrnejo nazaj.Skratka oblačilo mora biti skoraj kot ko ga kupiš. mamazeljka

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

5. apr 2006 8:23

Jaz oblačila dajem v zabojnike Humana. V Domžalah je en tak kontejner, kamor enostavno vržeš v vrečko spakirana oblačila, čista seveda. Povseh aferah okrog Rdečega križa njim ne dajem nič več. Sweetie

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

5. apr 2006 8:33

Apolon bo sigurno vedela, kam s temi stvarmi. Pred časom je pisala o tem, da zbira stvari za dobrodelno akcijo. Lp stana

ami  

član od: 17.1.2006

sporočila: 132

5. apr 2006 9:30

Ravno ta teden je bila o tem tema na radiu in so zanikali da morajo biti oblačila očiščena v čistilnici. In tudi računa ni potrebno predložiti. Morajo biti le doma oprana. ami

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

5. apr 2006 9:56

Ja, točno - včeraj je bilo po TV, da ni res, da morajo biti oblačila očiščena v čistilnici! Jaz jih operem, priznam pa, da se mi jih ne da likat - jih le lepo zložim v vrečke. vanjatajnsek

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. apr 2006 10:00

n24 je napisal/a:
Z leti se mi je v omari nabralo cel kup majic, hlač, pulovarjev,..., ki jih ne nosim več. Mogoče veste kam naj jih pošljem oz. poznate koga, ki jih potrebuje. Vse so ženska S številka. Lep pozdrav, Nataša Temo je spremenil(a) n24 dne 05. apr 2006 07:04:20
Nataša, nič nisi povedala sicer s katerega konca si, ampak če si kje blizu Ljubljane, ravno ta teden ima ljubljanski rdeči križ akcijo v stilu počistite omare in zbirajo uporabna in čista (ne rabijo kakega potrdila od čistilnice, kot se je govorilo včasih) oblačila, čevlje, posteljnino, odeje.... za socialno ogrožene prebivalce Ljubljane in okoliških občin. Vse zbirajo v svojem humanitarnem centru na Viču (čisto na koncu tržaške pred obračališčem trole št. 6, na zadnji strani poslovnega centra, kjer je NLB banka in prodajalna Toyota). Oblačila zbirajo vsak dan od 7. do 19. ure, pravzaprav kar čez celo leto. Samo pozvoniš na vratih skladišča in ti pridejo odpret. Mogoče ta info pride prav še komu, ki bo te dni čistil omare in prevetril garderobo. Lep dan, tjas

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. apr 2006 10:00

Vsa leta že vozim oblačila, posodo in podobne reči v Prlekijo in Haloze in verjemite mi, še so ljudje, ki so potrebni pomoči in radi vzamejo vse, kar pripeljem. Sem že doživela, da so se otroci stepli za "vreče", ki sem jih pripeljala, zato zdaj vedno dam eni gospe, ki potem te stvari "pravično" razdeli. Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti