Steklokeramična plošča

rozika  

član od: 12.3.2006

sporočila: 24

5. apr 2006 21:01

Jaz sem letos tudi zamenjala plin za SK in moram reči, da mi ni čisto nič žal, čeprav sem bila v začetku zelo skeptična.Imela sem občutek, da bo šlo vse po štedilniku, plošče se ne bodo ohladile, zmanjšaš temperaturo pa še kar vre, vendar nič od tega ne drži.Takoj , ko zmanjšaš temperaturo se vretje zmanjša, nič ne gre čez lonec in tudi čiščenje je zelo enostavno. Malo čistila za SK ploščo in gobica ,pa je. Jaz SK ne zamenjam več za plin. Aha, pa še to, SK ni nič počasnejša od plina, morda še hitrejša. rozika

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

4. maj 2006 17:01

Pod neko drugo temo, v zvezi s steklokeramiko, sem že objavila, da smo v soboto "zalaufali" našo novo kombinacijo steklokeramike in indukcije. Prvi vtisi so zelo dobri. Se pa porajajo različna vprašanja, kot npr. kako se vam zdi cvrtje krompirja (pomes frites) na tej plošči. Jaz sem danes le pripravila, mož pa je dokončal kosilo in dejal je, da se krompir ni najlepše cvrl. Kakšne so vaše izkušnje?? To jemo sicer le parkrat na leto, pa vseeno. Potem me zanima tudi s katerim čistilom za SK ste najbolj zadovoljne. Za danes dovolj, nova vprašanja prav gotovo sledijo...... in seveda vesela bom slehernega nasveta. Lep dan vsem skupaj!!! MALC

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

4. maj 2006 17:15

Če si krompir cvrla na steklo-keramiki (indukcije nimam), bi se ti moral speči čisto lepo. Je pa res, da morda malce bolj dolgo traja, da se olje res dobro ogreje, verjetno dalj časa kot na plinu. Jaz samo pustim, da je olje res dovolj vroče in potem pustim ploščo na max. temperaturi ves čas, ko se pomfri peče. Kar se pa čistila tiče sem mamino ploščo ves čas čistila z Mr. Muscolo čistilom za steklokeramične plošče, sedaj ko imam pa svojo, jo pa čistim s čistilom Dr. Beckmann (sem ga kupila v sparu), ker ima še dodatek jojobe in se po čisčenju plošča res noro sveti. Lp, polona Sporočilo je spremenil(a) lonygirl dne 04. maj 2006 17:17:54

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

4. maj 2006 17:20

Malc, nam se pomfrit vedno lepo speče na Sk, celo zmanjšam z devet na sedem. Je pa res, da vedno najprej segrejem posodo, šele potem, ko je ta vroča, vlijem vanjo olje, počakam, da se segreje še to, in potem dam krompir. Ampak ga res zelo redko pečem v olju, že dalj časa ga namreč pečem v pečici. Je bolj zdravo - nič dodatnega olja, hrusta pa prav tako kot ocvrt v maščobi, in za konec še kuhinja, kljub močni napi - nič ne vonja po olju. No, pa smo od Sk prišlo do pekepomfrija. Bolje da utihnem, kdo ve, kam me bo zaneslo....Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti