Steklokeramična plošča

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

4. apr 2006 16:07

Steklokeramika je super! Sploh, če si omisliš 2 indukcijska kuhališča. Mi smo po dolgih letih uporabe plina v soboto skuhali naše prvo kosilo v novi kuhinji in smo navdušeni. Kar se tiče indukcije sem bila jaz najprej precej skeptična, še posebej zato, ker mi ni čisto nič dišalo dati v uporabo novo posodo (ki sem jo sicer imela na "lagerju" od lanskega leta - WMF na točke). Torej dosej smo 14 let kuhali v Zepterju in še par teflonskih ponev in to mi je čisto zadoščalo. Pa še prostora nimamo prav veliko. Pa je prodajalka v trgovini bolj moža kot mene prepričala, da je indukcija tisto ta pravo. In sedaj sem ji stokrat hvaležna, ker je indukcija res še hitrejša od plina in na navadnih SK kuhamo samo, ko na indukciji zmanjka prostora ali pa posod. Sicer pa že od sobote vsi čepimo ves čas v kuhinji in vzdihujemo kako je lepo in spoh in oh... Uživamo. mojka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

4. apr 2006 16:55

Tudi pri nas smo že nabavili SK ploščo z dvemi indukcijskimi kuhališči (Gorenje) s tem, da lepo zapakirana čaka na novo kuhinjo. Trenutno imam le tri posode, ki bodo primerne za indukcijo, poskrbeti moram še vsaj za eno večjo visoko ponev ter primerno posodo za kuhanje kave. Ko bo kuhinja "spedenana", bom brez vsake sentimentalnosti pometala stare posode v smeti (vsaj sedaj tako mislim) ali pa jih bom mogoče komu oddala. Lep sončen dan želim vsem skupaj!! MALC

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

4. apr 2006 18:06

Ma ne vem, meni je plin še vedno zakon - za kuhanje - kar se tiče čiščenja ne. Nikakor se ne morem navaditi na steklokeramično, ker ko preklopiš se temperatura še nekaj časa ne spremeni in nikakor ne morem pogruntat optimalne temperature - sem že parkrat skoraj kaj zažgala. Navajena sem na plin kjer temp. lažje reguliraš... ivonja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. apr 2006 8:23

Mamamia, zepter se ni upognil. Dno že v osnovi ni ravno, ker ima na sredini krog, ki je malo dvignjen. Posoda je stara že enih 15 let, ne vem, lahko da novejši modeli tega več nimajo. V bistvu imam samo jaz tak občutek, da kuham počasneje v posodah, ki se ne prilegajo popolnoma. In zepter tu ni največji problem. Probleme imam s starimi Emo piskri, tistimi ta velikimi, kadar kuham za v skrinjo. Tisti pa res niso ravni. In nekatere zdelane Tefalove ponve (sem nabavila nove). Verjetno je pa tudi res, da je stekloker. plošča počasnejša od plina, kdo ve... Vsekakor je ne zamenjam, ker čiščenje odtehta vse. jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

5. apr 2006 10:32

Aha, zdaj mi je jasno. Res nisem vedela, da je dno že upognjeno. Glede hirosti pa - kaže, da imam jaz neko steklokeramiko (Gorenje) "z napako". Mislim takšno, da so plošče hitre ko sam vrag. Primerjam z maminim Aristonom, pa z Boshem od svakinje, pa s taščino neko italijansko firmo in pri vseh gre res počasneje, pri meni pa ta Gorenje kuri ko blesav. Sicer steklokermaike že zaradi čiščenja ne menjam za plin, če pa pomislim še na kvaliteto kuhanja - veliko bolj enakomerno se vse kuha, sploh jedi, ki morajo dalj časa po malem brbotati, potem pa sploh ostanem pri tem. Pri plinu, kolikor da ima prednosti, pa je vendarle na sredini vedno nekoliko višja temperatura kot na robu posode. Pa saj ni pomembno, jaz sem se na steklokermaiko hiro navadila in mi je zdaj veliko lepše kuhati kot prej. Mamamia mamamia

brigitaom  

član od: 16.12.2005

sporočila: 9

5. apr 2006 14:28

Ali mi lahko razložite kako deluje indukcijsko kuhališče? To ne poznam. LP brigitaom

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

5. apr 2006 14:43

Principa ne poznam, vem le to, da se ogreva točno toliko površine, kot je dno posode. In da ni primerna vsaka posoda, ampak da mora biti prirejena za indukcijski štedilnik. Te kvalitetnejše (na primer beka, Zepter, AMC itd,) so večinoma že narejene tudi za uporabo na idnukcijskem štedilniku. Sicer pa na dnu posode piše, če je za ta namen. Moj naslednji štedilnik je definitivno kominacija indukcije in steklokeramike, posodo namreč že imam, vsaj za prvo silo. Mamamia mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

5. apr 2006 16:06

Mislim da je laična razlaga indukcije magnetno delovanje. Zato se tudi dno posode testira z magnetkom. Pa tudi če daš roko na indukcijsko ploščo tega ne bo zaznala kot kovino in se ne bo segrela. Vsaj tako jaz razumem, priznam pa da se mi ne da it iskat na internet... lp, Marija

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

5. apr 2006 16:26

Jaz imam sedaj kak mesec in pol pol steklokeramiko in pol indukcijo. Ce mi je cesa zal, mi je tega, da nimam vseh stirih plosc indukcijskih, saj grelec reagira v trenutku, ko znizas gretje, ce das na najvisjo stopnjo, ti liter vode zavre... ne vem... v minuti in pol ali nekaj takega. Indukcijska plosca greje le v "sodelovanju" (prosim, nisem strokovnjak) z ustrezno posodo, ki mora biti zelezna ali pa mora imeti v inoksu poseben sloj, ki deluje na magnet. Vecina "ta drage" posode je ze indukcijske, ne pa vsa, zato poglej na dno, na oznake. Od cenejse pa mislim, da na indukcijo deluje emajlirana EMO posoda. Kakorkoli ze: ce se ti magnetek prilepi na dno lonca, bo tudi na indukcijski plosci delal. Aja... Tefal - ce ni posebej deklariran, da je za indukcijo, ne deluje, ker je v osnovi aluminij, ki pac ne deluje na magnet. Plosca greje samo tam, kjer je postavljen lonec, kar pomeni, da tisti del grelne plosce, ki ni pokrit z loncem, ni vroc. In res lahko tam drzis prst, pa te ne bo speklo. In zakaj sem izbrala 2+2: ker sem primorka in brez "kafetjere" ne morem, prava aluminijasta kafetjera pa na indukciji ne dela. Glede ciscenja... mi SK ni prevec vsec, ker se na crni gladki povrsini vse vidi... vse pikice, vse lise od malce umazane krpe... vse. Ce bi imela mestni plin in ne plinske jeklenke, bi verjetno ob ponovnem nakupu vzela spet plin.

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

5. apr 2006 19:08

Kakšna pa je uporaba elektrike pri indukciji (recimo v primerjavi s sk)? Sploh pa je pri nas elektrika zelo draga (ne živim v Sloveniji) in imam vsakič slabo vest ko kaj pečem v električni pečici. Najraje bi šla spet na plin... Lp, Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti