Priprava kač ?

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

12. mar 2006 9:34

juhica sploh ne jem živali ki NISO bile povožene na cesti pa lep pozdrav pa brez zamere. ursa40

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

12. mar 2006 9:35

O tem sem že pisala, vendar že nekaj nazaj. V knjižnjici sem si sposodila knjigo - Prehrana na Goriškem ( vsaj približen je ta naslov ) in je prav lepo opisan postopek priprave mačke. Mislim da iz področja Kanala. Med vojno to ni bilo čisto nič nenavadnega, če si le do mačka prišel....... Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

12. mar 2006 9:56

Ko smo že pri živih živalih - kaj pa tisti običaj Japoncev (mislm, da gre za njih, mord pa tudi za kakšne druge poševnookce), da jedo surove možgane opic, dirketno iz glave, ko jim zgornji del lobanje samo odrežejo? Podrobnosti sicer ne poznam, a stric, bančnik, je to doživel kot eksluzivno ponudbo... Tiste korejske hobotnice ali pa naši jastogi in rakovice, ki jih žive dajemo v piskre) so mala malica proti temu...Mamamia mamamia

robi  

član od: 12.1.2006

sporočila: 7

21. mar 2006 12:01

[citat=--matjaž--]Terlikar prav imaš. Mucek lepo pripravljen je kot zajček - le po parih kosteh se razlikuje. kuža v golažu je podobeh kot srna, če je le kakšen hrt ali labrador. No teh reči še nisem probal, pa me tud ne vlečejo. je pa seveda vse bek: bikovi prašniki, žabji kraki, polži, ki so v rižoti čisto podobni kokošjim želodčkom!!!!, Na vse zadnje smo pa res eni požeruhi, na furežu iz črev stisnemo drek, jih operemo, nafilamo z rižem krvjo in mesom, pa ham po krvavicah - a te us.. čreve se vam pa ne gravžajo če je v njih mesek lepo prekajen pa posušen. Bolje da neham, da ne bom drugi šum.... Se čisto strinjam s tebojcitat] robi

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

21. mar 2006 12:38

Ja, dobro je povedal Matjaž. Ampak, da mi ne bi v Peklu kdo kaj s kačami šaril. Takoj odpovem udeležbo! LP Dolores

robi  

član od: 12.1.2006

sporočila: 7

21. mar 2006 12:58

Ko sem odpru temo o kačah nisem stem mislil , da bi jih zdaj kar pobijal in jedli,ampak samo glede priprave me je zanimal,če kdo kaj ve okrog tega,zaradi moje splošne razgledanosti.Sicer pa je kač poleti več kot dovolj za tiste ki bi jih radi poskusili,brez skrbi nebi jih iztrebili.Po celi Sloveniji jih je dovolj,nekateri imajo z njimi cele vojne,po več let skupaj,da na lastnih dvoriščih ,poleti,ne morejo napraviti brezskrbnega koraka.Po več deset jih pobijejo na dan,samo da jih ne pojedo,ampak zavržejo. Sicer pa nikoli ne veš "kje te sreča čaka" in bi v primeru sile ,vsak jedel jedel še marsikaj drugega kot pa kače.Malo se spomnite Filma ŽIVI ,posneto po resničnih dogodkih (letalska nesreča v Andih pa te stvari).Ko ti gre enkrat za preživetje,se ti tud "mozak"mal okrog obrne in zgubiš vse predsodke,samo gledaš da preživiš.Takrat je pa le dobro vedeti,med drugim tudi to,kako se pripravi kača,če bi padli na tako območje in bi jo slučajno meli šanso ujeti.Veliko je izpeljevank pregovorov,mogoče pa bi ta v takem primeru sodil sem. Bolje kača v roki kot pujs na strehi. Pa brez zamere lp Robi robi

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

21. mar 2006 21:41

Takole enostavno smo v mladih časih pripravljali kače: kačo oguliš in očistiš. Ostane le bela hrbtenična kost z mesom. To kost narežeš na pribl. 5 cm dolge kose, posoliš in spečeš v ponvi na malo olja. Kače - jedli smo gože - imajo zelo okusno, nežno belo meso. Mislim, da bi se jih dalo tudi panirati. Priloga je bila takrat le kruh. Prileglo pa bi se vse tisto, kar npr.dodamo ribam (tržaška omaka itd.) Pa dober tek!

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. mar 2006 21:46

Robi, če ti rad ješ kače, izvoli in pridi poleti k nam, bom prav vesela, če boš kakšno pospravil. Se jih namreč full bojim, čeprav niso kače tega krive... jasna

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. mar 2006 8:55

Župca, pa ti se hecaš. Mi v mladih letih dlje kot do krompirja in kostanja v žerjavci nismo prišli. Lp Dolores

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

22. mar 2006 9:06

Župca, oprosti, jaz bi raje ostala pri župci. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti