Priprava kač ?

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

9. mar 2006 19:04

ursa40.. a ti pa ješ še žive živali? juhica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

9. mar 2006 19:30

Elaphus, tako je bilo slišati za en lokal s hitro prehrano v Zagorju. Saj ne trdim, da jeste mačke in pse, bog ne daj, vprašala sem samo, če kdo o tem kaj ve. Hotela sem se namreč prepričati, če je to spet en larifari. Pa brez zemere. Lep dan vam želim

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. mar 2006 20:52

Jaz bi kar rekla, da je to verjetno en larifari. Saj veste, kaj se da vse slišati in "zvedeti". LP cervus

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

9. mar 2006 21:35

Jaz bi rekla da pojem vse,jedla sem polže in žabje krake.Polži nič posebnega, kot kakšen žvečilni, tista omakca ki je bila zraven je bila pa zelo dobra.Žabji kraki so mi pa zelo okusni.Mislim da bi kače jedla samo v primeru da bi jo dobila v kakšni restavraciji zelo lepo in okusno pripravljeno,samo ne narezano na kolobarje,ker potem bi preveč mislila na to kar jem... Teka

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

10. mar 2006 8:50

Nekdo je prej na tej temi omenil živo hrano. Precej bizarna zanimivost prihaja iz južne Koreje. Tam obstaja tradicija jedenja živih mladih hobotnic. Jed, če ji sploh lahko rečemo jed, se imenuje san nakchi, kar pomeni živa hobotnica. Mlade hobotnice postrežejo še žive na krožniku ter jim odtrgajo ali odrežejo lovke. Lovke namreč še nekaj časa potem, ko so odrezane migajo zaradi dejavnosti njihovih živčnih centrov. Poleg običajno ponudijo sezamovo olje, olje z čilijem ali neko drugo omako, ker samo meso nima nekega posebnega okusa. Pri poskušanju te jedi je potrebna previdnost. Domnevno se vsako leto zgodi nekaj smrtnih primerov, ko se jedci zadušijo z lovkami odgrizenimi s še žive živali. Do zadušitve pride, ker so seski in mišice še vedno aktivni in se lahko zgodi, da se primejo za notranjost ustne votline ali žrelnico. Pri nas je takšen način uporabe hobotnice zagotovo moralno sporen, v južni Koreji pa velja za delikateso. Miroslav Vulović

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. mar 2006 7:54

elaphus je napisal/a:
Jaz bi kar rekla, da je to verjetno en larifari. Saj veste, kaj se da vse slišati in "zvedeti". LP cervus
Ma ne vem če je larifari. Jaz sem na tem koncu doma, moje mačke ni že dva dni. (joke) ežoj

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

11. mar 2006 17:59

zanima me samo, kje dobijo te penise? (nagravžno) pppp

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

11. mar 2006 18:54

Mislim, da smo pri nas v Sloveniji zaenkrat še normalni, da kaj takega še ne bomo dali na krožnik. miia

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

11. mar 2006 19:58

sarabande je napisal/a:
Nekdo je prej na tej temi omenil živo hrano. Precej bizarna zanimivost prihaja iz južne Koreje. Tam obstaja tradicija jedenja živih mladih hobotnic. Jed, če ji sploh lahko rečemo jed, se imenuje san nakchi, kar pomeni živa hobotnica. Mlade hobotnice postrežejo še žive na krožniku ter jim odtrgajo ali odrežejo lovke. Lovke namreč še nekaj časa potem, ko so odrezane migajo zaradi dejavnosti njihovih živčnih centrov. Poleg običajno ponudijo sezamovo olje, olje z čilijem ali neko drugo omako, ker samo meso nima nekega posebnega okusa. Pri poskušanju te jedi je potrebna previdnost. Domnevno se vsako leto zgodi nekaj smrtnih primerov, ko se jedci zadušijo z lovkami odgrizenimi s še žive živali. Do zadušitve pride, ker so seski in mišice še vedno aktivni in se lahko zgodi, da se primejo za notranjost ustne votline ali žrelnico. Pri nas je takšen način uporabe hobotnice zagotovo moralno sporen, v južni Koreji pa velja za delikateso. Miroslav Vulović
Ravno to sem nekaj časa nazaj gledala na TV-ju....meni je postalo slabo in sem kar hitro prestavila na drug kanal. Ampak njim je to nekaj čisto naravnega. Samo malo pomislite, kako se moramo mi zdeti Indijcem "čudni" da jemo njihove svete živali-krave. Oni bi pa raje od lakote umrli, kot da bi ji kaj naredili. Smo pač vzgojeni na različnih koncih sveta in v različnih kulturah. maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 11. mar 2006 19:59:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti