Zelišča

neznan uporabnik
tema odprta - 24. okt 2001 19:39 | ogledi: 3.734 | odgovori: 11

Zanimajo me zelišča za krepitev občutljivih dlesni.

Beti

neznan uporabnik

25. okt 2001 8:58

Izpiranje z žajbljevim čajem večkrat na dan!! Preverjeno deluje. lep pozdrav kaja

neznan uporabnik

25. okt 2001 8:59

Beti, pomaga žajbelj. S čajem iz žajblja si spiraš usta in grgraš (proti vnetem grlu). Najbolj enostavna varianta za krepitev dlesni in proti zobni gnilobi je slana voda. V kozarec vode daš žličko soli in narediš enako kot pri žajblju. Lep pozdrav!

maak  

član od: 5.12.2002

sporočila: 11

21. jan 2003 13:57

Uredništvo bi vprašal ali je mogoče sprožiti kakšno akcijo, da bi se v naših trgovskih centrih dobilo tudi šopke zelenega koperca, kar v tujini ni problem. Lep pozdrav Tone! Tone Kovič

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

21. jan 2003 14:12

se pridružujem maak-u.Nasploh so sveža zelišča problem, vsaj v Celju. So pa odlična za izboljšati in spremeniti okus, nekateri jedi so prav oplemenitene s pravimi zelišči. lp violeta

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

21. jan 2003 17:33

Tone, nismo še tako daleč, da bi imeli takšno "težo" da bi kaj takega speljali, ostati nameravamo zaenkrat pri tem kar smo - intarnetni servis. Mogoče pa bomo zaradi svoje obiskanosti vzpodbudili kakšnega trgovca, da bo opazil luknjo na tržišču. LP Bojan

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. dec 2004 12:19

Jaz sem vesela, da lahko zdaj kupim koriander v lončku in ga gojim doma. Koperc pa pri nas tudi divje raste - spulite eno rastlinico in če boste doma lepo skrbeli zanjo, se bo hitro razbohotila:) lahko mi verjamete - doštudirala in še študiram biologijo, delala sem pa tudi kot cvetličarka. samo pazite, da boste zbrali pravo rastlino - kobulnice so si namreč zelo podobne med sabo. Najlažje se je orientirat po vonju in rumenih cvetovih, malo pa knjige pomagajo ali kaka botaničarka:) Za bolj eksotične začimbe je večji problem, saj semena nimajo vedno ravno dobre kaljivosti (npr. koriander iz kupljenih semen slabo kali). Nekaj jih lahko dobite baje v centru Hare Krišna - ne vem pa kje je, nekje v Lj, mislim da v Šiški. Iz njihovih semen se da tudi vzgojit rastlinice za sveže začimbe. Domače, mogoče tudi koperc pa najdete v Vrtnem centru Kalia ali v kaki drugi vrtnariji. Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 02. dec 2004 12:22:34

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

2. dec 2004 14:10

JAZ SEM PO NASVETU SOSEDE KUPILA V LEKARNI PARAGIN IN ZELO POMAGA.JE PA 1000 TOLARJEV.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

2. dec 2004 16:25

Jaz pa še vedno iščem muškatni cvet. Kdo ve, če ga kje na koroškem imajo? Lp Ps. Veri a s ti tud na biologiji? juhica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. dec 2004 16:05

Jp, ti tudi?:) Lepo, da se povsod najdemo:) Od 9 orientalskih plesalk, smo tut 4 biologinje:) Kateri letnik si? Za muškatni cvet pa ne vem - si že probala Bioto v Šiški in Kalček in Zrno do Zrna na Trubarjevi? Pa mamice na tržnici, če kaj vejo? Ali pa Matik (zraven Bavarca)? Za koroško pa nimam pojma - nabavi, ko prideš v Lj. na vaje:) Veri

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

3. dec 2004 19:02

Diplomo pa 2 izpita bi še morala skup spacat.... lete pa tečejo...Pa tud v LJ nisem bla že sto let... lp juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti