Možnar za drobljenje začimb

senta5  

član od: 27.9.2005

sporočila: 8

tema odprta - 24. feb 2006 11:23 | ogledi: 8.620 | odgovori: 13

Zanima me,ali kdo uporablja možnar za drobljenje začimb,kateri je boljši-lesen ali keramičen in kje se ga da najugodneje dobiti?Pa še nekaj.V Merkurju sem zasledila posebne,zelo lepe lončke za gojenje začimb-mislim,da tri ali štiri različne začimbe v enem lončku-,pa me zanima,ali ima kdo izkušnje z gojenjem svežih začimb v takšnih lončkih.Se obnese?

senta5

oca  

član od: 1.2.2006

sporočila: 1

24. feb 2006 11:45

Jaz že nekaj časa uporabljam možnar, ampak iz granita. Takšno je tudi tolkalo. Sem imel prej lesenega, pa je uporaben samo za v izložbo, če je lepo narejen. Z granitnim pa sem nadvse zadovoljen. Kupil sem ga v Merkurju za okrog 5000 SIT. Če bi še enkrat, bi kupil malo večjega. Andrej oca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. feb 2006 12:36

Moj možnar je tudi graniten in ker je bil darilo za rojstni dan žal ne vem kje je bil kupljen. Žal ga čisto premalo uporabljam, ker ga preprosto nisem navajena uporabljati. Ponavadi kupim tudi kar začimbe z mlinčkom tako da tudi ne pride kar dosti v poštev. Jaz lesenega ne bi nabavljala ker se po moje preveč navzame okusov in vonjev, če pa je s čim premazan oz. impregninran pa po moje tudi ni prav dobro. S svežimi začimbami v lončku je pa po mojih izkušnjah tako - preizkusila sem le baziliko, ki je bila praktično čisto anemična, samo malo je dišala, okusa nobenega, stebelca krhka, v glavnem prav uboga je bila in je komaj preživela zimo na okenski polici. Nisem je imela srca vreči stran in sem jo, ko se je otoplilo presadila na vrt. Tam mi je vrnila čez poletje vso skrb dano čez zimo. Ni za primerjat. Tako da - bolj za izhod v sili, sicer je pomoje bolje poleti zmrzniti sveža zelišča (nasekljano v ledenih kockah ali na pladnju pa potem zmrznjeno zdrobljeno) in jih imeti v skrinji. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

24. feb 2006 13:13

lesen možnar je samo za okras, funkcionalen pa ni; lahko kamnitega (marmor, granit, ...), če maš pa preveč dnarja, si pa omisli ahatno terilnico; super zadevca, samo ma eno pomanjkljivost: ne smeš je pomivat z vodo, ker jo nataplja, ampak z etanolom (šnops al pa kačja slina) LP Drejček

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

24. feb 2006 13:24

Če že planirate kupiti možnar, se splača poiskati kvalitetnega, se pravi takšnega iz granita ali marmorja. Ne bo vam žal. Kot so že predhodniki zapisali, bo leseni samo za okras, keramičen pa ni dovolj trd. Jaz sem svojega kupil v Sanolaborjevi trgovini v City Parku pred dvema letoma. Miroslav Vulović

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

24. feb 2006 13:26

Tudi v Intersparu jih večkrat imajo, mislim možnarje iz granita. riba-ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. feb 2006 14:20

Jaz imam lončen začimbni lonec in se obnese, fajn pa je, da kupiš zemljo za zelišča ali pa vzameš pognojeno zemljo z vrta (ne tiste za lončnice). V njem sem imela lani rožmarin (je še zmeraj pri sebi), baziliko, timijan, drobnjak, origano in majaron. Edino koriander se mi v njem ni obnesel. Loni Makaroni

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. feb 2006 14:33

Jaz si brez moznarja ne znam predstavljati mojega nacina kuhanja, pri meni je v dnevni uporabi!Imam marmornatega, se super pomiva in ne ohranja vonja od prejsnje uporabe.Vse zacimbe si dnevno sveze stolcem.Ce mesam ob zacimbah se olje, moznar operem v pomivalnem stroju, drugace pa kar na roko! Nena Nena-morje

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. feb 2006 15:37

Ker smo pri nas "od foha" bi se reklo, si dovolim čisto majhno priporočilo tistim, ki možnarja še nimajo. Kupite si granitnega in ne marmornega, niti ne lesenega. Marmor sicer kar nekaj časa zdrži lepo, ko pa ga uporabljate, perete z detergentom in še kaj, postane hrapav in zelo vpija vse kar mu daste. Graniten vam bo ostal kot nov, lepo poliran, dokler ga mehansko ne poškodujete in čisto razbijete. Pa še takrat se ga s pravim lepilom da spravit skupaj. Z lesenim pa tako vemo kako je. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. feb 2006 15:47

Hja, jaz imam lesenega. Kupila sva ga na Kubi za 600 sit, potem sva ugotovila, da so tu ravno toliko pri Ribnčanu:) Ne bi rekla, da ni uporaben, je pa res, da lahko v njem melješ oz. treš le suhe začimbe (koriander, kumina, groba sol, poper, janež,...) in za to ga tudi imava. Seveda si želim tudi enega pravega, za delat recimo pesto, ki ga v lesenem recimo ne moreš, ampak ni pa, da bi bil samo za okras, vsaj pri nama ne... Veri

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

24. feb 2006 16:03

Moj je pa medeninast, masiven, odlično se obnese, nabavil sem ga pa v antikvariatu - hkrati ga imam tudi za okras. dolenjcek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti