Kremne juhe

neznan uporabnik
tema odprta - 17. okt 2001 19:16 | ogledi: 7.080 | odgovori: 6

Že pred časom sem si želela, da bi mi posredovali kakšne recepte za kremne juhe, pa ni bilo velikega odziva. Zdaj vas naprošam še enkrat, da malo pobrskate med svojimi zbirkami receptov. Posebej si želim recepta za fižolovo, špinačno, ... kremno juho. Vesela bi bila tudi kakršnihkoli predlogov za mineštre.

Hvala in lp,

Beti

neznan uporabnik

17. okt 2001 20:54

En sila preprost recept za fižolovo juho: V električnem mešalniku "zmiksamo" kuhan rjav fižol iz konzerve, in sicer skupaj z "vodo", v kateri je bil vložen. Prelijemo v lonec in zalijemo z (navadno) vodo (po občutku), dodamo lovorov list in jušno kocko ter zavremo. Medtem posebej skuhamo olupljen in na koščke narezan krompir (ali testenine) ter ga nato dodamo juhi. Popramo, solimo, malo okisamo in postrežemo. Juha je pripravljena približno v enakem času kot tista iz vrečke, le da je mnogo bolj okusna. maja

neznan uporabnik

18. okt 2001 7:21

Vsako zelenjavo juho lahko narediš kremno. Vsebina je običajna . Ko je zelenjava dovolj kuhana jo samo zmiksam z paličnim mešalnikom. Pred miksanjem lahko vzamete malo zelenjave stran in jo potem date v juho nazaj, da je malo koščkov zelenjave še vidnih. Tako delam cvetačno juho,brokolno,kolerabično,porovo ,špinačno in še in še. Preden začnem miksati dodam še kakšno žlico kisle smetane.

neznan uporabnik

18. okt 2001 11:14

Fižolova juha Prejšnji večer namočen fižol pristavimo v sveži vodi in kuhamo do mehkega (solimo čisto na koncu). Fižol odlijem, vodo v kateri se je kuhal shranim. Fižol potem s tlačilko pretlačim skozi grobo cedilo ( v tem primeru je brez drobcev lupin in juha lažje prebavljiva)ali pa spasiram s pasirko, ki pa seveda zmelje cel fižol. Da gre lažje skozi cedilo zalivam z vodo v kateri se je fižol kuhal (v bistvu splakujem). Fižolovo kremo-juho potem pristavim na štedilnik, dodam jušno kocko, malo paradižnikove mezge, malo sojine omake, ter strt česen. Pustim da prevre. Ločeno pripravim zelo svetlo prežganje (ni nujno) in ga dodam v juho. Pred serviranjem dodam še tanke jušne rezance in pustim, da se v juhi skuhajo. Po potrebi še dosolim in popram. Juha je dobra, če ji dodamo res dosti česna (3-4 stroke). Se pa potem, ko se ohladi zelo zgosti, tako da jo je za ev. pogrevanje potrebno zalivati. Nisem še delala juhe iz konzerviranega fižola (čeprav ga sicer zelo veliko uporabljam), ker se mi zdi da nekako to ni to. To je tudi razlog, da je pri nas fižolova juha redko na mizi (čas). Zraven običajno naredim le palačinke ali "šmorn". Kar pa se tiče ostalih juh se mi zdi, da sem nekoč že pisala recept za porovo/šampinjonovo kremno juho - Beti malo pobrskajte po starih temah. Lp Tinca

neznan uporabnik

19. okt 2001 8:06

Špinačna kremna juha 40 - 50 dkg špinače maščoba 2 dkg moke strok česna 1/2 l mleka 1 1/2 l juhe - lahko iz kocke 2 - 3 žlice kisle smetane sol, poper, muškatni orešček Špinačo najprej skuhamo (cca 5 minut) v osoljenem kropu. Kuhano špinačo malo odcedimo (vodo pa prihranimo za zalivanje) ter jo s paličnim mešalnikom zmiksamo. V kozici na segreti maščobi naredimo svetlo prežganje, dodamo strt česen in takoj zalijemo z mlekom in z juho, primešamo špinačo in pustimo, da prevre, dosolimo, popramo, dodamo muškatni orešček in kislo smetano. Po potrebi dolijemo prihranjeno vodo, v kateri se je špinača kuhala. Juhi lahko primešamo tudi nekaj kuhanega riža.

neznan uporabnik

2. nov 2001 21:31

[font=Verdana]Cvetačna juha Zadeva je izredno dobra. Cvetačo narežeš na koščke, jo skuhaš v mešanici vode in mleka, seveda zadevo soliš. Ko je kuhana, jo s paličnim mešalcem zmiksaš, da dobiš kremno juho in začiniš z začimbo Garam Masala. Druga varianta pa je (tudi nadizvrstna), da v gotovo kremno osnovo vliješ 2 žlici sherryja in dodaš par rakovih repkov - pokuhaš in zadeva je fertik.

neznan uporabnik

9. nov 2001 14:06

Podobno kot fižolovo juho, lahko pripravimo juho iz drugih stročnic, npr. iz čičerike in leče. Meni je ljubša juha brez prežganja. Če je osnova iz pasirane stročnice, je to že dovolj gosto. Za "zakuho" pa namesto rezancev uporabljan razno zelenjavo: cela zrna stročnice, iz katere je narejena osnova ali na tanke paličice narezan korenček, (zelena) kolerabica, gomolj zelene ... Polona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti