Želodčne težave

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

7. jul 2013 14:20

Zanima me,če ima kdo doma tablete Venter in jih več ne potrebuje. Na gastroskopiji sem dobila recept zanje vendar so mi v lekarni rekli,da jih že skoraj 1 leto ni več na zalogi. Imam hude težave z želodcem, ker mi preveč žolčne kisline zateka v želodec in mi povzroča stalno vnetje in polipe.

Dipsi

 

Dipsi

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

7. jul 2013 14:30

Če teh zdravil že skoraj leto ni mogoče dobiti v lekarnah, imajo zagotovo nadomestna. Pojdi z receptom k osebnemu zdravniku ali pokliči zdravnika, ki ti ga je predpisal in naj ti predpiše takšna, ki so na tržišču.

Če ima kdo doma staro zalogo teh zdravil je zelo mogoče, da jim je ali jim bo v kratkem potekel rok uporabnosti. In ko ti bi jih zmanjkalo, če bi jih dobila takole pod roko, bi se zopet mogla obrnit na zdravnika.

zeta

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

7. jul 2013 22:31

Saj sem poklicala zdravnika  pa mi je rekla da naj probam dobiti zdravilo drugje ali pa naj večkrat vprašam v lekarno če so ga mogoče že dobili. Sedaj jemljem Nolpazo 40mg ki pa mi ne pomaga kaj dosti.

Dipsi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jul 2013 8:14

Torej pokliči v kako drugo lekarno, kjer ti bodo mogoče šli malo bolj na roko in povedali, ali se zdravilo sploh dobi na slovenskem tržišču ali ne. Čeprav bi tvoja zdravnica lahko samo v register zdravil pogledala in bi se videlo, koliko je ura... Oziroma ti predpisala zdravilo s podobnimi učinki, konec koncev, če ga pri nas ni, bi ti dala tudi recept za tujino, kjer bi sicer morala najprej plačati, a bi ti zavarovalnica denar povrnila.

Loni Makaroni

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. jul 2013 10:00

marjanaj, nekaj je narobe z linkom.

Se mi pa vseeno čudno zdi, da te zdravnica pusti brez zdravil, "ker jih trenutno ni na zalogi, poišči si jih"

lp

mzm

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

8. jul 2013 10:23

Pozdravljena,

 

vzemi link: http://www.cbz.si in vnesi ime zdravila

 

marjanaj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. jul 2013 10:31

Dipsi, če je lekarna, kot bi morala biti, potem ti zdravilo naročijo in ga dobiš v par dneh. Če so pa freh in jih izguba ene stranke ne gane, se boš morala obrniti na kakšno drugo. Od kod pa si, da je to tak problem?

Ognjič

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

8. jul 2013 11:23

 

Probajte še v drugi lekarni.

Mi smo lani iskali ene tablete za očeta v Ljubljanskih Lekarnah, pa so nam rekli, da jih nimajo, da so drage, da se jih ne da naročiti...naj vzamemo raje ene druge s podobnim učinkom...

Potem sem šla v eno drugo in so me samo debelo gledali, zakaj jih ne bi bilo.

(Pokličite in preverite: http://www.lekarnar.com/infos/kontaktni-podatki)

trac

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. jul 2013 20:17

Kolikor vem, je Venter izginil iz trga, ker ga je Krka prenehala izdelovati.

Ker gre za starejše, malo uporabljano zdravilo, je malo verjetno, da se bo kdo podal čez vse birokratske ovire za interventni uvoz.

Torej bo najboilje, če vzameš pot pod noge in povprašaš čez mejo v Avstriji ali Italiji.

 

 

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti